youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
07.04.2019

Gulliveři si přejeli do Rožnova pro titul a ten si také odvážejí…

Můj dům, můj hrad – to platilo v letošní sezóně o domácích zápasech Gullivers a Rožnova ve vzájemných duelech. Tato série byla ukončena v nejméně vhodnou chvíli tuto sobotu, kdy si Brňané z Rožnova odvezli nejen jednobrankové vítězství, ale také celkový triumf ve finálové sérii a pohár pro vítěze Národní ligy.

Úvodní trefa po patnácti sekundách utkání z hole Josky Viktoříka

06. 04. 2019, 19:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

5
Sestava 1. FBK Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Obšivač Marek(G), Kristek Filip, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Burýšek Petr, Barabáš Stanislav, Červený Petr, Smékal Ondřej, Viktořík Josef
 
6
Sestava Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
Chrást Daniel(G), Krupa Matyáš(G), Havlíček Ondřej, Šmíd Michal, Házy Michal, Bouška Adam, Černoch Václav, Dřevěný Radek(C), Bílek Ondřej, Nechvátal Arnošt, Žůrek Michal, Zbořil Jan, Kvapil Jan, Vrtěl Lukáš, Riger Rostislav, Dvořák Tomáš, Novák David, Ducar Milan, Pollak Patrik, Foret Tomáš
 

po částech: 1:1, 0:3, 4:2

branky (asistence) 1. FBK Rožnov p/R:
1.Viktořík(Kittel), 53.Barabáš(Barabáš), 54.Žitník(Barabáš), 55.Burýšek(Viktořík), 60.Viktořík(Barabáš)

branky (asistence) Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
5.Dřevěný(Černoch), 29.Dřevěný(Zbořil), 31.Bouška(Černoch), 37.Bouška(Černoch), 46.Bouška(Zbořil), 54.Vrtěl


rozhodčí: Filipčík Jiří, Filipčík Ondřej
vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 263

Report:
Hráči se ještě ani v úvodní části nerozkoukali, když Viktořík po Kittelově přihrávce poprvé rozvlnil síť za Chrástovými zády. Lepší vstup do utkání si Sršni ani nemohli přát. Pokud se báli, že budou dobývat obranu Brňanů, tak ta byla pokořena hned po patnácti sekundách utkání. A za necelé dvě minuty mohlo být ještě lépe, avšak po střele Standy Barabáše překonaného Chrásta podrželo břevno jeho svatyně. Nedáš - dostaneš v té chvíli zafungovalo. V páté minutě bylo srovnáno z hole kapitána Dřevěného, kterého uvolnil Černoch. Hektický začátek postupně uklidnila prostřední pasáž, která byla typická zdlouhavou oboustrannou rozehrávkou. Oba týmy si vážily každé příležitosti, kdy byl míček v jejich moci a na rozehrání si dávaly záležet. Závěr třetiny opět patřil domácím, a to v dobrém i zlém. Nejdříve Burýšek vystřelil zpoza bloku a Chrást musel vytáhnout velmi dobrý zákrok, aby střelu zneškodnil. Prakticky vzápětí byl vyloučen Patrik Hegar a po dvanácti sekundách se úvodní část naplnila a pokračování trestu se posunulo do části druhé.

Úvodní buly druhé části stejně jako minuty patřily hostům. Obšivač v té chvíli držel rožnovské akcie i po návratu vyloučeného Hegara. Gulliveři i tak pokračovali v aktivní hře na polovině Sršňů. V osmé minutě se srazili spoluhráči Pavel Barabáš a Patrik Hegar, ovšem rozhodčí celou situaci posoudili jako faul hostů. Přesto Pavel Barabáš gestem vrátil své spoluhráče na obrannou polovinu a džentlmensky daroval míček Brňanům. Ti jeho gestu nejdříve zatleskali, aby poté Sršně zamkli v obranném pásmu a nakonec i podruhé skórovali z hole kapitána Dřevěného. Domácí to lehce ochromilo a do dvou minut toho znovu využil ukázkovým bekhendem Bouška. Dvoubrankové manko přineslo po delší době uklidnění hry ze strany hostů a zároveň možno konsolidovat řady na straně Sršňů. Výsledkem byly šance Burýška a Zimmera, ale brankově nebyly odměněny. Závěr druhé části tak patřil Brnu, které zvýšilo opět Bouškou již na tříbrankový rozdíl. Za tohoto stavu se šlo do kabin a s vyhlídkami Sršňů to vypadalo všelijak.

Třetí část zahájil Rožnov výměnou gólmanů, kdy v několika situacích bezmocného Obšivače nahradil junior Škrobák. A také bylo vidět, že Sršni vsadili na kartu aktivní obrany a ostřelování branky Chrásta i z méně kvalitně připravených pozic. Jednoduše vše mělo směřovat na bránu a kvantita měla přinést i branky v brněnské síti. Toto vzepětí přibrzdil Stanislav Barabáš, který odešel na trestnou lavici za velmi přísně posouzené nesportovní chování. Druhá přesilová hra v podání Jihomoravanů byla zužitkována opět Bouškou, který tak uzavřel čistý hattrick v utkání. Sršni reagovali oddechovým časem a následnou útočnou mobilizací. Fyzicky velmi náročná hra domácích v útočném pásmu hostů byla podpořena čerstvými hráči z lavičky, kteří plni sil dělali rozehrávajícím Brňanům velké problémy. Ovoce to přineslo šest minut před koncem, kdy po rychlých brankách Pavla Barabáše a Žitníka najednou byl dvoubrankový rozdíl a utkání začalo být znovu otevřené. Valachy však zchladil Vrtěl, jehož střela sice mířila mimo tři tyče, ale nechtěný a nešťastný odraz od Kuby Kosteleckého zapříčinil míček v brance bezmocného Škrobáka. A tato šťastná trefa byla nakonec i brankou vítěznou, přestože Sršni dokázali brankami Burýška a devět sekund před konce třetí části i Viktoříka snížit na rozdíl jediné trefy, ale nedokázali už vytvořit za zbývající devítivteřinový časový interval žádný další závěr před Chrástem a byli svědky křepčení šťastných hráčů Brna společně s jejich fanoušky na palubovce Hornets arény.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání
Video online z utkání

Gullivers v Rožnově před zraky desítek vlastních fanoušků dovršili vítězné finálové tažení

Zápasový pohled Pavla Barabáše, kapitána domácího celku Sršňů: „Zápas jsme stejně jako ty předchozí prohráli v prvních dvou třetinách. Soupeř byl prostě lepší. Mrzí mě zápasy v Brně, kde jsme neměli víru v naši aktivní obranu, která nás dnes ve třetí třetině málem vrátila do zápasu. Děkuji soupeři za férové utkání, divákům za fantastickou atmosféru.

Jirka Škrobák dal ve třetí části naději domácím ke korekci skóre

Komentář Jiřího Bořeckého, šťastného lodivoda hostujícího celku, který věří v úspěch Rožnova v baráži o první ligu: „Extrémně těžká, ale naprosto férová florbalová série. Rožnov z nás vymáčknul maximum, a to nejen v dnešním utkání. Děkuji za fantastickou atmosféru oběma táborům, našim fanouškům za podporu během celého playoff – bez vás bychom to nedali. Klukům z Rožnova pak přeji úspěšnou baráž. Potkáme se v příští sezoně.

Nejlepším hráčem utkání ze strany Sršňů byl Denis Zimmer

Dojem Zbyňka Macury, nejen z dnešního utkání, ale celé zápasové série: „Je třeba férově uznat, že v této sérii postoupil lepší. Nemyslím si, že by soupeř byl lépe připraven, ale už v úvodním utkání nás zaskočil zbraněmi, které jsme dlouho brali zejména v play-off za vlastní. Jak později vyplynulo, útlum v závěru základní části byl způsoben tvrdou fyzickou přípravou na play-off a to se mu vyplatilo. Celou finálovou sérii Gulliveři odehráli na dvě pětky a bylo vidět, že i proti soupeři s více hráči fyzicky v zápasech nestrádali. K tomu přidali na poměry Národní ligy velkou kvalitu na holích a produktivitu v zakončení. I když Sršni v sérii nezískali žádné utkání, rozhodně se nemusí za předvedený výkon zejména ve druhém a hlavně třetím utkání stydět. Z porážek se rodí mistři. Proto je důležité si i z těchto proher vzít to dobré a připravit se kvalitně na baráž s prvoligovým celkem, pořád je v silách Sršňů znovu si vydobýt právo prvoligové příslušnosti a já stále pevně věřím, že v silách tohoto celku a celého kádru to určitě je. My ani fanoušci je v tom určitě nenecháme a znovu je přijdeme do haly povzbudit, aby tato prodloužená sezóna nakonec byla s vítěznou tečkou v posledním utkání.

Filip Kristek svou zarputilostí vytvářel tlak na obranu Gullivers

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista