11.04.2019

Bramborová elévům moc nevoněla…

Získat šest bodů za dvě přesvědčivá vítězství a nebrat medaili, to ještě letos elévové nezažili. V neděli 7. dubna mladí Sršni odjeli na předposlední turnaj sezóny do Stonavy. Poslední turnaje se vezou na vzestupném trendu výkonnosti a Elévové na to chtěli navázat. Družstvo odjíždělo v kompletní sestavě a všichni měli být báječně vyspaní, protože jsme začínali až v 10 hodin. Atmosféra byla optimistická a bojovná, ale nakonec „bramborová“. Přesto získaná brambora byla sladká aspoň v podobě toho, že v závěrečném střetnutí mladí Sršni porazili v turnaji prozatím neotřesitelný tým Havířova a tím odešli z turnaje s vítězným pocitem.

Souboje i u nejmenších jsou velmi časté a neúprosné

VS. 14:11
1. FBC Karviná   1. FBK Rožnov p/R

Sršníci se po cestě na turnaj vzájemně povzbuzovali a ihned po příjezdu lítali jako „sršni“. Bohužel tato aktivita okamžitě opadla po úvodním hvizdu rozhodčího. Vše, co je v posledních turnajích zdobilo bylo to tam. Hra bez pohybu a obrany dala soupeři obrovský prostor pro jejich herní exhibici. V druhé půli jsme se zlepšili a hned to bylo i výsledkově lepší. Druhou půli jsme o gól vyhráli, ale na celkové vítězství to nestačilo. Vzhledem k tomu, že Karviná byl druhý nejlehčí soupeř, tak jsme se snažili najít recept, jak tento slabý výkon v dalších zápasech zlepšit.

VS. 8:17
Z.F.K. AQM Petrovice   1. FBK Rožnov p/R

Petrovice, soupeř z posledního turnaje. Věděli jsme, co nás čeká a sršníci nastoupili s vyšším sebevědomím. Ačkoliv se naše hra svou aktivitou zdaleka neblížila tomu, co nás v poslední době zdobí, první poločas jsme výrazně vyhráli 9:1. Ve druhém už to byla snaha o více kombinační hru a z toho pramenilo i větší množství chyb. Přesto jsme celý zápas zvládli s přehledem a doufali jsme, že se blýská na lepší hru.

Mladí Sršni v obranném pásmu Petrovic

VS. 14:20
1. FBK Rožnov p/R   PASKOV SAURIANS

Po delší přestávce, kdy se sršníci nadlábli a zrelaxovali, jsme nastoupili proti velmi kvalitnímu soupeři. Paskov nás dlouhodobě přehrává a rozdíly ve skóre bývají vysoké. Přesto jsme nenastupovali se sklopenými hlavami. Bohužel první poločas nás hodně zchladil. Jen díky vynikajícímu výkonu obou brankářů jsme prohrávali „jen“ 9:3. Na druhý poločas jsme provedli drobné změny v sestavách a několikrát si připomněli, že florbal je sport, kde rychlost a pohyb je jedna z nejdůležitějších věcí a bez maximálního nasazení to opravdu nejde. S vytaženými žihadly jsme se pustili do soupeře a hru jsme výrazně srovnali. Druhou půlku jsme odehráli na jedničku s hvězdičkou, hra byla naprosto vyrovnaná a byly momenty, kdy jsme hochy z Paskova přiváděli ke vzteku.

VS. 16:13
1. FBK Rožnov p/R   Florbal Exelsior Havířov

S nadějí, že sršníci se už zase našli a že předvedou bojovnost a odhodlanost jsme nastupovali k poslednímu zápasu. Nejsilnější soupeř nakonec. Nu, co už. Kluci začali od začátku naplno, nenechali soupeři ani metr volného prostoru a přistupovali k soupeři nejpozději s míčkem. Důsledná hra, podpořená opět výborným výkonem brankářů přiváděla celé soupeřovo družstvo ke vznětlivým reakcím a zbytečným faulům. Ve druhém poločase jsme trošku polevili, ale zápas jsme již kontrolovali a prakticky „jistému“ vítězi turnaje jsme překazili plány. Sršníci na sebe mohli být právem pyšní a odcházeli z hřiště hodně spokojení.

Torpedo Havířov marně celý zápas hledalo recept na Rožnovany

Komentář Martina Kozla, asistenta trenéra a vedoucího týmu elévů: „Vzhledem k tomu, že jsme měli dvě vítězství, tak jsme věřili v zisk aspoň třetího místa. Bohužel remíza Havířova a Karviné nás shodila na nepopulární bramborovou příčku. I když výsledek není v duchu předchozích, tak je nutno vyzdvihnout výborné výkony brankářů, kteří předvedli řadu zákroků z říše „snů“. Sršníci si snad odvážejí z tohoto turnaje mimo sladké odměny i důležitou zkušenost a to, že s každým se dá hrát, jen se musí chtít a dát do hry vše. Vše prověří závěrečný turnaj v Kopřivnici, který je výborně obsazený.