03.04.2019

V Třinci mladší žáci sahali na stříbro. Došly síly a skončili nakonec čtvrtí…

Na desátý  turnaj do Třince odjížděla základní sestava, doplněná o třetí útok. Pro nemoc a zranění nám chyběli dva obránci a to je post, pro který nemáme adekvátní náhradu.Přesto jsme doufali v nejlepší možné umístění.

Bojová nálada na lavičce

VS. 2:6
1. FBK Rožnov p/R   FBC Ossiko Třinec

Po skvělém nástupu do zápasu a skvěle odehraném poločase bylo skóre 1:1. V úvodu druhého poločasu jsme šli do vedení, ale dva proměněné nájezdy znamenaly vedení soupeře. hned na to si slabší chvilku vybrali obránci a po hrubých chybách darovali soupeři vedení 5:2. V závěru soupeř přidal ještě jednu branku na konečných 6:2. Výsledek neodpovídá situaci na hřišti. Kluci byli jednoznačně lepší, měli velký tlak, pouze neproměňování šancí, fauly a chyby méně zkušených obránců, umožnily soupeři skórovat a vyhrát.

Daniel Rissel v bráně Sršňů

VS. 4:4
FbC KOVO KM Frýdek-Místek   1. FBK Rožnov p/R

Frýdek- Místek nás na začátku sezóny porážel o 10 a více gólů, po Novém roce už jsme dokázali uhrát přijatelný výsledek. V poločase (3:0) to vypadalo na další debakl. Provedli jsme drobnou změnu v sestavě, přesunuli Adama do druhého útoku na centra a Kryštofa do jedničky na centra. Zapůsobilo to jako živá voda! Do poloviny poločasu bylo srovnáno!!! Soupeř opět odskočil o gól, ale kluci se rvali jako lvi a necelou minutu před koncem utkání si vykoledoval Šimon faul a nařízený nájezd jel Adam. Provedl ho úspěšně a my si připsali bod za cennou remízu do tabulky.

VS. 7:2
1. FBK Rožnov p/R   TJ Slovan Havířov

Slovan Havířov patří k slabším soupeřům, kluci zápas nepodcenili a s přehledem vyhráli.

Pohled na kotel Sršňů v hledišti

VS. 3:1
SK Domaslavice   1. FBK Rožnov p/R

V posledním zápase šlo o hodně a nejen nám. Proto panovala v hale bouřlivá atmosféra, každý tým fandil tomu „svému“, protože výsledek určoval pořadí hned několika týmů. Kluci začali velkým tlakem, ale proti soupeřově „betonu“ se nám nedařilo proměňovat šance. Naopak soupeř třikrát udeřil z brejků. V druhém poločase odpadli všichni tahouni fyzicky, zápas s Frýdkem je stál moc sil, zbylí hráči už jen zkorigovali výsledek na 3:1.

Záběr z průběhu utkání

Na turnaji v Třinci mladší žáky 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm reprezentovali:

Kryštof Poruba (C), Tomáš Blinka,  Daniel Kamas, Richard Marinič, Bedřich Radil, Adam Hegar, Oto Dressler, Šimon Sewiola, Dan Rissel (Gk), Beata Chmelařová (Gk), Dominik Baránek, David Procinger, Matěj Rozkošný, René Jež, Jakub Halamíček, Dominik Vašek, Vojtěch Závorka.

Porada před závěrečnými minutami v utkání

Komentář Reného Hegara, vedoucího týmu Rožnovanů: „Při chybějících obráncích ze základní sestavy, se na jejich místa postavili hráči, kteří trénují teprve chvíli. Přesto podali uspokojivý výkon. V zápase proti Frýdku, předvedli kluci fantastický obrat, díky kterému jsme mohli dosáhnout i na stříbro. Před naším posledním zápasem, kdy hrál Třinec s Frýdkem, nám ještě minutu před koncem hrál výsledek do karet. Bohužel zápas skončila remízou a my tudíž hráli o třetí místo. V posledním zápase došly síly a na nás zbyla brambora. Kluci odehráli skvělý turnaj, hráli výborně, jen pár chyb v obraně nás stalo lepší výsledek. Pozitivem je, že na brankách se podílelo celkem 8 hráčů. Velikou pochvalu musím vyjádřit našim brankářům, Beatě a Danovi. Jsou skutečným pilířem naší hry. Děkuji všem za příkladnou bojovnost a jsem rád, že se návyky z tréninků začínají projevovat i v zápasech. Děkuji také rodičům za pomoc s odvozem a skvělý fanouškovský kotel na tribuně.