01.05.2019

Starší žáci z Petrovic odjeli rozladěni a bez získaného bodu

Nelehká sezóna, kterou prožívají starší žáci, byla prodloužena v Petrovicích. A Sršně čekal nejdříve soupeř nejtěžší, tým z prvního místa tabulky, Havířov. Valaši podali dobrý výkon, ale nakonec o branku nestačili. Druhé utkání by nejraději Rožnované zapomněli, neboť s Karvinou po chabém výkonu výrazně prohráli.

Eliška Žantová spolehlivě rozehrávala protiútoky Rožnova

VS. 2:3
1. FBK Rožnov p/R   TJ Slovan Havířov (2:2, 0:1, 0:0)

Zápas proti lídrovi tabulky z Havířova jsme nezačali úplně nejšťastněji, když jsme již v 2. minutě prohrávali 1:0. Tým to ale nepoložilo a skóre jsme zásluhou Malenovského a Habartíka obrátili na 2:1. Na konci první části (1 sekundu před koncem) jsme bohužel znovu inkasovali a do druhé třetiny jsme šli za vyrovnaného stavu. Ta se nesla v duchu nevyužitých šancí až do 8. minuty, kdy branku havířovského týmu vstřelil Kravčík. Ve třetí části se nám, i kvůli nevyužité přesilovce a hromadě neproměněných šancích, které většinou skončili na tyčce, srovnat nepodařilo. Skóre 3:2 je jistě pro nás kruté, jelikož jsme byli vyrovnaným soupeřem a minimálně bod jsme si zasloužili.

Time-out Sršňů před závěrečným náporem

VS. 2:7
1. FBK Rožnov p/R   1. FBC Karviná (1:2, 0:2, 1:3)

Do druhého zápasu, proti sousedovi v tabulce - Karviné, jsme rovněž nevstoupili dobře, když jsme od 41. sekundy prohrávali. Srovnat se podařilo Šindelovi, ale i přes to na konci první části na tabuli svítilo nepříznivé skóre 1:2. Ve druhé třetině se nám začala rozsypávat celá hra... po dvou obdržených brankách jsme šli do 3. třetiny za skóre 4:1. Naději nám ve 4. minutě zajistil Rebroš, ale to byla poslední dobrá věc tohoto zápasu. Soupeř vstřelil 3 branky a utkání se zdáo být prohrané. V tomto zápase na nás určitě zapůsobila psychika a i proto jsme prohráli 7:2.

Marek Dlabaja ještě stále získává zkušenosti, ale zápas od zápasu je pro Sršně platnější

V utkáních důležitou roli hrál Jakub Malenovský, lídr obrany Sršňů: „První utkání jsme předvedli vynikající florbal, když jsme si postupně vypracovávali mnoho šancí. Skóre 3:2 je proto pro nás velmi přísné a minimálně bod jsme si zasloužili. Zápas s Karvinou jsme nedali hlavně psychicky. Celá hra se nám rozsypala. Těžko hodnotit, co se vlastně stalo… takové soupeře musíme porážet. Myslím si, že kdybychom tento zápas hráli jako první, tak ho vyhrajeme.

Tým v utkáních vedl Daniel Slovák, který se překvapivě objevil u týmy po roční absenci

K utkáním se vyjádřil i Daniel Slovák, který tým vedl po téměř roční odmlce: „Před zápasy jsem byl hodně zvědavý, jakým směrem se kluci během roku posunuli. První zápas měl jasného favorita, lídra tabulky z Havířova. Od tohoto týmu jsem čekal více, myslím že minulou sezónu by takto kvalitní tým nedosáhl ani na bednu. Do zápasu jsme nastoupili pouze v osmi hráčích, a přesto jsme s nimi dokázali držet krok celý zápas. Soupeř sice lépe držel míček ale šancí neměl více, dokonce jsme třikrát trefili brankovou konstrukci a v závěru jsme soupeře dokázali přitlačit. Minimálně jeden bod jsme si zasloužili uhrát. Druhý zápas se sousedem v tabulce bohužel ukázal tvrdou realitu. Musím uznat jeho kvality. Trochu nechápu, že se v tabulce pohybuje ve spodní části. V zápase nás soupeř celou dobu přehrával, kluci nebyli fyzicky schopni podat stejný výkon jako v první zápase a s tím přišly i technické a taktické chyby. Pro všechny to byl těžký zápas po psychické stránce, nikdo z nás si to moc neužil, ale takový je florbal, dobré chvíle střídají ty špatné. Moc se mi nechce hodnotit jakým směrem se kluci posunuli, protože to vidím u každého hodně individuálně, jsem ale rád, že mohu vidět u dost hráčů velký potenciál, který se jim zatím bohužel nepodařilo využít.

V brance Valachů opět zářil Martin Sklář, který zejména proti Havířovu držel tým nad vodou