youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
06.03.2019

Sršnice už zase bodují!

V neděli čekaly rožnovské Sršnice domácí zápasy. Vzhledem k letošním ztrátám v týmu Sršnic, to možná byly poslední domácí  🙁 . Na palubovku se opět postavilo 7+1 statečných, které přijely podpořit bývalé Sršnice, některé se svými ratolestmi, chvílemi bylo dětí více než hráček na hřišti  😉  Možná dobrou domácí atmosférou, nebo prostě nalezením zase určitého klidu na holích se Sršnicím povedlo ukořistit čtyři cenné bodíky, a to za remízu s druhým Havířovem a výhru nad Opavou.

Společná ex i současných Sršnic

VS. 3:3
1. FBK Rožnov p/R   Florbal Exelsior Havířov (1:1, 1:2, 1:0)

Ranní zápas proti druhému Havířovu, začal lépe pro Sršnice - již ve druhé minutě beckhendovou střelou vedly 1:0. Soupeřky se na tento stav snažily zareagovat co nejdříve, povedlo se to však až v půli první části Hegingerové, kdy byl stav opět vyrovnaný - 1:1. Na to, že Sršnice hrály pouze v sedmi v poli, tak pak na zbytek zápasu nasadily taktiku, mít obsazené hráčky, a to zejména na mantinelu, takže soupeřky moc nevěděly, co s míčkem. Oba soupeři se postupně přetahovali o vedení v týmu - nejprve se opět prosadila Hegingerová, avšak Orságová to nechtěla dlouho nechat tak a tak v půli druhé části bylo opět vyrovnáno 2:2. Bohužel na konci druhé části strhla vedení na havířovskou stranu Melecká a Rožnov měl zase co vyrovnánat. Bohužel v třetí části se projevila únava Sršnic, sedm hráček prostě není mnoho. Avšak závěr patří mistrům....konkrétně Zvonkové, která patnáct vteřin před koncem utkání proběhla obranou, tak jak to umí jen ona, prohodila si pár soupeřek a nemýlila se ani v zakončení, a to prosím pěkně všechno v oslabení. Rožnov se tak nakonec s Havířovem rozešel smírně 3:3.

 

Budoucí naděje rožnovského florbalu Sršnic – Emička

VS. 5:0
1. FBK Rožnov p/R   S.K. P.E.M.A. OPAVA (2:0, 2:0, 1:0)

Zápasy s Opavou bývají často vyhrocené zbytečnými fauly a oplácením. Tento zápas opět nebyl výjimkou, Sršnice však "dopadly" lépe než soupeřky. Zápas otevřela nenápadnou střelou z obrany Eliášová, která jen tak vyzkoušela pozornost, možná tedy spíše nepozornost hostující gólmanky a hle - Rožnov v úvodu utkání vedl 1:0. Opavské hráčky mají ve svém týmu sourozeneckou dvojici dvojčat Nykodymových, které jsou známé pro své dobré střely. Naštěstí Sršnice mají v bráně Alenu, která opět předvedla pár ukázkových zákroků, díky kterým hru svým soupeřkám pěkně znechutila. Skóre se pak měnilo z nekompromisní střely Zvonkové - 2:0. Poté přišlo nesmyslné vyloučení jedné ze sester Nykodymových, která za kopnutí do mantinelu, po neproměněné šanci dostala osobní trest. Bohužel nabídnutou přesilovku se Sršnicím nepovedlo využít, avšak neměly kam spěchat - dvoubrankový náskok, lehce nahlodané soupeřky a domácí prostředí je prostě dobrá výchozí pozice. Sršnice navyšovaly potom až ve druhé části z hole Konrádové, která nenápadnou střelou z otočky navýšila na 3:0, vzápětí se přidala ještě Zvonková a Rožnov měl vcelku pohodové vedení 4:0. Bylo vidět, že soupeřkám, už se moc nechce a byly by nejraději, kdyby už slyšeli závěrečný klakson. Avšak ještě je čekala jedna třetina - zde se opět trefila Konrádová a díky výborným zákrokům Žočkové, to byla také poslední tečka za zápasem. Alena si tak uhájila čisté konto a Sršnice se radovaly ze třech bodů na domácí palubovce za výhru 5:0.

 

Malé budoucí Sršnice Emča a Stela Danihelovy s mamkou a tetou Dášou 🙂

Komentář poskytla Zuzka Blažková, jistota v defenzívě Sršnic: Abych pravdu řekla, pro mě trochu nostalgické zápasy. Na domácí palubovce a dost možná naposledy. Letos nám už pomalu dochází dech. K tomu velmi málo lidí a téměř žádné nasazení. I přesto to ale herně v neděli celkem šlo. Poslední dobou jsme měly dost deku a nedařilo se, doma se to ale nějak prolomilo. Možná nás povzbudily tvářičky našich nejmenších fanoušků, možná morální a trefná slovní podpora bývalých hráček na tribuně i mimo ni. Zase jsem nás poznávala a místy to dokonce vypadalo opravdu jako florbal. S Havířovem jsme na poslední chvíli v oslabení díky Jitce vybojovaly alespoň bod, když jsme většinu času bránily. Při obsazení hráček měl ale i tak houževnatý soupeř jako Havířov problém s rozehrávkou. První světlý moment dne. Opavu se nám pak podařilo výsledkově překvapivě snadno přejet, což jistě zvedlo morálku v týmu. Fajn by teď bylo neusnout na vavřínech a trochu poslední získané body podpořit tréninky, to je ale asi přání spíše z říše fantazie.

Společná chybět nemůže…..

Děkujeme všem, kteří se v neděli přišli podívat a zafandit – Sršnice i nadále okupují osmou příčku s 24 body. Další zápasy náš čekají 16. 3. večer v Prostějově. Držte palce, ať navážeme na domácí zápasy.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista