youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
30.03.2019

Sršni své příznivce na půdě Gulliverů zklamali jak herně, tak gólově

Brněnští Gulliveři ještě ve středu dohrávali těžkou semifinálovou sérii v Ostravě s místní Letkou. To Valaši šetřili síly a vyhlíželi svého finálového soka. Nakonec se v napínavém pátém utkání přiklonilo v prodloužení štěstí na stranu Brňanů a Valaši konečně mohli řešit, jak přemoci svého oblíbeného jihomoravského soka. V sobotu během prvního finálového utkání to však vypadalo, že lépe se na utkání připravili domácí, kteří Rožnovanům nedali šanci a uzmuli si první bod v sérii hrané na tři vítězná utkání.

Slavnostní nástup pro diváky – 1. finálové utkání Národní ligy

30. 03. 2019, 18:30, VUT CESA Brno 1

6
Sestava Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
Janda Roman(G), Chrást Daniel(G), Havlíček Ondřej, Šmíd Michal, Házy Michal, Bouška Adam, Černoch Václav, Dřevěný Radek, Bílek Ondřej, Nechvátal Arnošt, Žůrek Michal, Zbořil Jan, Kvapil Jan, Vrtěl Lukáš, Riger Rostislav, Dvořák Tomáš, Novák David, Ducar Milan, Pollak Patrik, Foret Tomáš
 
2
Sestava 1. FBK Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Obšivač Marek(G), Žitník Pavel, Hegar Patrik, Krhut Petr, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Burýšek Petr, Šichtař Daniel, Barabáš Stanislav, Červený Petr, Smékal Ondřej, Viktořík Josef
 

po částech: 0:0, 3:0, 3:2

branky (asistence) Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
24.Vrtěl(Černoch), 36.Vrtěl(Šmíd), 38.Házy(Novák), 42.Černoch(Bouška), 52.Dřevěný, 57.Házy(Riger)

branky (asistence) 1. FBK Rožnov p/R:
48.Krhut(Barabáš), 55.Viktořík(Barabáš)


rozhodčí: Hála Pavel, Hála Vladimír
vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 166

Report:
Sršni měli před finále téměř týden odpočinek, naopak Gulliveři ještě ve středu vynaložili spoustu sil, aby dotáhli vítězně semifinálovou sérii s ostravskou Letkou. Úvodní buly prvního finálového utkání vyhráli Sršni a trpělivou rozehrávkou se snažili držet otěže utkání. Všechny tři pětky hostí se protočily na hřišti a zůstaly velmi aktivní i po ztrátě míčku. Naopak domácí Brňané utkání započali pouze na dvě pětice a po ztrátách prakticky vyčistili útočné pásmo a stáhli svou hru na vlastní polovinu. Pro Valachy to bylo od počátku překvapení, nečekali tak defenzívní hru soupeře, přesto si v úvodní části poměrně dokázali herně poradit, nicméně branky nepřicházely ani v nabídnuté přesilové hře po faulu budoucího hrdiny utkání, domácího obránce Vrtěla. Dominantou první části, která byla bezbranková, tak byly výkony obran a brankářů. Ve střelbě sice byli aktivnější domácím, jejich střelecké pokusy byly spíše z kategorie propagačních, naopak Sršni odehráli i dopředu velmi dobrou první část, bohužel efektivita na jejich holích byla nulová.

Druhá část započala stejně jako úvodní, a to vítězným buly na straně Rožnovanů. Změnou však byla aktivita domácích, kteří začali do útoku předvádět kvalitnější hru a Valaši nereagovali týmově, nýbrž spíše individuálními pokusy. Tím se jim částečně začala rozsypávat i rozehrávka, neboť už nebyla tak kompaktní jako v úvodní části, ale spíše hnala vodu na mlýn domácích, kteří si vytvářeli možnost pro zakončení právě z většího množství individuálních chyb Sršňů. Úvodní branka tak nedala na sebe dlouho čekat, i když byla spíše šťastná z hole již zmiňovaného Vrtěla - náhodná dorážka z přehuštěného prostoru velkého brankoviště Marka Obšivače. Domácí Gulls to povzbudilo a ať už Riger, nebo Házy, případně Černoch měli na hokejce navýšení brankového rozdílu. V rozletu je však mohlo přibrzdit vyloučení Nechvátala, ale Valaši přesilovou hru zvládli pouze jediným ohrožením Chrástovy svatyně a z velmi těžkého úhlu. Naopak Gulliveři prověřili Obšivače z brejku v oslabení a byli velmi blízko ke vstřelení branky. V šestnácté minutě se znovu připomněl Vrtěl, a to opět gólově - prakticky jen potrestal povedenou šibenicí chybu Šichtaře za polovinou. O chvíli to už bylo o tři branky, když Jakub Kostelecký z pozice posledního bezmyšlenkovitě nastřelil napadajícího brněnského Nováka a ten už neměl problém posunout do výhodnější pozice nabíhajícímu Házymu, který rozvlnil síťku za Obšivačem potřetí. Celkově tato třetina byla jen vyústěním zkostnatělé individuální hry hostů a efektivně zakončených brejků domácích.

Na úvodní buly i v třetí části opět úspěšnější Rožnov, bohužel na branky po necelých dvou minutách znovu domácí. Kdo očekával zlepšení hry hostů, byl mírně zklamán. Ti sice stáhli hru na dvě pětice, ale kýžený efekt to neneslo. Naopak hned v úvodu třetí části nechali celý "zabrankový" prostor oběhnout Černochovi, který se nakonec dostal do příznivého úhlu před bránou a pověsil míček za zkoprnělého Obšivače. Ani ten nebyl dnes ve své stabilní formě, nicméně na většině ze čtyř obdržených branek nenesl vinu. A Gulliveři mohli opět několikrát zvýšit, když zejména kličkovaná v podání Josky Viktoříka několikrát na polovině hřiště skončila ztrátou a rychlým brejkem Gulliverů. Valachům chyběl stále v utkání týmový výkon, který je zdobil loňské play-off a většinu toho současného. Drobnou náplastí tak byla akce v osmé minutě třetí části, kdy krásným krosem našel Pavel Barabáš Krhuta a ten z první uzmul domácímu Chrástovi čisté konto. Gól však Valachy k obratu nenastartoval. Jejich výkon spadal do křeči, která se prohlubovala neúprosně mizejícím časem do konce třetí části. Osm minut před koncem pak další individuální chyba v podání Standy Barabáše dala příležitost k přečíslení hostů a tu vyřešil přes nejistého Obšivače střelou po zemi domácí kanonýr Dřevěný. Čtyřbrankový rozdíl byl už hrozivý, ale Sršňům nakonec pomohla přesilová hra po vyloučení Šmída, kterou těsně před jejím skončením využil Viktořík vymetením šibenice na bližší tyči Chrástovy brány. Necelých pět minut před koncem si Sršni vybrali oddechový čas a pokusili se tříbrankové manko smazat se šesti hráči v poli, ale hra s jedním hráčem v poli navíc se jim nedařila a nakonec to byli domácí, kteří další ztrátu na polovině při zakládání útoku potrestali poslední brankou v utkání.

Celkově v utkání vyhrál lepší, chytřejší a především týmovější tým, nicméně jedno vyhrané utkání ještě nevyhrává sérii a určitě je v silách Sršňů již v nedělním utkání sérii srovnat a přivézt tak do Rožnova za vyrovnaného stavu. Budou však k tomu potřebovat disciplinovanější a týmovější výkon, než který předvedli dnes.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání
Video online z utkání

Úvodní rozcvičení před utkáním s Gullivers

Hrající asistent trenéra v dresu Sršňů, Pavel Barabáš, byl po utkání velmi zklamaný: „Myslím, že jsme utkání prohráli už v Rožnově. Řeči typu kopírujeme loňskou sezónu jsou k ničemu a koledujeme si akorát o výprask. Ten jsme dneska dostali. Je třeba si uvědomit, že Gulliveři za ten rok odvedli kus práce a ve finále nejsou náhodou. Zítra doufám přijedeme v lepším rozpoložení. Děkuji soupeři za férovou hru a lekci. Také děkuji skvělým divákům za bouřlivou atmosféru.

Petr Burýšek se po souboji jen málokdy ocitne na palubovce

Lodivod Gulliverů, Jiří Bořecký, byl naopak s výsledkem utkání velmi spokojen: „Dnes od kluků velmi vyspělý a zodpovědný výkon od první do poslední minuty, ke kterému jsme přidali i kvalitu ve finální fázi. Zítra se však začíná od nuly a je potřeba zregenerovat a pořádně se připravit. Děkuji soupeři za férovou hru.

Zahřátí svalů po týmovém pokřiku

Utkání byl přítomen také Zbyněk Macura, člen vedení rožnovského klubu a utkání viděl takto: „Bohužel musím dát za pravdu Pavlovi, že dnešní utkání rozhodně nezapadlo do stylu rožnovských zápasů během vyřazovacích bojů za poslední dva roky. První část byla z naší strany obstojná, ale zbylé dvě nechápu, co se s týmovým pojetím Sršňů stalo. Bohužel ani obvyklí lídři týmu nepodali obvyklý výkon. Už méně souhlasím s velkým zlepšením Gulliverů, myslím, že nejlepší výkony podávali v první polovině sezóny a teď se jim snaží přiblížit. Naopak jsem ale z hlediště od některých našich hráčů dost nezodpovědný výkon, individuální pojetí hry, malý respekt celkově k soupeři a za pojetí utkání to celý rožnovský tým nakonec potrestalo. Nevím, jaké psychické rozpoložení bylo před zápasem, jestli byli kluci na výkon koncentrovaní, nebo si mysleli, že to v Brně sfoukneme 2:0 na zápasy a v sobotu si pak v Rožnově po zápase uděláme pěkný „mejdan“ až do rána, to nechci komentovat, to musí kluci vědět sami, ale jsem z průběhu utkání přesvědčen, že teoreticky výkony Hluku, ale zejména výkony Telnice byly na vyšší úrovni, než výkon, který dnes předvedli Gulliveři. Naopak náš výkon byl tak o dvě třídy níž a v součtu to logicky nestačilo. A nebál bych se tvrdit, že nás Brňané porazili našimi zbraněmi. Pokud se z této porážky nepoučíme a někteří se ve svých výkonech nevrátí z hrušky na zem, tak se klidně v Rožnově můžeme podívat, jak budou slavit v City Gulliveři. A to bych vážně nerad, protože jsem na 120% přesvědčen, že kluci na Gullivery mají, umí na ně zahrát, jen musí začít stavět pyramidu od základů a ne hned hledět na to, kdo posadí špičku na vrchol…

Jakub Kostelecký v šanci před brankou hostí

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista