12.03.2019

Junioři tvrdě narazili

Místo bojů o první pozici a postup do vyšší ligy teď budou rožnovští junioři bojovat o udržení v první pětce. Výjezd do Orlové se bohužel nepovedl podle představ a oslabení junioři se tak vrátili s prázdnou.

Pohled na střídačku – netradičně, zezadu

VS. 4:3
S.K. P.E.M.A. OPAVA   1. FBK Rožnov p/R (1:2, 3:0, 0:1)

První zápas byl přímý boj o přední příčky, ve kterém se Rožnovu postavil soupeř z Opavy. Od prvních minut to byl litý boj. Vedení se v desáté minutě ujal tým z Opavy. Neužil si ho však dlouho, když hned po minutě srovnal Štorek a hned vzápětí navýšil skóre Skalík. První část tak nakonec rožnovští vyhráli. To však zastínila již dlouhodobně slabší prostřední část, kdy dával branky jen soupeř a na konci druhé části se tak dostal dokonce do dvoubrankového vedení. V poslední třetině se Rožnov snažil zlepšit hru, což se mu i povedlo, do konce utkání již neinkasoval. To však nestačilo a tak v poslední minutě zápasu stačil už jen snížit Štorek na konečných 3:4.

VS. 1:5
1. FBK Rožnov p/R   FBC TJ Sokol Frenštát p.R. (1:3, 0:2, 0:0)

Ve druhém zápase si rožnovští chtěli spravit chuť, avšak derby s Frenštátem bývají vždy těžké. Od první minuty se začalo ve vysokém tempu a již ve čtvrté minutě se Rožnov dostal do vedení. Bohužel od inkasovaného gólu začal Frenštát více napadat, což mu přineslo ovoce. Rožnovští začali chybovat při rozehrávce a rázem tahali za kratší konec provazu. Ještě do konce první části Frenštát zápas otočil a vedruhé části své vedení ještě navýšil. V poslení třetině již Rožnovu alespoň začala fungovat obrana a tak už další gól neinkasovali, bohužel ani žádný nevsítili a tak soupeř zaslouženě vyhrál.

Akční foto z průběhu utkání

Výjezd zhodnotil Martin Škývara, obránce a posila juniorů z týmu dorostenců: „Poslední výjezd juniorů nedopadl moc dobře. V prvním zápase zklamala  obrana, která ve stresu a pod tlakem útočníků soupeřů dělala zbytečné chyby, které se projevily na výsledku. V druhém zápase se tohle moc nezměnilo, navíc útočníci neměli  štěstí při střelbě, a tak to dopadlo, jak to dopadlo.