29.04.2019

Sršnice zakončily sezónu na osmém místě 2. ligy

Sobotní zápasy v Olomouci zvládly ženy ve velice nízkém počtu hráček v poli i na střídačce obstojně! Sice nevyhrály, ale výkon a nasazení celého týmu byl prostě TOP!

Poslední společné foto sezóny

VS. 2:5
1. FBK Rožnov p/R   FBC Spartak Bílovec (1:0, 1:3, 0:2)

Předposlední zápas této sezóny odehrály Sršnice v poštu 6+1....takže v zatím nejmenším počtu, co kdy na zápasy jely....V bráně se opět objevila Janča Majerčíková a neměla to vůbec jednoduché....což se ukázalo v průběhu dne...o tom ale později 🙂
Při pohledu na střídačku Rožnova muselo být všem zúčastněným do breku, nepoměr sil byl markantní, ale minimálně v první polovině zápasu to nebylo znát. Sršnice byly aktivnější a vytvářely si i více šancí k zakončení a dokonce dvě akce dotáhly do šťastného konce, když se nejprve takovou padající střelou z dálky trefila Eliášová a poté se povedlo Vojkůvkové také odražený míček od gólmanky doklepnout za její záda - 2:0. Od poloviny druhé třetiny se bohužel projevila fyzická únava a Sršnice přestaly hrát tak aktivně a začaly produkovat chyby, což se bohužel velice rychle projevilo na skóre a do konce druhé třetiny soupeřky zápas otočily. Do poslední třetiny nastupovaly Sršnice už s jednobrankovou ztrátou. Třetí třetina už probíhala pod diktátem Bílovce, který přidal další dvě branky a zápas skončil za stavu 2:5.

VS. 4:1
FBS Olomouc B   1. FBK Rožnov p/R (1:0, 1:0, 2:1)

Ve druhém sobotním zápase měly Sršnice ještě horší situaci než v prvním - nastoupily v počtu 5+1, takže hrály celý zápas bez střídání a aby toho ještě nebylo málo, tak se v prvním zápase zranila Konrádová, která zvládala pouze stát před soupeřovic brankářkou a doklepávat nahozené míčky. Všichni diváci čekali "kládu jako sviňa", ale Sršnice se hecly a soupeřkám zdatně odolávaly. Jasná taktika bránění jako v oslabení a nahazování míčků na Vendy se nakonec ukázala jako dobrá taktika. I když to podle výsledného skóre nevypadá (1:4), druhý zápas byly Sršnice aktivnější a předvedly výkon nad možnosti vzhledem k početní přesile hlavně na střídačce (na rožnovské straně 0, na olomoucké straně 9). Na to, že Oloumouc hrál vlastně 36 minut přesilovou hru, tak jeho 4 vstřelené branky jsou pěkným výsledkem pro Sršnice a velká poklona patří také Janči Majerčíkové v brance, která neměla moc možností si v průběhu tohoto zápasu odpočinout. Po jednom výhozu z řad Sršnic se míč dostal přesně na hůl Konrádové, která tváří v tvář olomoucké golmance na dvakrát nezaváhala a snížila na konečných 1:4.

… týmová zelená PADLA!

K zápasům se vyjádřila Vendy Konrádová, střelkyně týmu: „V sobotu nás čekaly poslední zápasy v Olomouci. V letošní sezoně jsme spoustu zápasů odehrály v okleštěné sestavě, když jsme jely k zápasům v 6-7 lidech do pole. A ne jinak tomu bylo i nyní. Nemáme takovou fyzičku, abychom si to mohly dovolit a tak jsme nepřivezly žádné body. S Bílovcem jsme v polovině zápasu ještě vedly 2:0, ale pak přišla černá dvouminutovka, ve které jsme dostaly 3 góly. Ve třetí třetině jsme už neměly síly na to, abychom to otočily. Druhý zápas jsme hrály s lídrem tabulky, Olomoucí. Na Olomouc jsme šly s jasnou taktikou. Já budu stát pouze před brankou soupeře a ostatní holky budou bránit a vše házet na mě dopředu. Nebylo to však kvůli tomu, že bychom to tak chtěly hrát, ale proto, že jsme k tomu byly donuceny okolnostmi. V zápase s Bílovcem jsem totiž dostala hodně nepříjemný koňár pod koleno a nemohla jsem vůbec běhat a kdybych do zápasu nenastoupila, tak by holky stejně hrály ve čtyřech v poli, tak proč to nezkusit. Holky skvěle bránily a Olomouc dala za 36 minut přesilové hry jen 4 góly a nám se podařilo dokonce jeden vstřelit 🙂„.

Zápas sledoval také přítel Zuzky Blažkové, Kuba Halamíček, který ohodnotil zápasy takto: „Do poloviny  prvního zápasu nebylo poznat, že Sršnice hrály s jednou hráčkou na střídání a herně byly o něco aktivnější než soupeřky. Dokonce se dostaly do vedení o dvě branky, ale od druhé poloviny zápasu se nejspíš vytratily síly a dirigentské hůlky převzaly soupeřky a sázely branku za brankou. Do druhého zápasu nastoupily Sršnice už bez hráčky na střídání a se zraněnou Konrádovou, která zvládla pouze stát před soupeřovic brankářkou a doklepávat nahozené míčky, což se několikrát ukázalo jako celkem slušná strategie. Soupeřky se naštěstí přizpůsobily fyzickým možnostem Sršnic a početní převaha se až tak moc neprojevila. Za předvedený výkon zaslouží Sršnice palec vzhůru a poklonu.

Konec sezóny se zapít musí 🙂

Sršnice nakonec ukončily tuhle sezónu na pohodovém 8. místě, kdy vzhledem k průběhu sezóny, kdy nakonec poslední zápasy odehrály v počtu 5+1, se dá hovořit o dobrém výsledku.

Přání a poděkování Evy Vojkůvkové, vedoucí týmu žen: „Děkuji všem hráčkám a fanouškům, kteří nás v průběhu sezóny povzbuzovali. Byla to opravdu náročná sezona a jsem ráda, že jsme ji odehrály se ctí. Ty poslední zápasy byly skutečně pomyslnou třešničkou, kdy zejména poslední zápas patřil k tomu nejlepšímu, co jsme odehrály 😉 Možná by nebylo špatné hrát takto pořád 😉 Všem hráčkám přeji ať si pořádně od florbalu odpočinou, a budu doufat, že se ještě někdy sejdeme, ať už na letních turnajích, či v příští sezóně. 😉 Dášence, bych chtěla popřát hodně sil a už teď jí můžeme slíbit, že se na toho malého drobka moc těšíme!