16.03.2019

Sršni rozhodli v první polovině zápasu, Telnice pak už duel nedotáhla

Sršni prozatím kopírují loňské play-off, kdy po velmi těsném čtvrtfinále a postupu, dokázali prodat formu v úvodním semifinálovém utkání. Bylo to stejné jako loni, jen soupeř se změnil, Gullivery nahradili Orli z Telnice. Již v neděli dojde na odvetu ve stejném prostředí a Valaši se budou snažit přidat druhý korálek ze tří potřebných k vítězství v celé sérii.

Lehké chvění před vstupem do utkání

16. 03. 2019, 19:30, SH Tuřany

5
Sestava TROOPERS Orel Telnice:
Turiak Rudolf(G), Minich Daniel, Kubala Petr, Jeski Petr, Peška Jakub, Budík Daniel, Večeřa Rudolf, Voltner Petr, Ondráček Petr, Knotek Jiří, Kadlec Petr, Suchomel Tomáš, Pavla Tomáš, Mlejnek Vít, Hruška Daniel

7
Obšivač Marek(G), Holčík Petr(G), Kristek Filip, Barabáš Stanislav, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Krhut Petr, Smékal Ondřej, Zimmer Denis, Červený Petr, Štůsek Jakub, Žniva David, Kostelecký Jakub, Chmelař Vladislav, Kittel Vladislav, Barabáš Pavel, Viktořík Josef

po částech: 1:3, 2:3, 2:1

branky (asistence) TROOPERS Orel Telnice:
7.Budík(Knotek), 28.Jeski(Knotek), 38.Knotek(Kadlec), 44.Knotek(Kubala), 56.Kadlec(Pavla)

6.Viktořík(Barabáš), 11.Viktořík(Krhut), 13.Barabáš, 23.Viktořík(Barabáš), 23.Hegar(Kittel), 31.Zimmer(Hegar), 47.Smékal(Viktořík)

rozhodčí: Ležák Lukáš, Ležák Martin
vyloučení: 4:3; využití: 2:2; diváků: 61

Hosté začali zápas opatrně a čekali, s čím se vyrukuje domácí celek. Když však vyšlo najevo, že domácí také vyčkávají, s čím přijeli hosté a jejich koncentrace a nasazení není ideální, Rožnov udeřil a otevřel skóre utkání. Po několika minutách však domácí dokázali srovnat po zachycení rožnovské rozehrávky a z brejku srovnali stav. Rožnov však znovu zvrátil vedení na svou stranu v první přesilové hře. O 3 minuty později dokázali valaši opět udeřit po zachycení domácí rozehrávky a mazáckém zakončení do prázdné branky. Do konce první třetiny stojí za zmínku pouze vyloučení hostujícího hráče, které však rožnované přečkali a první třetina takto i skončila.

Úvod druhé třetiny vyšel hostujícím sršňům na výbornou. Turiaka překonali v prvních pěti minutách hned třikrát, ale jejich první pokus ztroskotal na brankové konstrukci. I tak však Rožnov odskočil na 1:5. Rožnov si libuje v oslabeních, ale to další nařízené mu až tak skvěle nevyšlo. Všechny střely sice dokázali eliminovat, ale v šermovačce před malým brankovištěm se nejlépe zorientoval hostující útočník a snížil na 2:5. Domácí po této brance evidentně začali zvyšovat tempo, ale Rožnov stále hrál svou hru dál. Další dvě šance Rožnova v rychlém sledu a opět neprve břevno a poté gól v přesilovce. Stav 2:6. Do konce třetiny byly vidět ještě 2 přesilové hry. Rožnov tou svou pohrdl, ale domácí ukázali, že přesilové hry prostě umí. Do šaten se tedy šlo za stavu 3:6 pro valachy.

Domácí Telnice do poslední třetiny vlétli doslova jako uragán. Když nejprve snížili na 4:6 a poté měli několik dalších šancí, hostující trenér na to reagoval timeoutem a stáhl a přeskupil hru na 2 lajny. To se ukázalo jako dobrý tah kdy hosté dokázali několika přihrávkami vyšachovat 4 hostující hráče a zakončující Smékal si počínal neméně skvěle ve stylu "pocem kamdeš". Další vyloučení domácích však Telnice zahrála tak zkušeně, že ze dvou minut měli hosté míč na hokejkách pouhých několik vteřin. Od tohoto momentu začala domácí stíhací jízda a orli z Telnice začali na hřišti dominovat. Rožnov se od tohoto okamžiku soustředil především na poctivou obranu a rychlé brejky. To první fungovalo lépe než to druhé, ale i tak domácí dokázali snížit na 5:7. I přes jejich další snahu další gól již nepadl a Rožnov si z prvního utkání odvezl výhru 5:7.

Oddechový čas a hlavní slovo kapitána Pavla Barabáše

Textový online z utkání
Video online z utkání

Komentář Petra Jeskiho, domácího hrajícího trenéra: „Rožnov dnes předvedl úplně přesně to, co jsme od něj čekali. Do utkání jsme bohužel vstoupili vlažně a poté již zápas nedokázali dotáhnout. Ve většině atributů nás soupeř předčil a zaslouženě vyhrál. My se musíme připravit na zítřek a vstoupit do zápasu úplně jinak. Děkujeme soupeři za hru a divákům za návštěvu.

Stav na konci byl jasný – vítězství Sršňů nad Orly o dvě branky

Komentář Pavla Barabáše, hrajícího asistenta trenéra a kapitána týmu Valachů: „Navázali jsme na sérii s Hlukem, kdy jsme koncentrovaně odehráli celých šedesát minut. Soupeř má neskutečnou ofenzivní sílu, což prokázal. Zítra to bude úplně jiný zápas, ale máme bod, tak proč nemít dva. Děkuji soupeři za férovou hru, divákům v hale za dobrou atmosféru.

Maskot Sršně nám pomohl – první bod v sérii vezeme domů!!!