12.04.2019

Šestibodová derniéra „Déčka“…

Již před nedělními zápasy bylo víceméně jasné, že Sršni letos obsadí deváté místo. Šlo tedy hlavně o to se úspěšně rozloučit se sezónou a užít si poslední zápasy. Tenhle úkol se „Déčku“ podařil, po dvou výhrách nad TJ Slovan Havířov C a FBC PORUBA SHARKS, se tak můžou v klidu odebrat k zaslouženému odpočinku.

Férová hra zdobila déčko po celou sezónu.

VS. 3:4
TJ Slovan Havířov C   1. FBK Rožnov p/R D (1:1, 2:1, 0:2)

Od začátku se hrál běhavý florbal nahoru dolů, tento styl Sršňům však moc nevyhovoval a snažil se Havířovu vnutit něco jiného. Při tomto pojetí hry nebyla nouze o šance, ale oba brankáři podrželi svůj tým. Na první gól se čekalo až do druhé poloviny třetin. Slovan vystihl rozehrávku Sršňů a následné přečíslení úspěšně zakončil. Následně si však hráč Havířova pomohl faulem a Rožnov z přesilové hry vyrovnal. Ve druhé třetině se hra uklidnila a na obou stranách se začalo hrát opatrněji. Zhruba v polovině třetiny se po krásné akci prosadil Rožnov a otočil tak vývoj utkání. Vedení však Sršni dlouho neudrželi a Slovan opět otočil skóre ve svůj prospěch. Rožnov začal Slovan čím dál víc tlačit, ale obrana Slovanu stále držela. Sršni začali, tam kde přestali a brankář Slovanu měl opět plné ruce práce. Netrvalo dlouho a Rožnov se dočkal vyrovnání na 3:3. Rožnov, tedy hlavně první rožnovská lajna diktovala tempo zápasu a Slovanu hrající v osmi lidech začínal docházet dech. Půl minuty před koncem zápasu neudržel hráč Rožnova nervy na uzdě a byl vyloučen. Sršni tak místo pokračování v tlaku, museli začít bránit. Slovanu se však přesilovka vůbec nepodařila a po chybné rozehrávce a následnému nejistému zákroku brankáře šel Rožnov do vedení. Do konce se již nic nestalo a Rožnov tak vyhrál 4:3.

Slovan v sršním sevření.

VS. 5:3
1. FBK Rožnov p/R D   FBC PORUBA SHARKS (1:1, 3:2, 1:0)

Rožnov se chtěl se sezónou rozloučit vítězně, stejný plán však měla i Poruba a tak se od začátku hrál opatrnější florbal. První se z gólu mohli radovat Sharks, kteří dokázali protlačit míček až do rožnovské sítě. Sršni se dočkali o chvíli později, navíc šlo o gól těsně před koncem třetiny a takové vždy dost bolí. Druhá třetina byla na obou stranách bohatá na góly. Nejprve Rožnov dokonal obrat a chvíli na to v přesilovce odskočil na rozdíl dvou branek. Sharks však dostali možnost přesilové hry a z ní dokázali snížit, následně si vypracovali pár dobrých šancí, ze kterých mohli vyrovnat, ale nepodařilo se jim to. Nabuzení Sršni opět dokázali odskočit na rozdíl dvou branek, ale Sharks opět dokázali snížit. Závěrečnou třetinu Sršni dohrávali s míčkem na hokejkách a v klidu si hlídali vedení, navíc se jim podařilo vstřelit gól a opět tedy jít do vedení o dvě branky. V závěru třetiny dostal Rožnov nabídku přesilové hry, ve které povozil hráče z Poruby na kolotoči, ale gól již nepadl. V posledním utkání sezóny vyhrál Rožnov 5:3.

Ve druhém zápase vládla na střídačce pohoda a klid.

Komentář Petra Pernického, trenéra a vedoucího Mužů „D“: „Loučit se má výhrou, což tentokrát vyšlo hned dvakrát.

Zápasový pohled Lukáše Konečného, nováčka v sršním dresu: „Nejlepší dva zápasy, které jsme hráli, dvě výhry a konečně šest bodů.

K utkáním se vyjádřil i Zbyněk Štamposký, hrající prakticky od založení klubu: „Cítil jsem, že nemůžeme prohrát.

„Když nevyšla liga, tak alespoň ten pohár.“¨(pozn. redakce – pravými majiteli ženy FBC Ostrava, kterým tímto dodatečně gratulujeme)

Odehranou sezónu zhodnotili hráči, kteří tvořili jádro letošního „Déčka“, jmenovitě Karel Kocián, Radek Štekl a Petr Pernický.

Trenér a vedoucí „D“ týmu, Petr Pernický a jeho slova: „Pěkná tečka za poměrně složitou sezónou. Déčko mělo parádní rozjezd a dojezd sezóny, jenže díky velice slabé prostřední části sezóny, nakonec nemohlo pomýšlet na lepší umístění. I letos déčko vsadilo na férovou hru a hlavně na pevnou obranu, kterou jsme měli třetí nejlepší v lize. Bohužel ani tentokrát se nominace na zápas neobešla bez komplikací a kvůli řadě omluvenek to ještě v sobotu večer vypadalo, že pojedeme v sedmi lidech. Kdyby nebylo nešťastné prohry A-týmu ve finále Národní ligy, v sedmi lidech by výsledky vypadaly úplně jinak. Je na pováženou, jestli při malém počtu hráčů v BCD-týmech má cenu déčko stále držet při životě. D-tým byl vždy více o lidech v něm než o výsledcích a pohárech.

„D“ tým v posledních zápasech letošní sezóny

Své dojmy ohledně sezóny nám poskytl Radek Štekl, útočník, obránce, ale hlavně ikona Mužů D: „Celá sezóna D týmu byla ovlivněna nedostatkem hráčů, proto se vždy sestava nějak lepila jak se dalo. Přesto rozjezd sezóny byl úspěšný, ale pak nastala dlouhá série bez vítězství a trochu obava o udržení soutěže. V posledních zápasech ale Déčko ukázalo svou bojovnost a dokázalo vyhrávat. Bylo mi ctí vést D tým v některých zápasech jako kapitán… v jeho poslední sezóně? Panovala zde vždy pohodová atmosféra a tak to má být.

Na závěr hodnotil Karel Kocián, železný muž a nový kapitán: „Letošní sezónu „Déčko“ sužoval velký problém, kterým byl počet základních členů: slovy tři (+ jeden „Béčkař“) a složení sestavy na výjezdy nebylo, kromě domácích zápasů, vůbec snadné. Za sezónu tak do hry zasáhlo celkem 30 (!) hráčů a 4 gólmani. Podobný problém měly i ostatní zálohy, ale u D-týmu se to na výsledcích projevilo nejvíce z důvodu menší sehranosti, plynoucí z absence na trénincích a hlavně již zmíněného protočení spousty hráčů. Co se týče postavení v tabulce tak je škoda, že se moc nedařilo na výjezdech uprostřed sezóny, a že se třeba polovina z 8 remíz nepodařila přetavit ve výhru, protože tak bychom byli dokonce na 4. místě. Na druhou stranu je super, že se „Déčko“ rozloučilo se sezónou (a možná i soutěží) ziskem plného počtu bodů!