27.04.2019

Sršni zítra mají matchball v baráži o 1. ligu!!!

1. MVIL Ostrava jako favorit celé barážové série o 1. ligu mužů přijel do Rožnova zakřiknutý. Alespoň tak působil jeho výkon. Sršni po oťukávací úvodní třetině zejména v té druhé soupeři ukázali, kdo má větší touhu po vítězství. Celkově se vítězstvím přiblížili ke složení reparátu po prohrané finálové sérii Národní ligy a získání druhé šance pro postup do ligy první.

Nedávno zvolený mládežnický Sršeň sezóny Smékal přispěl jednou brankou

27. 04. 2019, 19:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

8
Jasný Jakub(G), Škrobák Jiří(G), Kristek Filip, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Krhut Petr, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Burýšek Petr, Barabáš Stanislav, Ševeček Libor, Červený Petr, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

5
Sestava 1. MVIL Ostrava WOOW:
Michálka Jiří(G), Kořínek Vojtěch(G), Smrčka Jakub, Mechel Jakub, Kubíček Tomáš, Tesárek Adam(C), Kotzur Daniel, Kouba Šimon, Chovanec Ondřej, Lacina Jan, Slovák Filip, Sládek Michal, Klimek Richard, Adámek Martin, Hranický Jan, Svačinka Lukáš, Kubiczek Denis

po částech: 0:0, 4:2, 4:3

24.Viktořík(Barabáš), 24.Smékal(Zimmer), 26.Viktořík(Zimmer), 38.Žitník(Červený), 46.Viktořík(Barabáš), 50.Viktořík, 50.Viktořík(Hegar), 60.Kristek(Hegar)

branky (asistence) 1. MVIL Ostrava WOOW:
25.Klimek(Sládek), 37.Sládek(Klimek), 48.Klimek(Tesárek), 52.Klimek(Tesárek), 54.Svačinka(Smrčka)

rozhodčí: Krátký Jakub, Vojkůvka Pavel
vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 186

V první třetině se nahrál kdovíjaký florbal. Rožnov byl opticky sice lepší, ale jeho pokusy nikdy nedosáhly kýženého výsledku. Buď to hráčům v kritické chvíli "nelepilo" nebo výborně zasáhla hostující obrana v čele s vynikajícím Kořínkem. Více šancí ale měli bezesporu domácí. Hosté naopak hrozili zpočátku z brejků, ale ke konci třetiny měli i několik pěkných příležitostí ze zakládání postupného útoku. Stejně jako domácím ani jim nebylo dopřáno v této třetině skórovat.

Druhá třetina však byla o něčem jiném. Domácí otevřeli skóre skvěle postaveným hrdinou zápasu, Viktoříkem. Vzápětí po něm navýšil na 2:0 junior Smékal. Hosté sice kontrovali a snížili na 2:1, ale hned další střídání navrátil domácím dvoubrankové vedení opět Viktořík. Hra se následně opět trochu zklidnila, ale domácí měli navrch a hosté hrozili pouze z ojedinělých brejků. V posledních 5 minutách však Rožnov polevil v koncentraci a hosté opět snížili na 3:2. Rožnov však opět ihned kontroval a Žitník opět vrátil dvoubrankové vedení domů do Rožnova. Tak i skončila druhá třetina.

Poslední třetina opět patřila domácím, ale hosté v posledních minutách silně doráželi. Nejprve domácí navýšil na 5:2, ale vzápětí hosté snížili. Ostrava také více zagresivněla za což šel jeden jejich hráč na trestnou. První přesilovka však domácím moc nešla, ale když se dostali před zakončení, hosté faulovali a bylo nařízeno trestné střílení. To Viktořík proměnil a následně se v dohrávající přesilové hře trefil už popáté. Hosté poté šli do hry bez brankáře což jim přineslo snížení až na 7:5, ale poslední slovo měli domácí a stanovili konečné skóre na 8:5.

Hegar s Kristkem tuší, že tento zápas spěje do vítězného konce Sršňů

textový online utkání
video online utkání

Společný „Jalovec“ hráčů s diváky nemohl chybět!

Kovaný trenér Ostravanů, Tomáš Svačinka, působil po utkání smířlivě a už vyhlížel utkání zítřejší: „Rozdíl mezi oběma týmy dnes byl v produktivitě, my jsme pouze udělali z gólmana domácích hrdinu. Pokud nezlepšíme v útočné fázi střelbu a produktivitu, nemáme v této soutěži co dělat. Nicméně poslední krok pro domácí je nejtěžší a my ještě neskládáme zbraně. Díky soupeři, rozhodčím a skvělým divákům za zápas.

Kapitán domácích, Pavel Barabáš, krotil euforii: „Těžko hodnotit dnešní utkání, protože dobré momenty vždy střídaly ty špatné. My jsme těch špatných měli méně a proto jsme vyhráli. Děkuji soupeři za férovou hru a skvělým fanouškům za atmosféru.

Radost Sršňů po vstřelené brance

Člen vedení klubu, Zbyněk Macura, byl potěšený výkonem domácích: „MVIL si samozřejmě pamatuji ještě z doby, kdy jsem Sršně trénoval v 1. lize a souboje s Ostravany byly vypjaté s nádechem derby, soupeř to pro nás nikdy nebyl příjemný. Nicméně dnes jsem viděl úplně jiný MVIL, z dřívější sestavy snad zbyl jen Kořen a Tesil… a samozřejmě Sváča jako trenér. Marně jsem čekal, jestli nastoupí i Kuba Robenek, snad zítra. Plno mladých hráčů je šikovných na hokejce, ale celkově mnohdy působí splašeně. Naopak výkon našich se mi zamlouval. První třetina byla sice dost vlažná, ale v druhé části svým nasazením prakticky rozhodli utkání. Bylo vidět, že v hlavách si věřili, v čemž Ostrava pokulhávala. Pokud zítra Ostrava přijde zítra se stejnou hrou, myslím, že odjede znovu s nepořízenou.