10.04.2019

Vítězná dorostenecká vlna v závěru sezóny!!!

Minulý dvojzápas znamenal pro dorostence šestibodový zisk. V domácím prostředí opět měli za soupeře týmy v sousedství a ani v jednom utkání nezaváhali a další šestibodový zisk je definitivně odpoutal od spodních pater tabulky a dal zapomenout na nevydařený úvod sezóny.

Daniel Rumplík v útočné akci

VS. 6:3
1. FBK Rožnov p/R   FBC TIGERS PORUBA (1:0, 3:0, 2:3)

Sršni motivovaní domácím prostředím a publikem věděli, že si nesmí uříznout ostudu. Ihned tak od začátku zápasu nasadili vysoké tempo, za které byli hned ve třetí minutě zápasu odměněni gólem, když obrana TIGERS neuhlídala před bránou Šelevera, který po přihrávce Křenka na nic nečekal a rychlou střelou pod břevno nedal gólmanovi TIGERS žádnou šanci. Hra se následně přelévala z jedné strany na druhou a kromě nevyužité přesilovky, která byla v osmé minutě Rožnovu nabídnuta, se do konci první třetiny nic nestalo.

Do prostřední částí zápasu šli sršni povzbuzeni jednogólovým náskokem, který již po necelých pěti minutách dokázali zvýšit na dvougólový, když se po Žantově přihrávce trefil Plandor. TIGERS nedokázali se sršni udržet krok, čehož Rožnov využil a během dalších pěti minut nasázel soupeři další dva góly. Jeden z hole Steinitze, který byl důrazný před bránou a z dorážky dostal míček do sítě. A po něm se trefil ze samostatného úniku a situaci jeden na nikoho Kloss, který přitom stačil i ztrapnit gólmana, když mazácky poslal míček za brankovou čáru mezi jeho nohama. Po dvou třetinách už Rožnov vedl 4:0.

Do poslední části šli sršni s myšlenkou vyhraného utkání. Soupeř ale zápas ještě nevzdal a hned po pětadvaceti vteřinách dokázal vstřelit gól, na který přišla po necelých dvou minutách odpověď v podobě dalšího gólu zase z hole TIGERS, kteří tak během dvou minut snížili skóre na rozdíl dvou branek. Sršně to ovšem nerozhodilo, což ukázal Kloss, který střelou z úhlu na vzdálenější tyč navýšil skóre Rožnova. Pět minut před koncem utkání Rožnov mohl skóre znovu navýšit na čtyřbrankový rozdíl, když opět dostal možnost přesilové hry, kterou bohužel nevyužil. Posledních šedesát vteřin utkání bylo nevídaných. Během této minuty totiž TIGERS vstřelili gól, bylo jim dopřáno přesilové hry a ve vlastním oslabení Plandor dokázal všem protihráčům uprchnout, jako by žádné oslabení nebylo, a šestnáct vteřin před závěrečným hvizdem ještě zvýšil skóre na konečných 6:3 pro Rožnov, když si krásným blafákem položil gólmana a chladnokrevně zavěsil pod břevno.

Jistota v bráně domácích Sršňů, Radek Včelař

VS. 2:6
Z.F.K. AQM Petrovice   1. FBK Rožnov p/R (0:1, 0:1, 2:4)

Do druhého klání šli rožnovští sršní proti urostlým Petrovicím s jasnou taktikou: „nenechat Petrovice kombinovat a dávat si pozor na přenášení hry“. Rožnov se už v úvodu zápasu dostali do potíží, když dal soupeři možnost přesilové hry kvůli špatnému střídání. Petrovicím se díky dobré obraně sršňů nepodařilo vstřelit gól. Snažení Rožnova přineslo ovoce v šesté minutě, když Křenek z „voleje“ dorazil Brandstettrovu střelu za brankářova záda. Tedy i ve druhém utkání to byli sršni, kdo otevřel skóre hry. Ke konci třetiny bylo také Rožnovu dostáno přesilové hry, kterou si Rožnov přenesl do další třetiny. Sice se Rožnov v přesilovkách technicky zlepšil, gólově ovšem ještě zaostává. Oproti tomu zase nebyl překonán v oslabeních, které vždy ubránil.

Na začátku druhé třetiny se poměr sil vyrovnal, když byl vyloučen Rumplík na dvě minuty za sekání. Při hře 4 na 4 se sršní drželi spíše na polovině soupeře, skóre se však nezměnilo. Chvíli potom, co byly obě strany opět v plném počtu, byl vyloučen Kloss za nesportovní chování, když rozhodčí špatně pochopil jeho výrok. Sršně tedy čekalo další oslabení, ve kterých byli jinak celý den stoprocentní. Nabuzené Petrovice začaly být aktivnější a i při jejich oslabení to vypadalo jako by hráli v pěti a ohrožovaly Včelařovu branku nepříjemnými střelami. Ten je svými zákroky vychytal a držel Rožnov ve vedení. Ke konci třetiny měli sršni zajímavou standardní situaci, ze které by mohlo něco být. Postavil se k ní Křenek, kterému se ale nikdo neuvolnil, tak to vzal na sebe. Příklepem vyslal svou životní střelu přímo do šibenice petrovického gólmana. 2:0 pro Rožnov. Do konce druhého dějství ještě Petrovice stihly přidat pár dobrých šancí, všechno ale zlikvidoval Včelař.

Pokyny do poslední třetiny zápasu byly jednoduché: „nenechat se utahat kombinacemi soupeře a nedělat zbytečné chyby“. Hned na začátku třetiny Rožnov dostal další přesilovou hru, kterou se mu opět nepodařilo využít, přestože si vytvořil dobré šance. Jakmile byly Petrovice kompletní, začalo pro Rožnov těch nejhorších jednapadesát vteřin zápasu. Jen tolik času totiž soupeři stačilo na to, aby srovnal stav utkání. V obou případech chyboval obránce Brandstettr, když nejdříve, jako poslední hráč, chtěl obehrát napadajícího útočníka a ve druhém případě se mu míček nešťastně odrazil od mantinelu přímo na soupeřovu čepel. Ten obě chyby pohodlně potrestal. Sršni tak dostali pořádně studenou sprchu a vidina vítězství se jim z rostoucího tlaku soupeře vzdalovala. To by ovšem nesměl hrát Křenek, který tři minuty před koncem zápasu, naladěn na střelecké vlně, proběhl s míčkem po mantinelu a i jako levák, z levé strany dokázal prostřelit gólmana, zkompletovat svůj hattrick a vrátit Rožnovu vedení. Tento gól zvedl všechny rožnovské fanoušky ze „sedadel“ a hala div nespadla vlivem šílené euforie, vyvolané přívalem adrenalinu v každém příznivci rožnovského týmu. Sršně opětovné vedení znovu nastartovalo a už o pouhých třináct vteřin později vedli zase o dva góly po záludné střele Žanty. Tři minuty dělily Rožnov od vítezství. Hlavně se nesměla opakovat předchozí situace, že by Petrovice opět srovnaly. O to se postarali Plandor se Žantou, když pár minut před koncem pojistil vedení první jmenovaný a dvacet vteřin před koncem utkání zpečetil vítězství, s velkým štěstím, druhý jmenovaný, po jeho odvážném a velmi riskantním sólu přes celé hřiště. Rožnovští sršni tak mohli, již podruhé v řadě, slavit šesti bodový úspěch.

Předzápasový hlouček včetně domácího stratéga, Václav Fiuráška

Domácí utkání dirigoval ze střídačky Václav Fiurášek a obě utkání celkově zhodnotil pozitivně: „Dneska borci předvedli to nejlepší, co jsem u nich zatím viděl. Hráli zodpovědně, pomáhali si, nenechali se rozhodit. Až na pár chyb to byl jinak bezchybný výkon 😆 . Chvílemi jsem byl až překvapen, co předvedli. Na druhou stranu na sobě makali, trénovali a konečně to přineslo ovoce. Pokud by to takhle šlo dál, nemám vůbec strach o jejich výsledky.

Daníel Drápala ve svém útočné akci proti obraně Petrovic

Obě utkání odehrál i Daniel Drápala a měl podobně radost z výkonu celého týmu: „V domácím prostředí se nám hraje asi nejlépe. Hráli jsme, co jsme si řekli a výsledky tomu i odpovídají. I když jsme párkrát zaváhali, tak se to podařilo napravit. Všichni makali na 100%.

Radost týmu po vstřelené brance Jakuba Křenka

Komentář Jakuba Křenka, střelce hattricku proti Petrovicím: „V prvním zápase se nám podařilo vstřelit gól hned na začátku utkání, což nám hodně pomohlo, postupně jsme si vybudovali náskok na 4:0. Ve třetí třetině nám soupeř vstřelil tři góly, což nás ale nerozhodilo, takže jsme si zápas dokázali pohlídat a vyhrát. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Petrovicím, od kterých jsme čekali defenzivní hru. Dařilo se nám dostávat se do šancí a díky skvělému výkonu brankáře, který nás neskutečně podržel, jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Richard Plandor po gólovém chladnokrevném zakončení

Podstatnou část sezóny Richard Vodička nebyl schopen nastoupit, ale nyní si zápasy se svými vrstevníky užívá: „V neděli jsme nastoupili nejprve proti Ostravě Porubě a ve druhém zápase jsme bojovali s Petrovicemi. Obě utkání měla podobný průběh, nastoupili jsme na domácí palubovku s tím, že chceme vyhrát a šli za tím. Zaslouženě jsme připsali dvě výhry.