youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
13.03.2019

Céčko doma zase naprázdno!

Předposlední dvojzápasy čekaly druhou zálohu rožnovských mužů na domácím poli, kde se měli potkat s tabulkově nejbližšími soupeři z Paskova a Bazinga Ostravy. Body se více než očekávaly, protože boj o přední příčky je velice těsný. O po víkendových zápasech ještě těsnější. Bohužel, Rožnov si z nich nepřipsal ani jeden bod.

Porada mezi třetinami nepřinesla kýžené ovoce

VS. 2:4
1. FBK Rožnov p/R C   PASKOV SAURIANS (1:1, 0:1, 1:2)

V prvním ranním zápase čekal na "céčko" Paskov. Sršni v evidentně dobré náladě se hned ze startu tlačili na soupeřovu bránu, ale střely z dálky ani teď, stejně jako po většinu dne, nepřinášely žádné ovoce. Byl to naopak Paskov, kdo otevřel skóre zápasu. Po parádně sehrané "standardce" se ale Rožnovu podařilo srovnat. Dalo by se říci, že se pak hra přelévala z jedné strany na druhou, ale úroky sršňů byly trochu bezzubé, což se o soupeři říci nedá. A tak se sice hra přelévala, více gólů ale padalo z holí Paskova. Dvěma střelami z půlky hřiště strhli vedení na svou stranu a do konce zápasu už nechali Rožnov tahat za kratší provaz. Z pohledu celého dne za hodně kratší provaz. Snížení skóre zajistil také Paskov vlastním gólem a na oplátku gentlemansky Rožnov vlastním gólem korigoval na konečných 2:4.

 

Předzápasová porada před druhým utkáním

VS. 8:3
Bazinga Ostrava   1. FBK Rožnov p/R C (2:1, 1:1, 5:1)

Druhý zápas byl zároveň zápasem o aktuálně 3. místo v tabulce. Do něj vstoupil lépe Rožnov gólem Kurky, trochu zmatečná rozehrávka u vlastní brány ale o pár vteřin později zajistila srovnání stavu. Do druhé části šel Rožnov s jednobrankovým mankem, který smazal krásnou "indi-vindi" akcí Řezníček v přesilovce. Tak nějak to bylo od sršňů ten den vše. Sice pak ještě dokázali vstřelit jednu branku, ta ale posloužila pouze ke kosmetické úpravě skóre. Chvílemi se z toho stával zápas na bílý ručník do ringu, ale i takové zápasy se musejí dohrávat. Nutno dodat, že jisté společné znaky se nesly napříč oběma nedělními zápasy. Téměř po většinu času tomu chyběla šťáva a nějaké to přesvědčení, že si to kluci nechtějí jen odchodit a jít na pivko. Rekreační sportování to sice je, ale tenhle laxní přístup stál dost často za lehce obdrženým gólem z půlky, kdy téměř žádný ze sršňů nebránil plachtící střely a spíše svému gólmanovi bránili ve výhledu, než aby bránili svou svatyni. Pokud už se dostal Rožnov do útoku, postrádalo to nápad hodný takových florbalových borců, kteří za tým nastoupili.

 

Šutér Fiurášek v akci

Komentář Zbyňka Macury, který nastoupil do utkání jako hráč: „Škoda obou utkání, ti soupeři byli hratelní, ale my jsme se s tím nepopasovali dobře. První jsme víceméně odevzdali, v tom druhém to byla po šesté brance soupeře už i frustrace. V obou utkáních nám chyběli střelci, protože hra nebyla až tak špatná, ale zakončení prakticky nulové. Mrzí mě, že spousta kluků z týmu nevyužívá tréninkových jednotek, ale mají pocit, že to zvládnou, i když přijdou pak jen na zápas. Bohužel se pak perou v utkání hlavně sami s sebou a z pohledu diváka vypadají tragičtí. Určitě tím nechci říct, že to v sobě nemají, ale platí staré známé přísloví – těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

Napravit si reputaci budou mít kluci možnost v posledních zápasech na konci března na Čeladné, kde se potkají s Kopřivnicí a Novým Jičínem. Třeba zvládnout zahodit svá ega a pracovat jako tým pro společný cíl, dát i 2 pěkné přihrávky po sobě a přesvědčí, že takové představení, jako to nedělní, jim není vlastní a že zvládnou hrát lepší florbal než předvedli na domácí palubovce.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista