youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
13.03.2019

Rozhodující utkání čtvrtfinále mezi Rožnovem a Hlukem – již dnes večer!!!!!

Série mezi Rožnovem a Hlukem je vzácně vyrovnaná, stejně jako byl téměř vyrovnaný jejich bodový zisk po základní části. Při volbě soupeřů si na sebe zbyli a ani jeden nebyl z výběru toho druhého nadšený. Hluk určitě měl v hlavě, že v základní části s Rožnovem nedokázal získat ani bod, naopak Valaši z potenciálních soupeřů si přáli spíše Aligátory či Vikingy, neboť nikdo nechce hrát proti čtyřem hráčům produktivity TOP 10 základní části Národní ligy. Ale oběma týmům nezbylo, než se s tím smířit, a tak Sršni narazili na Spartakovce.

Čtvrtfinále play-off – 13.3. páté rozhodující utkání

Dosavadní průběh

Oba úvodní dva zápasy měly vyrovnaný průběh. V sobotu Sršni těsně zvítězili, v neděli naopak připustili více otevřenou hru a Hluk dokázal sérii srovnat. Zápasy se za vyrovnaného stavu přesunuly do Hluku, který svá domácí utkání odehrál v nedalekých větších městech, Uherském Brodě a Uherském Hradišti. Zatímco v sobotu přes dobrý začátek Valaši lehkomyslnou obranou ve zbytku první třetiny nakonec ztratily celý zápas, tak v neděli hráči Hluku na florbalově dosti nepříjemném povrchu nedokázali potvrdit sobotní vítězství a dali možnost Rožnovanům sérii srovnat. Rozhodující utkání tak proběhne v rožnovské Hornets aréně a mírně spokojenější jsou s tímto stavem nyní Valaši, neboť už měli pomyslný nůž na krku.

Nejlepší hráč 1. čtvrtfinále play-off mezi Rožnovem a Hlukem byl David, autor tří brankových asistencí

Dá se polemizovat, jak by zápasy vypadaly, kdyby se hrálo v domovském stánku Spartaku, v Hluku, na kterou jsou Jihomoravané zvyklí. Zejména v neděli bylo vidět, že utkáním na hale v Uherském Hradišti Jihomoravané ztratili tuto svou výhodu znalosti povrchu a je otázkou, zda nakonec v sérii nebudou litovat této nezkušenosti vedení svého klubu, kterým jim nerezervoval halu na utkání play-off. Shrnuto krátce – série Rožnova s Hlukem je srovnaná 2:2 a rozhodnutí padne ve středu.

Lukáš Novosad v souboji jeden na jednoho

Vývoj ostatních čtvrtfinálových sérií

Podíváme-li se dále, ať už postoupí Rožnov nebo Hluk, jejich soupeř už na ně čeká a není to nikdo jiný, než lídr základní části – Orlové z Telnice. Rozhodovalo se (jak jme předpokládali v preview před posledním odehraným víkendem) až v pátém utkání. To si hráči Telnice pohlídali, a tak celek bývalých extraligových hráčů přivítá o víkendu svého soupeře nejspíše v brněnské hale v Tuřanech. Naopak druhá semifinálová dvojice je už známá. Začínat se bude u ostravské Letky, která přes jednu opravu zvládla sérii s Aligátory. Soupeřem jí budou brněnští Gulliveři, kteří si bez zaváhání poradili s kopřivnickými Vikingy. O tom, že je play-off jiná soutěž, mohou vyprávět především Gulliveři. V závěru základní části značně tápali a postupně se propadli z prvního místa až na místo třetí, ale úvodním zápasem vyřazovací části změnili „mód nastavení“ a najednou opět vítězí. Semifinále mezi Letkou a Gullivery tak slibuje vyrovnané souboje střelecky bohaté na branky.

Napětí na střídačce domácích by se dalo krájet

Přednosti obou týmů

Ale opusťme Letku, Gullivery či Telnici a vraťme se k rozhodujícímu souboji mezi Rožnovem a Hlukem. Jaké jsou přednosti Hluku, lépe řečeno, co jim fungovalo ve vítězných zápasech? Určitě ofenzíva, rychlost, pohotovost a plynulost hry. V obou zápasech, ve kterých Jihomoravané zvítězili, padlo hodně branek, hrálo se často nahoru/dolů, projevily se hlavní atributy ve střelecké pohotovosti, orientaci na hřišti a především překvapení soupeře. Naopak Rožnovanům spíše vyhovovaly zápasy, které byly zaměřeny na taktiku, poctivou defenzívu, častou hru na míčku, poctivou a dlouhou rozehrávku. V takových utkáních nepadlo moc branek, často soupeř byl ukolébaný a nedokázal pak reagovat na jednotlivá sršní žihadla v jejich síti. Bude tedy důležité v utkání sledovat, který tým dokáže tomu druhému vnutit svůj styl hry. V neposlední řadě bude také zajímavé sledovat formu brankářů. Jejich individuální výkon se na tom podílí tak ze 70%, zbylých 30% pak je právě na celkové obranné hře týmu. Pokud poctivě nebrání všichni hráči v týmu, pak ani sebelepší brankář nedokáže dělat zázraky. V celé sérii je to souboj rožnovského Obšivače s Podškubkou z Hluku. Tomu se povedlo zejména druhé utkání v Rožnově, kdy byl hlavním strůjcem vítězství Jihomoravanů. Ostatní zápasy už spíše vyzněly pro Marka Obšivače a Sršni na něj budou spoléhat jistě i v rozhodujícím utkání. Výše uvedené faktory byly pro oba týmy typické i v základní části, ovšem největší změna nastala v nedovolených zákrocích. A tam ubraly oba týmy výrazně. V základní části byly téměř nejtrestanější v soutěži, v play-off tomu je naopak. Proto i v dosud celé sérii padly pouze dvě branky v přesilovkách, po jedné na každé straně. Ve středu by to mohlo rozhodovat, kdo tuto výhodu dostane.

Filip Kristek zakládá útok

Podtrženo a sečteno, který tým bude lépe koncentrován do utkání, nenechá se zbytečně vylučovat, vnutí soupeři svůj styl hry, bude mít velkou šanci postoupit do semifinále, u kterého nikdo z vás nesmí chybět – pojďme Sršně společně povzbudit, ať oživíme loňskou jízdu vyřazovacími boji zakončenou až ziskem poháru za vítězství v Národní lize.

Poděkování rožnovského klubu za spolupráci s Červeným křížem ve Val. Meziříčí

Zajímavosti: Ve všech dosavadních duelech prozatím zvítězil tým, který během utkání vyprodukoval méně střel než jeho soupeř. Stále tak v sérii platí, že kvantita neznamená kvalitu. Další zajímavost je skutečnost, že pokud Sršni v utkání vstřelili čtyři a více branek, utkání paradoxně ztratili.

Úvodní nástup s dětmi

Páté rozhodující utkání začíná ve středu 13.3. od 20:30 na Hornets aréně v Rožnově na Koryčanských pasekách!!!

Textový online z utkání – zde.
Video online z utkání – zde.

 

Závěrečný Jalovec opět nemohl v hale chybět – diváci si ho užili!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista