31.03.2019

Gullivers mají finálový matchball

I přes zlepšenou hru rožnovského elitního týmu si Rožnov odváží z Brna druhou prohru. Domácí hlavně trestali a poctivě bránili, ale stabilním koncentrovaným výkonem si došli pro cenné vítězství. Finálová série se nyní přestěhuje do Rožnova a tým z Brna má v něm dvojnásobný matchball.

Jakub Kostelecký v šanci před brankou hostí

31. 03. 2019, 17:00, VUT CESA Brno 1

5
Sestava Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
Chrást Daniel(G), Krupa Matyáš(G), Havlíček Ondřej, Šmíd Michal, Házy Michal, Bouška Adam, Černoch Václav, Dřevěný Radek, Bílek Ondřej, Nechvátal Arnošt, Žůrek Michal, Zbořil Jan, Kvapil Jan, Vrtěl Lukáš, Riger Rostislav, Dvořák Tomáš, Novák David, Ducar Milan, Pollak Patrik, Foret Tomáš

1
Škrobák Jiří(G), Obšivač Marek(G), Kristek Filip, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Krhut Petr, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Burýšek Petr, Barabáš Stanislav, Červený Petr, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

po částech: 2:1, 1:0, 2:0

branky (asistence) Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
15.Házy(Zbořil), 18.Šmíd(Nechvátal), 33.Vrtěl(Dřevěný), 47.Vrtěl(Bouška), 56.Černoch

4.Hegar(Krhut)

rozhodčí: Sladký Roman, Vybíhal Radek
vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 224

Rožnov začal utkání koncentrovaně a aktivně. Míč rychle měnil pozice a i obranná hra byla na vysoké úrovni. Ve 4. minutě vybojovali brejk a Hegar skóroval. I nadále byli hosté z Rožnova na dobré vlně a na jejich hře to bylo znát. Domácím se však naskytla přesilová hra, kterou zužitkovali střelou do poloodkryté branky po krosu skrz rožnovskou obranu. Za další 4 minuty bylo z pohledu domácích ještě veseleji. Samostatným průnikem přes celé hřiště doslova dokopali míč do brankoviště hostí, kde se nejlépe zorientoval hostující útočník a překlopil vedení na stranu brněnských Gullivers. Tak i skončila první třetina.

Rožnov chtěl i ve druhé třetině být aktivní a svým přístupem hatit taktiku domácích, ale vyloučení dalšího rožnovského hráče jeho záměr poněkud otupilo. Oslabení však zahrál na výbornou a brněnské hráče do ničeho nepustil. Hosté měli poté několik slibných příležitostí, ale domácí brankář vše pochytal. A jak platí známé pravidlo "nedáš, dostaneš", domácí zachytili rozehrávku Sršňů a výběhem přes celou šíři hřiště dokázali následnou střelou trefit šibenici na bližší tyči Obšivačovy brány. Do zbytku třetiny museli brankáři obou týmů spolu s obranou několikrát hasit šance soupeřů, ale druhá třetina skončila s průběžným skóre 3:1.

V poslední třetině nebylo na co čekat a na Rožnovu to bylo jasně patrné. Hosté začali hrát více na riziko což přinášelo šance na obou stranách. Po 6 minutách však Gulliveři udeřili počtvrté. Zběhnutí za bránu, přihrávka pod nohama před banku ... a číhající domácí hráč. Hosté se snažili i ve 3. třetině, ale jejich hra byla křečovitá a poctivě bránící domácí hráči dokázali s výborným Chrástem v brance všem rožnovským útokům odolat. V následné hře Sršňů bez brankáře domácí uzavřeli střelecký účet zápasu pátou brankou a získali i druhé domácí utkání ve svůj prospěch.

Textový online z utkání
Video online z utkání

Patrik Hegar byl jediným střelcem utkání ze strany Sršňů

Komentář Jiřího Bořeckého, trenéra domácích Gullivers: „Taktické utkání, v němž jsme urvali ty důležité momenty, byli dostatečně produktivní, měli v bráně Heriho a za vítězstvím nás hnali fantastičtí diváci, kterým tímto děkuji za naprosto parádní atmosféru. Nicméně je to stále pouze 2:0. Děkuji soupeři za férovou hru a přeji bezpečnou cestu domů.

V utkání se zranil nedávno uzdravený Petr Krhut a bude otázkou, zda bude moci nastoupit v domácích odvetách

Komentář Pavla Barabáše, asistenta trenéra Sršňů: „Stejně jako včera zápas rozhodují maličkosti, ve kterých byl soupeř mnohem lepší než my. Děkuji soupeři za férové utkání a divákům za skvělou atmosféru, slibuji maximálně, že jim to finále dovezeme zpátky.