06.05.2019

Na posledním turnaji doma v Rožnově po dobrém výkonu pátá příčka

Na poslední turnaj, který jsme pořádali doma,se přihlásilo 15 hráčů a oba brankáři. Pro nemoc nám opět chyběli dva obránci základní sestavy .Přesto jsme doufali v nejlepší možné umístění.

Soustředění na střídačce

VS. 1:4
1. FBK Rožnov p/R   FBC Ossiko Třinec

Jako první ze čtyř silných soupeřů nás čekal Třinec. V prvním poločase se nám nepovedlo uhlídat jejich nejlepšího hráče, který dvěma góly zařídil poločasové vedení 2:0. V druhé polovině jsme na něj nasadili jako osobního strážce Adama Hegara, a tím jsme eliminovali nejsilnější zbraň soupeře. Hra se vyrovnala, soupeř ale dvěma góly odskočil, my jsme jen korigovali skóre brankou Davida Procingera.

Pokřik před zápasem

VS. 3:3
FBC Vikings Kopřivnice   1. FBK Rožnov p/R

Kopřivnice byla z našich soupeřů nejslabší, ale nikoli slabá. Velmi bojovný a vyrovnaný zápas, ve kterém jsme o vítězství přišli až v závěru zápasu po zbytečném faulu Adama Hegara a proměněném nájezdu soupeře.

Adam a David, naši střelci branek, při napadání.

VS. 1:5
1. FBK Rožnov p/R   1. FBC Karviná

Další ze silných soupeřů, Karviná, se do nás od začátku pustil a poločas jsme prohráli 1:3. Ani v druhé půli jsme nenašli recept na překonání jejich brankáře a po neproměněném nájezdu zápas skončil prohrou 1:5.

Pozdrav se soupeři

VS. 5:2
FBC DDM Srdcovka Český Těšín   1. FBK Rožnov p/R

Poslední zápas byl vyrovnaný do poločasu. Potom klukům došly síly a pouze elévci našli recept na překonání brankáře Těšína.

S pohárem a medailemi

Na posledním (domácím) turnaji sezóny mladší žáky 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm reprezentovali:

Kryštof Poruba (C), Tomáš Blinka,  Daniel Kamas, Richard Marinič, Bedřich Radil, Adam Hegar, Oto Dressler, Šimon Sewiola, Dan Rissel (Gk), Beata Chmelařová (Gk),  David Procinger, Matěj Rozkošný, René Jež,  Dominik Vašek, Daniel Tovaryš, Jan Kaňka, George Rose.

Komentář Reného Hegara, vedoucího týmu Rožnovanů: „Opět nám chyběli obránci ze základní sestavy, na jejich místa se postavili hráči, kteří trénují teprve chvíli. Kluci v čele s Beatou v bráně se snažili proti silným soupeřům odvést to nejlepší co v nich je a mě těší, že to dokáží od začátku až do konce utkání. Nikdo zápasy nevzdává a nevypouští, jak tomu bylo na začátku sezóny. Do budoucna musíme zapracovat na přesnějším zakončení. Šancí máme spoustu, ale nepadají z nich branky. Turnaj skvěle zvládli elévci, kteří patřili k nejlepším hráčům na hřišti a podíleli se i na vstřelených brankách. Velikou pochvalu musím vyjádřit našim brankářům, Beatě a Danovi. Jsou skutečným pilířem naší hry. Děkuji všem za příkladnou bojovnost . Děkuji také rodičům za pomoc na turnaji a skvělou podporu svých dětí po celou sezónu. Nyní zahájíme přípravu na turnaj do Brna, na který se moc těšíme.