02.04.2019

Krásný bronzový úspěch přípravky v Petrovicích

Na sedmý turnaj v sezóně odcestovali nejmladší z řad Sršňů do Petrovic. Sestava byla tentokrát našlapaná zkušenými hráči a tak se čekaly i nějaké výhry a to se taky povedlo. Sršni dokázali na turnaji porazit dva soupeře a vybojovali krásné třetí místo.

Tradiční pokřik před zápasem

VS. 10:8
1. FBK Rožnov p/R   FBC Spartak Bílovec

V prvním sobotním zápase čekal Sršně dosud neznámý Bílovec. Oba týmy začaly ve velkém tempu, jenže více střelecky naladěni byli Sršni, kteří v prvním poločase dokázali převzít otěže zápasu a nastřílet 7 branek. Ve druhém poločase pod vidinou čtyř brankového náskoku polevili Sršni na svém tempu a probrali se až za stavu 7:7, kdy dokázali vstřelit další 3 branky a zápas dotáhli do vítězného konce.

Rozcvička před zápasem

VS. 1:3
FBC DDM Český Těšín   1. FBK Rožnov p/R

Druhý zápas v turnaji odehráli nejmladší z řad Sršňů proti Českému Těšínu, který už znali z minulého turnaje. Kluci věděli, že je Těšín hratelný soupeř a tak na něj vlítli a zamkli Těšín v jejich obraném pásmu. Z tlaku dokázali vytěžit dvě branky, naopak Těšín si z ojedinělých akcí vylámal zuby na Jardovi Sklenářovi v brance Rožnova. V druhém poločase se hra více vyrovnala a každý z týmu měl šance na vstřelení gólu, byl to ale zápas brankářů, kdy se oba překonávali skvělými zákroky. V druhé půli padlo na obou stranách po jedné brance a tak se Sršni mohli radovat z druhého vítězství.

Jarda svůj tým podržel

VS. 8:4
Z.F.K. Petrovice   1. FBK Rožnov p/R

Ve třetím zápase čekal na Sršně tým z Petrovic. Sršni chtěli uspět, snaha jim nešla upřít, ale nepadalo to tam. První půli prohrál Rožnov o dvě branky a věřil si, že s tím jde v druhé půlce ještě něco dělat. Jak se Sršni hrnuli do útoku, tak zapomínali na zadní vrátka a Petrovice je za to trestaly.

Bojovnost mladým Sršňům nelze upřít

VS. 1:10
1. FBK Rožnov p/R   1. FBC Karviná

V posledním zápase na turnaji čekal na Rožnov tým z Karviné. Proti tomuto týmu dokázali Sršni nastřílet zatím nejvíce branek, tak si na něj věřili, ale zápas měl zcela opačný průběh. Karviná dorazila v jiné sestavě než na předchozím turnaji a byla od začátku lepším týmem. Sršni už byli evidentně unaveni a spíše se bránili i tak měli pár šancí ke skórování, ale doplatili na nepřesnou mušku. V prvním poločase nedali Sršni ani gól a osm jich inkasovali. Druhá půle byla o něco vyrovnanější a Rožnov ji prohrál jen o jednu branku. V celkovém součtu to stačilo na pěkné třetí místo.

Máme bronzový pohár!

Trenér Radek Štekl komentoval turnaj pěti týmů takto: „Na turnaj do Petrovic odcestovala početná výprava Sršňů a každého z nich musím za výkon pochválit, škoda zápasu z Petrovicemi, kdyby tam spadly některé šance, tak z toho mohlo být i lepší umístění. Nicméně za bronzový úspěch jim gratuluji.