03.04.2019

Finále se přesouvá pod Radhošť, Sršni budou odvracet matchball Brna!

Áčko Sršňů si letos podruhé v Národní lize vybojovalo účast ve finále. Prvním soupeřem mu byli Spartaci z Hluku, které přehráli 3:2 v sérii, v semifinále je poté čekal vítěz NL po základní části, zkušenostmi nabitý tým z Telnice. Ovšem i tohoto soka dokázali Sršni skolit, když vyhráli v sérii 3:1 a mohli tak slavit po druhé za sebou postup do finále. Ve finále Sršni čekali na soupeře, kterým se nakonec stali brněnští Gullivers, kteří nejprve ve čtvrtfinále nedali šanci kopřivnickým Vikingům výhrou 3:0 v sérii a poté v semifinále přehráli ostravskou Letku nejtěsnějším poměrem 3:2. Pro Gullivery je to tak první finále v Národní lize. Podle umístění po základní části, kdy Rožnov skončil na 4. místě a Brno na 3, bylo jasné, že finále doma začnou právě brněnští svěřenci trenéra Bořeckého.

Víkendový program – 3. a potenciální 4. finálové utkání Národní ligy

Krátká rekapitulace úvodních finálových utkání

Krásný slunný den na Valašsku i na Moravě, doprovázel Sršně cestou v sobotu i v neděli do brněnské metropole. První utkání začalo opatrně a nervózně. Obě mužstva si uvědomovala důležitost prvního zápasu. První třetina odpovídala hře, když na konci svítilo na tabuli skóre 0:0, nikdo se nemohl divit. Do druhé třetiny si ovšem Rožnovští nepřenesli koncentrovanost z třetiny první a rychle inkasovali gól na 1:0. Poté když Sršni nevyužili nabídnutou přesilovku, aby mohli vyrovnat, přišel druhý gól do rožnovské klece a Brno už vedlo 2:0, a necelé 3 minuty dokonce druhé třetiny udeřili Gulliveři ještě jednou. S tímto gólem už se hráči nedokázali tolik psychicky porvat a nakonec s celkovým výsledkem 6:2 odjížděli nespokojení s vlastní hrou domů. Druhé utkání začalo lépe pro Sršně, kteří se hned ve čtvrté minutě gólem z brejku Patrika Hegara dostali do vedení. Od té doby se však už mírně lepší Sršni v zápase prosadit nedokázali. Sporně nabídnuté přesilová hra pro Brno znamenala vyrovnávající branku a poté „nedůraz“ v brankovišti před koncem úvodní části dokonce obrat Brna v zápase. I přes několik střeleckých pokusů už Sršni zůstali na jediné brance a nedělní zápas tak s konečným výsledkem 5:1 podtrhl trápení koncovky Sršňů. Gulliveři byli na Sršně dobře připraveni a obě utkání, i když byli v obou případech střelecky méně produktivnější, dokázali dotáhnout do vítězného konce. Po tripu do Brna je tedy stav série 0:2 ve prospěch Gulliverů. Brněnští dokázali využít výhodu domácího prostředí a finálová série se přesouvá na Valašsko do Rožnova pod Radhoštěm.

Filip Kristek vrátil dvěma brankami Sršně do utkání a byl vyhlášen nejlepším hráčem na straně domácích

Únava? Na straně Sršňů určitě nehrozí

Jestli se někdo po tom všem ptáte, zda je v silách Rožnova zvrátit sérii, tak Vám odpovíme, že určitě ANO! Sršni mají velmi široký kádr a téměř celé play-off odehráli na tři kompletní lajny. To platilo i po celou dobu v Brně. Každý je připraven naskočit za každého a ten kdo ví, že nemůže, tak ihned posunkuje na trenéra o záskok na prostřídání. To Gulliveři odehráli obě utkání na dvě lajny, ale i tak si vedli výtečně a ukázali, že fyzicky jsou opravdu skvěle připraveni. Jediná událost, která mrzí, co se sestav týče, je zranění Petra Krhuta z nedělního utkání, kdy inkasoval ránu od jednoho z protihráčů do oblasti hlavy a byl hned převezen záchranou službou do brněnské nemocnice. Nad jeho dalším pokračováním tak zůstává viset otazník.

Standa Barabáš uniká napadajícímu Houbalovi z Telnice

V Hornets aréně to bude o něčem jiném

Nepříznivý stav série a zároveň matchball pro Brno, moc psychickou pohodu nepřidává nikomu v týmu. Je teď ovšem potřeba se s tím vypořádat a myslet jenom pozitivně a soustředit se momentálně jen a jen na sobotu. Nic jiného než sobota momentálně pro hráče Rožnova neexistuje. V Brně se mnoho hráčů snažilo skamarádit s povrchem. Guma zápasům moc nepřidala, Rožnovanům ztěžoval nezvyk na tento povrch především zpracování. Výborní fanoušci domácích hnali své hráče za vítězstvím a v neděli pak zápasu nepomohlo ani sporné vyloučení a trestné střílení pro Brněnské. To v Hornets aréně čeká na Rožnov oblíbená palubovka a také snad i věrní fanoušci, kteří Sršňům vytvoří atmosféru minimálně tak skvělou, jako je tomu po celé play-off! Větší návštěvnost mohou vyhecovat i samotní hráči u svých rodin, příbuzných a známých. Přeci jen finále má být po celé té náročné sezóně za odměnu, a kdy jindy přijít než na finále? Ovšem změnit se musí mnoho, minimálně vyhrané osobní souboje, jednoduchost, zakončení a především týmovost. Dále by to určitě chtělo více pomoci gólmanovi, Marku Obšivačovi, který v obou utkáních dělal co mohl a dlouho držel Sršně v nadějích na úspěch. V nedělním zápase, pak ukázal jak moc mu na výsledku záleží, když neskutečným tygřím skokem ze střídačky při hře Rožnova v power-play zabránil dalšímu gólu, kdy utkání by bylo pak nejspíše rozhodnuto. Z toho by se mohli odrazit i ostatní hráči a bojovat tak všichni! Odrazit by se také hráči mohli od hry v první desetiminutovce nedělního zápasu. V této části to byli právě Sršni, kteří vyčkávali a nechali Brňany hrát. Nakonec z toho byl jeden gól z brejku, pak moc není nikomu úplně známo co se stalo, že tato hra nepokračovala i nadále.

Denis Zimmer při utkání proti Aligators Klobouky

Zajímavost: Sršni celé letošní play-off neprohráli první zápas až do teď. Ovšem matchball už letos odvraceli s Hlukem a dokázali ho odvrátit úspěšně trpělivou hrou, výsledkem 2:0, poté čtvrtfinále vyhráli v pátém utkání v prodloužení. To Brno při prvním matchballu v semifinále s Letkou absolutně selhalo po prohře 5:9. Poté sérii vyhrálo šťastně, tak jako Rožnov čtvrtfinále až v prodloužení. Zajímavostí také je, že všechny rozhodující zápasy Brno vyhrálo až v prodloužení – třetí rozhodující zápas s Kopřivnicí i zmiňované semifinále s Letkou.

Střelec druhé branky utkání, Petr Burýšek, hecoval divácké osazenstvo

Pohled na finále ze střídačky

Po dvou prohrách v Brně a před domácím finálovým utkáním, nám své pocity a dojmy sdělilo novojičínské duo Vladislav Kittel s Petrem Burýškem: „V Brně jsme obě utkání podcenili a vnutili si hru, kterou soupeř chtěl ať hrajeme. Především nás zradila koncovka, Chrásta jsme pouze trefovali. Marek je lepší, bohužel jsme mu v té brance dostatečně nepomohli. Také chyběla pokora k soupeři, fyzická hra a vzájemná podpora na střídačce. Důležité bude se vykašlat na rozhodčí a soustředit se na sebe. Musí pro nás momentálně opravdu existovat jen jediné utkání, kterým bude sobota!“ říká Petr Burýšek. „Dokázali jsme loni ve čtvrtfinále obrátit nepříznivý stav 2:0 proti Kopřivnici a to se hrálo derby! Nevím, proč nemůžeme tento stav obrátit i tentokrát! Určitě nic nebalíme, v sobotu jdeme vyhrát.“ dodává odhodlaně Vladislav Kittel. „Ještě bych chtěl klukům vzkázat, ať si vyčistí teď přes týden hlavy a začnou myslet pozitivně. Pro fanoušky z Rožnova a do Nového Jičína všem kamarádům a známým posílám vzkaz, ať si na víkend nic neplánují a přijedou udělat do Rožnova peklo, opravdu to potřebujeme! Loni jsme si užili finále v Rožnově jen jednou, teď je možnost si ho užít dvakrát pokud vyhrajeme, tak nám k tomu pojďte pomoci!“ doplňuje závěrem Petr Burýšek.

Vladislav Kittel opět hledá na pravé straně Pepu Viktoříka

Sobotní utkání začíná v 19:00, potenciální nedělní v 15:00, přijďte Sršně podpořit do Hornets arény!