08.05.2019

Starší žáci v závěrečném utkání deklasovali Bohumín

Poslední dva zápasy starších žáků byl hned týden po neúspěšném vystoupení v Petrovicích, a tak mladí Sršni dostali velmi brzy možnost opravy. To se jim povedlo z poloviny. Nejdříve totiž nenašli recept na dobře hrající Horní Suchou, ovšem v následném utkání si doslova smlsli na Bohumínu.

Adam Kedroň opět větral obranné řady soupeřů

VS. 4:0
FbK Horní Suchá   1. FBK Rožnov p/R (1:0, 0:0, 3:0)

První zápas proti papírově silnější Horní Suché začal z naší strany velmi nervózně. První skóroval soupeř, když se trefil z půlky hřiště Spusta. Po tomto gólu z nás opadla nervozita a začali jsme si vypracovávat nadějné šance. Srovnat se nám nepodařilo a proto jsme šli do 2. třetiny za nepříznivého stavu 0:1. Ve druhé třetině jsme zlepšili svůj pohyb, a to přineslo ovoce v podobě mnoha šancí, které jsme bohužel neproměnili. Třetí třetinu jsme chtěli přetočit skóre v náš prospěch, ale místo toho jsme otevřeli obranu a inkasovali hned 3x. Konečné skóre 4:0 tedy vůbec neodpovídá průběhu utkání a kdyby se nám podařilo v 2. třetině dát gól, zápas by vypadal úplně jinak.

Martin Sklář v brance Valachů potvrzoval svoji kvalitu

VS. 0:10
1. SC Bohumín´ 98   1. FBK Rožnov p/R (0:4, 0:6, 0:0)

Do zápasu jsme vstupovali jako jasní favorité. Soupeře jsme od začátku do konce přehrávali a pouštěli jsme ho do minimálního množství šancí, které skvěle pochytal Martin Sklář a došel si tak zaslouženě pro druhou nulu v sezóně. Zápas se hrál ve velmi pomalém tempu a postupně nás ukolébal. Podle toho také vypadala třetí třetina, kdy nepadl ani jeden gól. Dá se říci, že výhra 10:0 však byla pěkným rozloučením se sezónou a pro mnohé i se staršími žáky...

Kapitán Kuba Kornel skvěle režíroval své útočné partnery

K utkání se vyjádřil Daniel Slovák, zaskakující úspěšný trenér loňské sezóny: „První zápas bohužel ukázal větší technickou vyspělost Suché. Hlavně v první třetině jsme mohli být rádi, že jsme neprohrávali vysokým rozdílem, naštěstí nás podržel Martin dobrými zákroky. Druhou třetinu jsme hodně zlepšili pohyb a tím jsme vyrovnali hru, bohužel poslední část zápasu ukázala jakou výhodou může být ve vyrovnaném zápase jednobrankové vedení. Když soupeř odskočil na rozdíl dvou a více branek, tak jsme již nebyli schopni se zápasem něco udělat. Poslední zápas sezóny kluci odehráli v roli favorita. Nezávidím Bohumínu jejich pozici v celé sezóně, musela pro ně být hodně psychicky vyčerpávající. V tomto zápase se nic překvapivého nestalo a kluci si lehce došli pro vysoké vítězství. Nemyslím si ale, že klukům tento zápas dal mnoho zkušeností, protože takové zápasy je těžké hrát s vysokým nasazením. Dle mého názoru se hrálo v lehčím tréninkovém tempu. Děkuji všem za zápasy.

Time-out Sršňů před závěrečným náporem

Gólman Martin Sklář, viděl dvojutkání z role brankáře: „Do zápasu s Horní Suchou jsme šli s šancí na body a do třetí třetiny jsme hráli hodně vyrovnaně, bohužel na začátku třetí třetiny jsme dostali gól a to nás zlomilo a nedokázali jsme zápas otočit. Zápas s Bohumínem jsme si chtěli co nejvíce užít a myslím si že jsme si to nakonec také užili.

V závěru shrnutí Jakuba Kosteleckého, hlavního trenéra starších žáků, jehož dojem ze sezóny nemůže určitě chybět: „Pokud se mám odhlédnout za touto sezonou, v první řadě nechci tým hodnotit tabulkově, ale tak, jak se posunul herně, od prvního společného tréninku a zápasu, až po konec. Musím uznat, že pro mě to byl progres znatelný ať už po herní, pohybové nebo týmové stránce. Díky celému mužstvu za sezónu.