youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
05.04.2019

Béčko doma opět neporaženo

Body se ze sršní arény zkrátka nevozí, to potvrdili muži „B“ minulou sobotu, když v posledních vteřinách vydřeli bod za remízu 4:4 a ve druhém zápase potvrdili roli favorita a v tvrdém zápase přehráli Piranhu Přerov 6:5.

200. gól v kariéře mohl oslavit prezident klubu Plesník

VS. 4:4
1. FBK Rožnov p/R B   FBC Ossiko Třinec (0:1, 0:2, 4:1)

Třinec se dostavil na zápas aklimatizovat o den dříve, akční rozcvička připomínala extraligu, ale herně slovy klasika „žádná hitparáda“, tedy alespoň co by téměř jistý vítěz soutěže. Rožnov mohl v prvních několika minutách rozhodnout o celém zápase, nebýt ovšem sterility v zakončení. Nespočet tutových šancí přišlo vniveč, a tak se střelecky ozval soupeř, když ke konci třetiny z dálky propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ve druhé části srovnal Třinec krok, šance na obou stranách likvidovali výborně chytající brankáři. Jedna zbloudilá střela ovšem přes obětavě bránící val Rožnova prošla. Studená sprcha pro Sršně, kteří začali litovat neproměněných šancí. Navíc těsně před druhou sirénou navýšil soupeř na rozdíl tří branek a bylo na čase zasáhnout do taktiky.

Aktivní napadání začalo nést první ovoce, z brankoviště doklepl míček do branky Štamposký. O chvíli později dostal Rožnov nabídku přesilové hry, kterou nekompromisně potrestal, opět se ukázaly odedřené tréninky a sehrané situace speciální přesilovkové pětky, Plesník našel krosem Pavlicu a rázem to bylo o jednu branku. Soupeř ale neznervózněl, ba naopak, reagoval brankou o minutu později. Rožnov sáhl po oddechovém času a zkusil hru bez brankáře. Opět čerpal z nacvičených situací během tréninkových jednotek a první úspěch mohl slavit z hole Štampoského. Sršni pokračovali ve hře v šesti a třináct sekund před koncem se po delší odmlce trefil Plesník. A nebyl to gól ledajaký, nejen že to byl vyrovnávací gól těsně před koncem utkání, ale stylově připomínal švédskou superligu, to když Konvičný nahodil z velké dálky míček a Plesník ho bekhendem ze vzduchu tenisově zametl odrazem o levou tyčku. No a aby to nebylo málo, tento „krasavec“ byl dvoustým ligovým zásahem kapitána B týmu.

 

Týmovka ze šatny

VS. 5:6
FBC Piranha Přerov B   1. FBK Rožnov p/R B (1:1, 2:2, 2:3)

Druhým soupeřem Rožnova byl tvrdě, místy až zákeřně hrající, Přerov. O první gólový záznam se postaral Čegan prudkou střelou do šibenice z bezprostřední blízkosti po nahrávce zpoza brány od Ševečka. Srovnání ale přišlo záhy, přesilovou hru zužitkoval soupeř beze zbytku.

Další průběh hry přinesl šance na obou stranách, gólovou příchuť měla ale až střela hostujícího Budníka. Rychlou odpověď však našel Plesník a bylo srovnáno. Houževnatý Přerov ale opět strhl vedení na svou stranu po pěkné střele "Klofa" Borgese. Další šance soupeře vyšly gólově naprázdno, ale jen díky jejích spáleným šancím a čarodějem jménem Camfrla v bráně. Naopak Rožnov mohl opět srovnat, když dostal nabídku přesilové hry navíc s rozehrávkou na hranici velkého brankoviště soupeře. Stačily dvě vteřiny a svůj dokonalý signál proměnili v branku Novosad s Plesníkem.

Poslední dějství začal lépe Rožnov, Plesník obloučkem našel Pavlicu zpoza brány a ten se střelou ze vzduchu neměl žádný problém. Následná chybička v sršních obranných řadách ovšem zapříčinila již čtvrté srovnání skóre. Závěr zápasu ale patřil Valachům, nejdříve Štamposký rozvlnil síťku střelou na vzdálenější tyč a poté Šichtař náhozem do brankoviště trefil soupeře do hrudi a ten si míček srazil do vlastní sítě. Přerov ještě zdramatizoval zápas gólem na 5:6 a Blizňák navíc pocuchal nervy Rožnova velmi přísným vyloučením za nedovolenou vzdálenost. Zde se ale ukázala obrovská soudržnost a obětavost týmu, která letos provází mužstvo výjezd za výjezdem, ubránili závěrečný tlak Přerova ve vylepšené přesilovce 6:4 a mohli tak slavit zisk plného počtu bodů. Letos tak domácí aréna nepoznala hořkost porážky a Rožnov by při dobré konstelaci hvězd mohl pomýšlet i na bronzovou příčku v lize, hůře jak pátý už ale být nemůže.

„B“ tým na zápasy posílil Tomáš Čegan a pochvaloval si atmosféru u mužské zálohy: “Utkání byla těžká, ale ukázali jsme super týmový výkon, kdy všichni pořádně drabali. Může nás mrzet ten festival neproměněných šancí, jelikož jsme mohli získat šest bodů. Díky za nominaci a gratulace Pleckovi k „výstavnímu“ dvoustému fíku.

Poslední zápasy letošní sezóny odehrají muži „B“ 27.4.2019 v Bolaticích, utkají se s Domaslavicemi a Letkou B.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista