02.04.2019

Čtyři body v kapse…

Sršnice a jejich výkony se dají hodnotit jako na houpačce. Jednou tak, jindy mák. Minule jasný debakl, tentokrát opět příjemné překvapení z remízy nad početným týmem z Prostějova a zasloužená výhra proti Frenštátu/Novému Jičínu…

Radost ze čtyř bodů

VS. 4:4
SK K2 Prostějov   1. FBK Rožnov p/R (2:1, 2:0, 0:3)

Začátek prvního zápasu Sršnice nezvládly - po úvodním buly, které vyhrály soupeřky, se rozvlnila síťka Žočkové svatyně zásluhou Rullové - 0:1 po třiceti vteřinách. Tak fajn. Rullová však neřekla "dost" a tak se prosadila ještě jednou a to ve čtvrté minutě. Jenže poté si asi dost řekla Blažková, kterou už zřejmě nebavily pokusy rožnovských střelkyní, a tak si naběhla do útoku a vcelku ladně snížila na 1:2. Na hře byla jasně vidět početní převaha soupeřek, prostě v sedmi a bez Zvonkové, která by hru rozhýbala se Sršnice vcelku trápí.

Druhá část byla jasně v rukách soupeřek - dvěmi góly ještě navýšily své vedení na 1:4. Sršnice se snažily obsazovat hráčky, avšak Prostějov měl krásně nacvičené signály, které černožlutým dělaly problémy.

Nemusíme připomínat, že psychika a sebevědomí je vrtkavá věc a tak se v průběhu třetí části staly hned tři zásadní věci - v úvodu třetiny zafungovala spolupráce Blažková - Orságová a Sršnice snížily na 2:4. Vyhráno však ještě nebylo...sebevědomí měly Sršnice stále někde na bodu mrazu a vlastně se už předem připravovaly na prohru....aby taky ne, když minutu před koncem prohrávaly o dvě branky. Naštěstí však máme tajnou zbraň v podobě Martinkové - její "výlety" z obrany až před branku soupeřů jsou pověstné a opět nezklamala ani tentokrát! Vydala se z obrany - první obehraná hráčka, druhá, třetí a "jen tak" vystřelila na branku -> míč se ocitl za zády Kotyzové - 3:4, to vše v čase 35:04 (hraje se 36 min, pozn. redakce). Sršnice najednou jakoby dostaly osmý dech a najednou jich na hřišti bylo plno (ano, ta psychika) no a tak v čase 35:16 ještě trefila vyrovnávací gól Konrádová.

VS. 4:1
1. FBK Rožnov p/R   SKP Nový Jičín - FBK Frenštát (1:0, 1:0, 2:1)

Druhý zápas s nejbližším soupeřem z Frenštátu respektive Nového Jičína začal poměrně opatrně. Sršnice tentokrát měly lehce navrh - avšak ne z početního hlediska, ale z hlediska florbalových zkušeností, což se taky počítá. Skóre se poprvé měnilo až v osmé minutě z hole Konrádové, která stála přesně, kde měla a doklepla střelu Vojkůvkové za záda Řezníčkové - 1:0. Soupeřky však byly také nebezpečné, dobře úřadovala Žočková či obrana Sršnic.

K dalšímu změně skóre došlo až v druhé části - Blažková opět nekompromisně - 2:0. Soupeřky zdobí zejména jejich věrní fanoušci, kteří s nimi jezdí opravdu na každý zápas, což je pro sebevědomí a pohodu v týmu opravdu důležité - a tak se v poslední části Tomášková těmto věrným fanouškům odvděčila a snížila na 2:1. Není asi horšího stavu než vést o jednu branku....člověk je v neustálé nervozitě, že o tak chudé vedení vzápětí příjde, proto je dobré mít v týmu Martinkovou, která si prostě zase zajde "na procházku" do útoku a zvýší kromě brankového vedení, také sebevědomí týmu. Soupeřky pak na konci zápasu zkoušely hrát v šesti avšak špatně si pohlídaly Elichovou - ta po přesné přihrávce od Žočkové, zavěsila do prázdné branky - 4:1.

Skupinovka

Zápasy okomentovala Eva Vojkůvková, vedoucí týmu žen: „Opět se potvrdilo, že se nám paradoxně v počtu sedmi hráček v poli daří nejvíce. 🙂 Ze hry je extrémně patrné, že Jitka Zvonková chybí – rozehrávku, střelu, nahrávku i pohyb na hřišti má z nás jednoznačně nejlepší a ve chvíli, kdy chybí, tak se z našeho dobrého týmu stává tým pod/průměrný 🙁 Asi by to chtělo, aby se Jitka naklonovala 🙂 Každopádně zápasy nakonec dopadly dobře – chci všechny moc pochválit, jmenovitě však hlavně Kláru! Díky ní a jejím průnikům do útoku vykřesala jiskřičky naděje na vítězství v tu správnou chvíli!