21.04.2019

Baráž o první ligu rozehráli Sršni prohrou v prvním utkání

Sršni se s ostravským týmem MVILu potkávají nepravidelně již několik sezón – jejich počet vzájemných utkání se dá počítat na desítky. Utkávali se spolu ještě v dobách druhé ligy, následně pak i první ligy a nyní spolu oba týmy hrají baráž, kdy vítěz bude mít právo v příštím ročníku startovat v této soutěži. Úvodní utkání se hrálo na hřišti Ostravy a domácí po dvou třetinách o jednu branku zaostávali, nicméně povedenou závěrečnou třetinou strhli vítězství na svoji stranu a v sérii hrané na tři vítězná utkání získali první bod.

MVIL v sobotním domácím utkání zvítězil – foto Ubald Rutar

20. 04. 2019, 18:00, ČPP Aréna Ostrava

7
Sestava 1. MVIL Ostrava WOOW:
Michálka Jiří(G), Kořínek Vojtěch(G), Smrčka Jakub, Mechel Jakub, Robenek Jakub, Kubíček Tomáš, Kotzur Daniel, Kouba Šimon, Chovanec Ondřej, Lacina Jan, Slovák Filip, Klimek Richard, Sládek Michal, Jurdzin Václav, Adámek Martin, Hranický Jan, Svačinka Lukáš, Kubiczek Denis

4
Jasný Jakub(G), Škrobák Jiří(G), Žitník Pavel, Hegar Patrik, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Žniva David, Barabáš Pavel(C), Burýšek Petr, Červený Petr, Smékal Ondřej, Štamposký Zbyněk, Viktořík Josef

po částech: 1:0, 1:3, 5:1

branky (asistence) 1. MVIL Ostrava WOOW:
17.Klimek(Sládek), 22.Robenek(Sládek), 46.Kubiczek(Kubíček), 46.Sládek(Robenek), 48.Kubiczek(Svačinka), 49.Kubiczek(Hranický), 60.Sládek(Robenek)

25.Barabáš(Smékal), 38.Kittel(Štamposký), 39.Červený(Žitník), 54.Viktořík

rozhodčí: Filipčík Jiří, Filipčík Ondřej
vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 45

Přestože k zápasu od začátku lépe přistoupili hosté z Rožnova, byli to domácí kdo se ujal v první třetině vedení 1:0 v jejím závěru. Florbal spíše pomalejší s aktivnějším Rožnovem, který si vypracoval několik výhodných pozic. Avšak možná vlivem špatné konjunkce hvězd nebo nedávno prohraného finále nebyli hostující hráči schopni ani jednu výhodnou pozici přetavit v branku. Udeřilo tak na druhé straně, kdy 3 minuty před koncem první třetiny poprvé udeřila superligová posila MVILu, mladíček Sládek.

Jelikož dostali hosté v posledních vteřinách 2 minutové vyloučení za nesouhlas s verdiktem rozhodčího, druhá třetina začala jejich oslabením. To dokázali Ostravané zužitkovat a odskočili do dvoubrankového vedení. Od té doby však třetina patřila hostům. Ti nejprve po několika minutách úplně "vymíchali" všechny soupeře včetně brankáře a skórovali do prázdné branky. Vše podstatné se poté událo v posledních 4 minutách druhé třetiny. Rožnov nejprve srovnal skóre, a potom ho i otočil na 3:2.

Poslední třetina byla z počátku v režii hostů z Rožnova, ale po 5 minutách se domácím vydařil jeden brejk a bylo srovnáno, stav 3:3. Za dalších 20 vteřin byl vyloučen domácí hráč a Rožnov měl možnost přesilové hry. Tato přesilovka však začínala volným úderem pro domácí, kteří se s tím nepárali a kombinací "přihraj a střel" opět zvrátili vedení na stranu Ostravy. Ke konci této přesilovky udeřili domácí podruhé a během vlastního oslabení vstřelili 2 branky. Pokud Rožnov uvažoval o timeoutu měl si ho vzít. Leč to neudělal a zřejmě zaskočené mužstvo po minutě inkasovalo znovu. Poté byl timeout zřejmě nutný. Do konce zápasu zbývalo více než 10 minut a Rožnov se rozhodl napadat. To jim po 3 minutách vyneslo snížení na 6:4, ale poslední tečku udělali domácí do prázdné branky a stanovili první prohru Rožnovu v poměru 7:4.

Textový online z utkání
Video online z utkání

Záběry z utkání s MVIL Ostrava (archív)

Domácí trenér, Tomáš Svačinka, byl k výkonu svého týmu zpočátku kritický: „Nějaké měřítko snesla pouze třetí třetina z naší strany. První dvě třetiny jsme hráli nedělní „přáteláček“, nebyli jsme hlavami v zápase a soupeř toho využil. Do zápasu nás dostala přesilovka soupeře a pak už jsme dohráli v klidu na hokejkách. Máme za sebou první krok, další dva nás čekají. Děkuji soupeři, rozhodčím, divákům za zápas.

Jakub Štůsek v soubojích s MVIL Ostrava – archív foto Ubald Rutar

Hostující kapitán, Pavel Barabáš, se divil především zkratu v úvodu třetí části: „Špatná produktivita a katastrofální přesilovka ve třetí třetině rozhodla o osudu tohoto utkání. Děkuji soupeři za férovou hru, divákům za atmosféru.