02.05.2019

„B“ tým zakončil sezónu v Bolaticích

Pokud v loňské sezóně čest v nejvyšší regionální soutěži zachraňovala záloha Sršňů na poslední chvíli, tak letos se ročník podařil mnohem lépe. Žádný záložní tým na Slezsku a Olomoucku neměl závěrečné tabulkové postavení lepší než Rožnov, dokonce ani týmy superligové či prvoligové. Sršni tak mají do příští sezóny motivaci tuto laťku udržet.

Žiky preferuje jednoduchou a bezchybnou rozehrávku

VS. 8:8
1. FBK Rožnov p/R B   SK Domaslavice (3:4, 2:2, 3:2)

Záloha Rožnova nastoupila proti známým Domaslavicím, v jejichž středu hraje hned několik pro Rožnov méně populárních hráčů, kteří kromě florbalu vyznávají také velmi agresívní hru, často za hranicí pravidel. V první třetině dlouho branka nepadla, nicméně poté začaly padat na obou stranách. Valaši po většinu času spíše jen dotahovali, aby po hvizdu před první přestávkou nakonec soupeři byli o jednu trefu lepší.

Druhá část v mnohém připomínali část úvodní. Hosté nejdříve potrestali vyloučení Čegana, čímž napodobili využitou přesilovku Sršňů při vyloučení domaslavického Kaspera v úvodní části. Na každé jejich odskočení o dvě branky ve skóre Rožnov dokázal reagovat, nejdříve Ševečkem, poté Blizňákem. Před třetí částí tak bylo utkání stále otevřené.

Poslední třetina pro Rožnov začala znovu obdrženou brankou a následným oddechovým časem v šesté minutě závěrečné části. Po něm se sice hra Sršňů mírně zvedla, ale brankově to nedokázali vyjádřit. Když tak čtyři minuty před koncem zvyšoval Zemánek na tříbrankové vedení a prakticky vzápětí se rožnovský Novosad nechal vyloučit, nic nenasvědčovalo tomu, že se ještě Valaši budou moci soupeři brankově přiblížit. Opak však byl pravdou, když si otěže utkání do vlastních rukou vzal hrdina Martin Pavlica. Ještě v době oslabení dokázal skóroval a snížit skóre na dvouciferné manko. V poslední minutě pak dvěma brankami - a tou druhou dokonce sekundu před závěrečným hvizdem - vymazal náskok Domaslavic a z prohraného utkání dokázal Rožnovu vykřesat jednobodový zisk. Je třeba říct, že se jednalo o úctyhodný výkon a čistý hattrick během 103 sekund hracího času.

Levá část hlediště obsazená Sršni

VS. 6:4
FBC Letka Netopýři B   1. FBK Rožnov p/R B (2:0, 3:2, 1:2)

Pokud v úvodním utkání dnešního dnes zaspali úvod a pak po celý zápas soupeře ve skóre doháněli, pak v tomto utkání zůstali spíše půl zápasu v šatně. Alespoň tak vypadal jejich výkon, když v první části si záloha Letky dělala s Valachy doslova co chtěla. Výsledkem tak bylo ještě mírumilovné pouze dvoubrankové vedení soupeře, když se při svých zákrocích překonával Camfrla v brance Sršňů.

Ve druhé části zpočátku Sršni zůstali na stejném "kolotoči", jak v části úvodní. Další dvě branky už znamenaly průběžný stav 0:4 a hrozící debakl. Symbolicky v polovině utkání nakonec Sršni dokázali korigovat skóre využitou přesilovkou, ale o chvíli později opět reagovali hráči Letky, což dokázal opět brankově snížit hrdina Sršňů z minulého utkání, Martin Pavlica. Tříbrankové manko po dvou třetinách nevypadalo dobře, nicméně minulý zápas ukázal, že i s tím si dokážou Valaši poradit.

Třetí část konečně v úvodu vypadala jinak, než dosavadní průběh zápasu. Sršni byli aktivní a brzy se jim podařilo využít přesilovku Čeganem. Čtyři minuty před koncem si vzali oddechový čas a pokusili se opět soupeře překvapit. Částečně se jim to podařilo Šichtařem, který v poslední minutě zápasu snižoval na rozdíl jediné trefy. Více už k tomu však Sršni nepřidali, naopak sekundu před koncem inkasovali do vlastní prázdné svatyně.

Sezónní „B“ tým

Sezónu si dovolil zhodnotit Dalibor Plesník, vedoucí týmu a prezident rožnovského klubu: „Po prvním strašidelném výjezdu jsem béčku nedával velké naděje na úspěšné umístění v lize na konci roku, předvedená hra připomínala spíše chaos než florbal. Ale postupem času se vše otočilo o 180 stupňů a dokázali jsme potrápit i favority soutěže. Tým herně rostl zápas od zápasu a celková nálada byla více než pozitivní. Konečné páté místo s velkým náskokem na zbytek tabulky bereme jako úspěch.