youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
14.03.2019

Torzo „B“ týmu vybojovalo tři body

Rožnovské béčko vybojovalo po heroickém výkonu tři body po výhře 7:4 nad Kostelcem hlavně díky využitým přesilovkám a obětavé obraně. S jedním hráčem na střídačce pak nestačili na Válec Český Těšín a po dobrém výkonu prohráli těsně 5:7.

Předzápasové rozcvičení

VS. 7:4
1. FBK Rožnov p/R B   TJ Sokol Kostelec na Hané - HK (0:1, 4:1, 3:2)

Zápas začal překvapivě ve vysokém tempu, s osmi hráči na obou stranách to ale logicky nemohlo mít dlouhého trvání. O první a také poslední branku v první třetině se postaral soupeř po nedůrazu v rožnovské obraně. Pravděpodobně zlomový moment zápasu ovšem přišel minutu před první sirénou, když si Štamposký jak je jeho "dobrým" zvykem přidržel soupeře. Psychicky nestabilní kanonýr Drčka ale neudržel nervy na uzdě a našeho veterána napadl lehkým odžduchnutím, za které si vysloužil pětiminutový trest.

Zbytek hry čtyři na čtyři nepřinesl nic zajímavého, Rožnov si počkal na svou tříminutovou přesilovku. Srovnávací branka přišla velmi brzy z hole Novosada. Chvíli na to, stále v pokračující přesilovce, se odvážně středem vydal mezi tři soupeře Plesník, ale tři sekyry v řadě znamenaly jasné trestné střílení. Za exekutora byl vybrán Novosad a poděkoval za projevenou důvěru pěkným blafákem do bekhendu. Třetí branku Sršňů přidal Dvořák po přečíslení tři na dva, ale soupeř rychle odpověděl z hole tahouna Kostelce Drčky, který z úhlu vymetl šibenici Škrobákovy svatyně. Poslední slovo v druhé části měl ale Rožnov, z půlky vyslal svůj projektil Štamposký a míček zaplachtil až za záda kosteleckého gólmana.

Pátou branku Sršňů přidal po krásné kombinaci benjamínek Ševeček, ale Kostelec opět našel rychlou odpověď a snížil na rozdíl dvou branek. Klid na rožnovské hole dodal Dvořák, kterého na velkém brankovišti našel zpoza brány Blizňák. K poslednímu sršnímu žihadlu vybídl přesným a prudkým výhozem skvěle chytající Škrobák svého spoluhráče Čegana a tento svalovec i s obráncem na zádech dokázal precizně zakončit. Kostelec sice ještě kosmeticky upravil na 7:4, ale to už nezměnilo nic na tom, že si Rožnov ziskem plného počtu bodů a šestou výhrou v řadě upevnil své místo v tabulce.

 

Téměř kompletní tým sleduje taktiku svého soupeře

VS. 5:7
1. FBK Rožnov p/R B   FBC VÁLEC Český Těšín (0:3, 3:2, 2:2)

Druhý zápas byl poznamenán dalšími úbytky v už tak okleštěné sestavě. Plesník musel odjet za prací a s obrovskou obětavostí bránící Konvičný si zvrtnul kotník. Mohl tak jen přihlížet, jak se šest statečných honí za míčkem, a zápas zhodnotil takto: "Celé se to odehrálo podle zhruba 2500 let starého scénáře. Malá hrstka odvážných sršňů 6+1 se postavila zuřivé válcující hordě z Těšína. Na mě bohužel zůstala jen role profesionálního zdržovače a stěžovače u rozhodčích. Vývoj se dá asi předpokládat, bránění v 5 na vlastní polovině a nebezpečné výpady. Naštěstí se Těšín velmi ochotně přizpůsobil netempu hry. Ambice na bodový zisk drželi všichni statečně. Škrobas se opravdu snažil zavřít kasu, ale únava na hráčích v poli byla obrovsky znát. Příslušnost k A týmů a nejlepší kondici ukázal jednoznačně Novas, 4+0, co dodat. Takže dál už jenom perličky. Štampa ani jednou nevystřídal. Jimbo si taky vyvrtl kotník, ale naštěstí ne tak vážně. Takže po instalaci ortézy mohl pokračovat. Vtipné bylo, že v tu chvíli kluci vybojovali přesilovku a Škrobas přiletěl na střídačku, s tím, že jdeme do 6, ale jaksi nebyl nikdo kdo by mohl hrát. Já jsem taky zkusil nastoupit na přesilovku, jako statická clona před gólmanem, bohužel z toho byla jen tyčka. No mít 1-2 lidi navíc, tak by se určitě dalo vyhrát. Mě z toho celého málem trefil šlak".

 

Po zápasech nemohl chybět tradiční „Mekáč“

Další zápasy odehraje Rožnov na domácí půdě 31.3.2019 a utká se Třincem, který zatím neokusil hořkost porážky, druhý zápas pak s Přerovem, jež se nachází na hraně sestupové propasti.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista