youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
10.03.2019

Sršni vrátili sérii s Hlukem do Rožnova – rozhodne se ve středu večer!

Jednoduchá situace nečekala Sršně ve čtvrtém utkání. Oslabená sestavě oproti třetímu utkání čelila natěšeným hráčům Hluku, kteří cítili šanci ukončit sérii v domácím prostředí. Sršni však vsadili na zbraň, která jim vyhrála loňské play-off a byla jejich devízou i v odrané základní části – poctivou defenzívu, nadstandardní blokování střel soupeře a především, nezlomný týmový duch. Všechny tyto atributy jim vynesly vítězství a navrácení série do Rožnova k rozhodujícímu pátému utkání.

Závěr utkání v Hluku a ocenění nejlepšího hráče utkání, Davida Žnivy

10. 03. 2019, 16:00, SH Slovácká Uherské Hradiště

0
Sestava FBK Spartak Hluk:
Podškubka Richard(G), Kolečkář Lukáš(G), Duda Vojtěch, Petlan Jiří, Olbert Tomáš, Janča Tomáš, Krchňáček Pavel, Hubáček Ondřej, Cileček Adam, Jílek Radim, Krchňáček Martin, Zatloukal Jakub, Holý Jan, Tuhý Martin
 
2
Sestava 1. FBK Rožnov p/R:
Obšivač Marek(G), Holčík Petr(G), Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Šichtař Daniel, Barabáš Stanislav, Červený Petr, Smékal Ondřej
 

po částech: 0:0, 0:0, 0:2

branky (asistence) FBK Spartak Hluk:


branky (asistence) 1. FBK Rožnov p/R:
44.Červený(Štůsek), 50.Smékal


rozhodčí: Drápal Filip, Pospíšil Jakub
vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 68

Report:
Začali jsme velice opatrně a rozvážně. Trpělivou hrou dlouho na míčku, který jsme soupeři dlouho nepůjčovali, jsme domácím nutili svoje tempo hry. Rožnov si byl vědom toho, že Hluk je nebezpečný hlavně z brejkových situací, proto téměř každý přechod na půlku soupeře končil střelou na bránu či jiným zakončením bez větší snahy o kombinaci. Zbytek první části Rožnov zalezl do poctivé obrany, ze které dokázal úspěšně eliminovat jakékoliv pokusy Hluku o vstřelení branky. Sám se však Sršni dokázali dostat několikrát do velmi slibných šancí, ale bohužel nedokázal své střelecké pokusy usměrnit mezi tři tyče, a pokud ano, tak byl na místě pozorný domácí gólman Podškubka. Do šaten se šlo za stavu 0:0, přestože oba týmy měly několik nadějných šancí.

Remízový stav po první části vyhovoval spíše Rožnovu a ve své hře pokračoval i od druhé části. Prakticky jediným zajímavým momentem prostření části bylo vyloučení domácího hráče Jílka. Rožnované nenaložili s poskytnutou přesilovou hrou vůbec dobře, proto do šaten se opět šlo za bezbrankového stavu 0:0. To už začali halu opouštět první nespokojení domácí diváci, kteří nejsou zvyklí na střeleckou impotenci domácího týmu Hluku.

Domácí ve třetí části začali více napadat rozehrávku Sršňů, kteří však na tuto situaci byli předem připraveni a snažili se rychlým přenesením hry vstřelit úvodní gól utkání. To se jim nakonec povedlo z jedné pološance, kdy nahození před bránu Jakub Štůska dokázal uklidit tyčí hokejky Petr Červený za překvapeného Podškubku. Od této chvíle nabrala hra na obrátkách i nervozitě, domácí zvýšili snahu o napadaní, kdy chtěli vstřelit vyrovnávací branku. Zároveň tím Rožnovu poskytli větší okénka ve své obraně, čehož dokázal využít junior Smékal po výběhu z rohu se ocitl překvapivě sám před gómanem a zkušeně pověsil míček do víka Podškubkovy svatyně. Když následné vyloučení Rožnova v podobě Jakuba Štůska nedokázal využít domácí Hluk, začalo to jít s domácími z kopce. Rožnov se od této chvíle soustředil na poctivou koncentrovanou obranu. Domácí vsadili na hru v šesti lidech v poli, ovšem ani to jim nakonec nepomohlo zkazit rožnovskému Marku Obšivačovi čisté konto, a tak jeden z hlavních hrdinů tohoto utkání se mohl nakonec radovat se svými spoluhráči z vyrovnání série na 2:2.

podrobnosti z utkání >>>

Textový online z utkání – zde.
Video online z utkání – zde.

Ondřej Smékal v protiútoku

Komentář Martina Tuhého, trenéra domácích hráčů Hluku: „Mrzí mě jedna věc, že jsme pěkné návštěvě v Uherském Hradišti nedopřáli ani jeden gól z naší strany. Bylo to typické utkání hrané zezadu na minimální počet inkasovaných branek. Stav série je 2 – 2 a my pojedeme v týdnu do Rožnova vyhrát. Děkuji divákům a naším pořadatelům.

Vláďa Chmelař jemnou tečí usměrnil míček mezi tři tyče, ale brankář byl pozorný

Komentář dnes šťastného Pavla Barabáše, asistenta trenéra a kapitána Sršňů: „Věděli jsme, že na holi je soupeř silný, a tak jsme vsadili na jednoduchý bojovný florbal. To nám vyšlo, výborně nás podpořil gólman a rozhodne se v Rožnově. Děkuji soupeři za dobré utkání, sice ostré, ale řekl bych férové. Divákům za atmosféru a spoluhráčům za neskutečně poctivý výkon.

Rozehrávka z obrany v podání Davida Žnivy

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista