22.04.2019

Rožnov vítězstvím srovnal stav barážové série

Povedené druhé utkání sehráli rožnovští hráči v Ostravě a vítězstvím v prodloužení srovnali stav série na 1:1. V zápase se vedení měnilo celkem čtyřikrát a finálně na rožnovskou stranu. Ač hosté z Rožnova dvakrát prohrávali o dvě branky, vždy dokázali na nepříznivý stav reagovat a v prodloužení rozhodnout o vítězství Rožnova.

200. gól v kariéře mohl oslavit prezident klubu Plesník

21. 04. 2019, 18:00, ČPP Aréna Ostrava

5
Sestava 1. MVIL Ostrava WOOW:
Michálka Jiří(G), Kořínek Vojtěch(G), Smrčka Jakub, Mechel Jakub, Robenek Jakub, Kubíček Tomáš, Tesárek Adam, Kotzur Daniel, Kouba Šimon, Chovanec Ondřej, Lacina Jan, Slovák Filip, Klimek Richard, Sládek Michal, Hranický Jan, Svačinka Lukáš, Kubiczek Denis

6
Jasný Jakub(G), Škrobák Jiří(G), Kristek Filip, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Plesník Dalibor, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Žniva David, Barabáš Pavel(C), Burýšek Petr, Ševeček Libor, Červený Petr, Smékal Ondřej, Štamposký Zbyněk, Viktořík Josef

po prodloužení

po částech: 2:3, 3:1, 0:1, 0:1

branky (asistence) 1. MVIL Ostrava WOOW:
7.Tesárek(Robenek), 11.Hranický(Smrčka), 28.Klimek(Sládek), 31.Tesárek(Robenek), 36.Sládek(Klimek)

16.Smékal(Žniva), 16.Kittel, 19.Viktořík(Štamposký), 37.Žitník(Barabáš), 55.Červený(Zimmer), 63.Štamposký(Viktořík)

rozhodčí: Hála Pavel, Hála Vladimír
vyloučení: 1:2; využití: 2:0; diváků: 70

První třetina se nesla v duchu předchozího zápasu. Domácí se postupně dostali do dvoubrankového vedení, ale hosté dokázali do konce třetiny skóre zápasu otočit na 2:3. První gól padl z přesilové hry z avizované spolupráce dvou nejzkušenějších hráčů soupeře. Druhý gól padl po brejkové situaci, kdy domácí hráč oběhl rožnovského obránce a trefil se přesně do horního růžku Škrobákovy branky. Rožnovští hráči se však vrátili do zápasu nenápadnou brankou, kterou vzápětí potrvrdil další rožnovský hráč a srovnal skóre, aby pak minutu před koncem třetiny hosté dokonale otočili stav na 2:3.

Od začátku druhé třetiny byli hosté spíše pasivní a domácí ti aktivnější. Po prvních šancích na obou stranách nejprve domácí srovnali stav, a pak v podobném duchu jako v předchozím zápase dalšími 2 brankami v rozmezí 7 minut vrátili vedení na stranu Ostravy, a to v poměru 5:3. Rožnov však nic nezabalil a jedna jeho útočná zteč se povedla. Snížení na 5:4, ač 4 minuty před koncem třetiny, byl poslední záznamu hodný počin a třetina tak i skončila.

Třetí třetina začala velmi kostrbatě a odehrávala se spíše ve středu pásma kde si týmy měnily držení míče jako na běžícím pásu. Více však byli znát hosté z valašského městečka, kteří několikrát velice vážně ohrozili domácího brankáře. Ujala se až střela 6 minut před koncem třetiny a zápas tak dospěl k remízovému stavu 5:5. Necelé 2 minuty před koncem však domácí hráč přehna důraz a byl vyloučen. Z celé přesilové hry, a možnosti Rožnova využít nabídnutou přesilovku, však stojí za zmínku především vynikající zákrok-nezákrok hostujícího brankáře Škrobáka, který, ač se možná ani míče nedotkl, svým umem donutil udělat chybu hostující superligovou akvizici v dresu Ostravy, který tak při své finální kličce ztratil kontrolu nad míčem a v poslední vteřině netrefil z úhlu prázdnou branku.

Zápas tak musel být rozhodnut v nastavení nebo nájezdech. K těm ale nedošlo, když se domácí pod dvouminutovým tlakem a signalizovaným vyloučením nedokázali dostatečně rychle zorientovat v brankovišti a hosté dorážkou nestárnoucího Štampoského rozhodli o vítězství Rožnova a srovnání série na 1:1.

textový online utkání
video online utkání

Gólová radost Sršňů v druhé polovině utkání

Komentář Tomáše Svačinky, zklamaného trenéra domácích: „Kdyby se blbost dala krájet, tak jsme se dneska rozkrájeli do posledního kousku. První dvě třetiny jsme hráli sebevědomě na míčku, to, co jsme si řekli před zápasem, jsme praktikovali bohužel jenom prvních deset minut zápasu. Potom klasické uspokojení a soupeř toho využil. Je vidno, že na naše mistry světa platí jenom nadšení a bojovnost. Třetí třetinu nebudu hodnotit, protože tam jsme odevzdali zápas soupeři. Díky soupeři, divákům a rozhodčím za zápas.

Po utkání mohli mít hráči Rožnova radost z vítězství

Komentář Pavla Barabáše, kapitána Valachů: „Dneska jsme soupeře při hře pět na pět přehrávali, ale musíme zapracovat na oslabení i přesilové hře. Děkuji klukům z béčka, že nás přijeli doplnit a odehráli pěkný zápas. Byli přínosem jak na hřišti tak v kabině. Děkuji soupeři za férovou hru a divákům za skvělou atmosféru.