13.03.2019

Rožnov postupuje do semifinále Národní ligy !!!

Úspěšné utkání sehráli rožnovští florbalisté proti hostujícímu celku Hluku. Hra se od začátku přelévala ze strany na stranu stejně jako skóre. Rožnov nejprve vedl, poté prohrával, poté opět vedl. O svém konečném vítězství musel nakonec rozhodnout až v prodloužení, které ukončil po dvou minutách vítěznou střelou domácí „snajpr“ Viktořík a poslal Rožnov do semifinále východní divize Národní ligy.

Závěrečný Jalovec opět nemohl v hale chybět – diváci si ho užili!

13. 03. 2019, 20:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

4
Obšivač Marek(G), Holčík Petr(G), Kristek Filip, Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Barabáš Stanislav, Červený Petr, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

3
Sestava FBK Spartak Hluk:
Podškubka Richard(G), Kolečkář Lukáš(G), Duda Vojtěch, Petlan Jiří, Olbert Tomáš, Janča Tomáš, Krchňáček Pavel, Hubáček Ondřej, Cileček Adam, Krchňáček Martin, Zatloukal Jakub, Holý Jan, Tuhý Martin

po prodloužení

po částech: 1:1, 0:1, 2:1, 1:0

14.Barabáš(Kittel), 42.Viktořík(Hegar), 48.Kristek(Barabáš), 62.Viktořík(Barabáš)

branky (asistence) FBK Spartak Hluk:
20.Duda(Janča), 27.Janča, 59.Janča(Holý)

rozhodčí: Hála Pavel, Hála Vladimír
vyloučení: 4:8; využití: 1:0; diváků: 312

Rožnov si byl vědom obrovské útočné síly hostí, ale také jejich slabin v obranné hře. Sršni se proto soustředili na poctivou obranu s rychlým přechodem do zakončení. Utkání bylo od začátku v tempu a oba brankáři se rozhodně nenudili. Hluk nebyl nic dlužen své pověsti, ale rožnovští hráči jim skórovat prostě nedovolili. Takto se hra přelévala ze strany na stranu více než 13 minut a během té doby nedokázal ani jeden tým zužitkovat nabídnuté přesilové hry. Avšak druhá přesilovka Rožnovu vyšla a střelou na zadní tyč otevřel skóre zápasu. Když i přes další vyloučení a šance domácích gól nepadl, udeřili v poslední minutě hosté. Pěkně sehraným volným úderem z obranného rohu Rožnova dokázali srovnat stav na 1:1. Tak i skončila první třetina.

Ve druhém dějství začali lépe hosté a ve 27. minutě se ujali vedení 1:2 z mazáckého výběhu a střelou na zadní tyč Obšivačovy brány. Do konce druhé třetiny přibyly do statistiky pouze několik dalších vyloučení a bylo vidět, že hráči si rozhodně nic zadarmo nedarují. I přes nepříznivý průběžný stav však domácí svého soupeře přestříleli a měli více šancí.

Třetí třetina začala pro domácí Rožnov výborně a ve druhé minutě srovnal domácí Viktořík na 2:2. Když v 8. minutě vstřelil Kristek třetí branku valachů, byli domácí více na koni než soupeř, který si vybil frustraci 3 vyloučeními v řadě. Přesilové hry proti tomuto soupeři však Rožnovu vůbec nešly, a to v celé sérii, a ani zde to nebylo jiné. Když si vzali hosté tři a půl minuty před koncem time out, bylo jasné, že půjdou do hry bez brankáře a hráči byli nabádání ke koncentraci a absolutnímu nasazení. Hluk však opět předvedl své kvality a z početní výhody se mu podařilo srovnat na 3:3.

Prodloužení trvalo jen 2 minuty a platilo zde nedáš dostaneš. Nejprve Obšivač vychytal únik osamoceného útočníka Hluku a následně Viktořík krásnou střelou do šibenice rozhodl, že Rožnov postupuje do semifinále východní divize Národní ligy, kde vyzve vítěze základní části TROOPERS Orel Telnici.

Vítězná branka Josefa Viktoříka

Komentář, Martina Tuhého, hrajícího trenéra hostů: „Škoda zbytečných vyloučení, za které jsme ale úplně nemohli. Výborný zápas z obou stran se šťastným koncem pro domácí. Byla to zajímavá a pro nás poučná série. Gratuluji Rožnovu a přeji hodně štěstí.

Přímo letecká kreace při nahrávce do Vladislava Kittela

Komentář, Pavla Barabáše, kapitána domácího celku Sršňů: „Dnes skvěle odbojované utkání, ve kterém jsme na rozdíl od neděle předvedli něco i do útoku. V první polovině utkání nás trápila produktivita. Ve druhé polovině se soupeř dostával do hry, ale měli jsme fyzicky na vrch, a proto jsme dovedli utkání do vítězného konce. Měli jsme i štěstí, ale šli jsme tomu naproti. Děkuji soupeři za skvělou sérii, která nás mnohému naučila. Také jim děkuji za fair play hru. A také děkuji našim skvělým fanouškům, kteří nás tlačili k tomuto postupu.

Vláďa Chmelař jemnou tečí usměrnil míček mezi tři tyče, ale brankář byl pozorný

Dojem z utkání Zbyňka Macury, diváka a organizátora zápasu: „Úplně na začátek musím říct, že dnes v Rožnově Hluk ze svých celkově čtyř vystoupení (v minulosti 1x základní část, 2x play-off a dnešní) předvedl nejlepší výkon. Jihomoravané nehráli tak dobře ani ve druhé zápase série, kdy tu vyhráli. Sršně ale skvělí diváci v čele s jejich kotlem od začátku tlačili k vítězství. Troufám si říct, že rozhodnuto mohlo být dříve, kdy v první polovině utkání byli rozhodčí na soupeře docela přísní. Ale z nabídnutých několika početních výhod využili Sršni jen jedinou. Stejně si však Rožnované vytvářeli šance, ale viděl bych to na nervozitu z důležitosti utkání, která jim malinko svazovala ruce v zakončení. Druhá polovina utkání byla především o Valaších, kteří měli více ze hry a přestože rozhodli až v prodloužení, tak i přes nadstandardní předvedený výkon Hluku si dnes postoupit zasloužili. Klukům gratuluji, dělají nám radost a uvidíme, jak se poperou s lídrem soutěže z Telnice.