07.03.2019

„Déčko“ = Remízový král moravskoslezské soutěže mužů…

Rožnov v této sezóně dokázal vyhrát jen třikrát, což je nejméně z celé ligy, přísun bodů mu alespoň zajišťují remízy, na svém kontě jich má již sedm. Dalo by se tedy říci, že je „déčko“ alespoň v něčem první. Muži „D“ týmu po skvělém vstupu už jen dožívají. Většinou se víc perou s tím, jestli a jak složí soupisku na ligové zápasy, než potom právě s protivníkem na hřišti. Tentokrát tomu nebylo jinak.

Kapitán Radek Štekl tentokrát přenechal kapitánskou pásku Karlovi Kociánovi…

VS. 4:6
1. FBK Rožnov p/R D   Z.F.K. Petrovice D (2:1, 0:4, 2:1)

Petrovice v letošní sezóně kosí jeden tým za druhým a pohodlně vévodí tabulce. Rožnovu se však letos podařilo je o body obrat za vybojovanou remízu. Houževnatí Sršni se tedy v osmi lidech se vydali splnit těžký úkol, obrat Petrovice opět o nějaké body. Petrovice hned v začátku dostali příležitost trestného střílení, když Sršni museli při přečíslení dva na nikoho zatáhnout za ruční brzdu. Petrovický kapitán nájezd se štěstím proměnil. Stalo se přesně to, co Rožnov nechtěl a to dotahovat brankovou ztrátu hned v úvodu utkání. Hráči však udrželi klid a to přineslo ovoce, do konce první třetiny Rožnov otočil skóre a ujal se vedení. Ve druhé třetině však přišel kolaps a Petrovice nasypali Rožnovu čtyři góly a bylo po nadějích. V závěrečném dějství se sice Sršni nevzdali, ale zápas se už jen dohrával. Soupeř přidal ještě jeden gól, na ten Rožnov zareagoval dvakrát, zápas však skončil vítězstvím Petrovic 6:4.

Železní muži „Déčka“ Karel Kocián a Radek Štekl…

VS. 5:5
SKP Nový Jičín - FBK Frenštát   1. FBK Rožnov p/R D (1:2, 3:0, 1:3)

Zápas proti týmu ze sousedního Frenštátu pod Radhoštěm vždy bolí, ani tentokrát tomu nebylo jinak. Rozseknuté obočí, zhmožděný prst, nebo posekaná noha. To je jen malý seznam šrámů, které si rožnovští sršni odnesli z tohoto zápasu. V první třetině se zápas vyvíjel lépe pro Rožnov. Rožnov vstřelil dva góly a hrál, to co potřeboval. Zvýšená snaha Frenštátu však vedla ke gólu v rožnovské brance. Frenštát během přestávky naordinoval novou běhavou taktiku, která na Rožnov platila. Nutili osm již poměrně unavených hráčů víc a víc běhat. Tato taktika zafungovala skvěle a Frenštát srovnal na 2:2 a dále pak postupně přidal dva další góly a ujal se vedení 4:2. V závěrečné třetině sebejistý Frenštát přestal dodržovat svou běhavou taktiku a Rožnov se dostal zpět ke hře. Nejprve přišlo vyrovnání na 4:4 a poté i vedoucí gól. Rožnov již pomalu směřoval k potřebnému vítězství, jenže deset vteřin do konce utkání Frenštát z poslední šance srovnal stav na 5:5.

Ani tentokrát Iskérka nedovezla z Ostravy vítězství…

Komentář Petra Pernického, které přidal k zápasům přidal Petr Pernický: „I v osmi lidech jsme se snažili hrát naplno a neudělat ostudu, bohužel nám chyběla ta trocha štěstí, především ve druhém zápase.

Další zápasy má „Déčko“ na programu 17. března 2019, kdy se představí na domácí palubovce v Hornets aréně. O důležité záchranářské body se utká s 1. MVIL Ostrava C a FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B.