10.03.2019

Hluk se ujal vedení v sérii

Hodně zajímavé utkání se odehrálo v Uherském Brodu kam domácí Hluk přesunul své první domácí utkání. Rožnov se nejprve dobře ujal vedení 1:3, ale během 1 minuty následně inkasoval 4 branky. Zbytek utkání se hosté z Valašska snažili a několikrát i byli na dosah, ale domácí si vedení již vzít nenechali a ujali vedení v sérii 2:1.

Rozcvičení v třetím utkání s Hlukem

09. 03. 2019, 13:00, TJ Spartak Uherský Brod

9
Sestava FBK Spartak Hluk:
Podškubka Richard(G), Kolečkář Lukáš(G), Duda Vojtěch, Petlan Jiří, Olbert Tomáš, Janča Tomáš, Krchňáček Pavel, Hubáček Ondřej, Cileček Adam, Jílek Radim, Krchňáček Martin, Zatloukal Jakub, Holý Jan, Tuhý Martin

7
Obšivač Marek(G), Holčík Petr(G), Kristek Filip, Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Šichtař Daniel, Smékal Ondřej, Štamposký Zbyněk

po částech: 6:3, 0:2, 3:2

branky (asistence) FBK Spartak Hluk:
6.Krchňáček(Olbert), 12.Jílek(Olbert), 13.Janča(Jílek), 13.Petlan(Krchňáček), 13.Olbert(Jílek), 19.Jílek(Janča), 43.Krchňáček(Tuhý), 55.Duda(Petlan), 58.Janča(Olbert)

3.Smékal(Šichtař), 8.Kittel(Holčík), 9.Žniva(Novosad), 23.Kostelecký(Kristek), 34.Žniva(Barabáš), 54.Hegar(Barabáš), 59.Štůsek(Kittel)

rozhodčí: Beránek Jan, Přibyl Jaroslav
vyloučení: 4:2; využití: 1:1; diváků: 86

Tým Rožnova začal utkání velmi dobře a jako první se ujal vedení. A přestože se podařilo domácím záhy srovnat, hosté z Valašska na to odpověděli 2 dalšími brankami. V polovině třetiny tedy hosté vedli 1:3. Rozhodující moment utkání nastal ve 12 minutě kdy soupeř snížil na 2:3. V následujících 60 vteřinách domácím vyšlo absolutně vše a třemi dalšími trefami dokonale otočili stav utkání na 5:3. Hostující celek byl do konce třetiny vyvedený z míry, čehož domácí využili ještě jednou a po první třetině svítil na tabuli stav 6:3.

Druhá třetiny vyšla hostům daleko lépe. Hned v jejím úvodu se trefil hostující Kostelecký a gólem nabuzený Rožnov znovu ožil. První vyloučení domácího hráče hosté ještě nepotrestali, ale to další již ano. Skóre bylo najednou 6:5 a hosté cítili šanci. Do konce třetiny se však již nic podstatného nestalo a do šaten se šlo za stavu 6:5 pro Hluk.

Rožnov potřeboval vsítit alespoň jednu branku ke srovnání. Když se ale hned po startu poslední třetiny domácí trefili po sedmé, museli hosté zapnout mnohem více. Zhruba v polovině třetiny jim bylo nabídnuto trestné střílení, hostující Hegar sice překonal brankáře, ale v cestě mu stála ještě tyč a gól nedal. Ve zbytku třetiny to bylo nahoru a dolů. Hosté z Rožnova se snažili o srovnání stavu a vynucení si prodloužení, ale domácí dokázali vždy najít odpověď na snižující branku. Domácí si tak pohlídali vítězství 9:7 a ujali se v sérii vedení 2:1 na zápasy.

Textový online z utkání – zde.
Video online z utkání – zde.

Do utkání dnes zasáhla posila z „B“ týmu, Zbyněk Štamposký

Komentář Martina Tuhého, hrajícího trenéra domácích: „Dneska rozháraná hra se spoustou branek na obou stranách. Těšíme se na zítřejší důležitý zápas. Děkujeme soupeři a divákům.

Rozehrávka z obrany v podání Davida Žnivy

Komentář Pavla Barabáše, kapitána hostů: „Za stavu 3:1 jsme si asi mysleli, že je už hotovo a vyklidili jsme hřiště. Do zápasu jsme se vrátili za stavu 5:3 a soupeř ukázal svoji kvalitu a pohlídal si vedení až do samotného závěru. Děkuji soupeři za férovou hru, divákům za atmosféru a našim hráčům za „odmakaný“ výkon.