youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
05.03.2019

,,Budou rozhodovat maličkosti,“ ví o čtvrtfinálových bojích s Hlukem David Žniva

Zdravíme všechny příznivce či soupeře rožnovského klubu. Dnes pokračujeme s „po zápasovými“ rozhovory.  Po dvou čtvrtfinálových utkáních s Hlukem je série vyrovnaná 1:1. Rožnov v sobotu a v neděli pojede do Hluku, respektive do Uherského Brodu a Uherského Hradiště bojovat o ukončení série, nebo minimálně o vrácení série do Rožnova. K rozhovoru se nám tentokrát dostavil student vysoké školy v Brně, který se letos z útočníka stal obráncem, mladý a nadějný Sršeň, David Žniva!

Nejlepší hráč 1. čtvrtfinále play-off mezi Rožnovem a Hlukem byl David, autor tří brankových asistencí

Ahoj, jak bys ve zkratce zhodnotil poslední dvě utkání Rožnova?

Ahoj, začalo nám play-off, takže jsme dobře věděli a víme co nás čeká. První utkání bylo velmi bojovné, zaostávali jsme v zakončení, ovšem s naší trpělivostí, opatrnou hrou zezadu a skvěle chytajícím brankářem jsme si došli pro vítězství. Druhý zápas byl Hluk dvě třetiny lepší. Proměňovali brejky a trestali naše chyby. Třetí třetinu jsme nechali na hřišti všechno, ale bohužel to nestačilo.

První start Davida Žnivy v juniorské KB lize za FBC Ostrava

Obě utkání se zdají být výsledkově vyrovnané. Odpovídají podle tebe vyrovnané výsledky hře, nebo jeden tým přehrává druhý?

Odpovídají. Hra je vyrovnaná na obou stranách. Budou rozhodovat maličkosti.

Ve druhém zápase jsi měl často nějaké zdravotní problémy. Co přesně se stalo a jak to aktuálně vypadá s tebou do dalších zápasů?

Začalo to „koňarem“ do kolena. Poté souboj u mantinelu, kde jsem uklouzl na soupeřově hokejce, což mě stálo křeče do stehna. S pomocí přítomných členů z červeného kříže jsem to ale rozhýbal a do dalších zápasu nastoupím v plné síle.

David Žniva v ošetření zástupců Červeného kříže z Valašského Meziříčí

Na začátku sezóny jsi začínal v útoku, teď tě vidíme spíš v obraně. Jak to celé vzniklo, že je teď z tebe obránce?

Nemám teď tolik času na tréninky kvůli vysoké škole, takže se to začalo projevovat na mém výkonu, kdy se mi přestávalo dařit. Pája (Pavel Barabáš) s koučem (Miroslav Kasl) mi řekli, že potřebuji být více na míčku a věřit si, tak mě přesunuli do obrany a musím říct, že je to pro mě dobrá změna.

David Žniva v sestavě mimosezónního florbalového turnaje TS cup

Teď pojede Rožnov ven, kde ho čekají 2 zápasy. S čím pojedete do Hluku?

Určitě ještě s větším nasazením, lepší koncovkou, zajištěnější obranou dozadu, a hlavně pro dva body!

Hluk nebude hrát zápasy doma, ale v sobotu Uherském Brodu a v neděli v Uherském Hradišti. Myslíš, že to může být výhodou pro Rožnov?

Myslím si že ano. Hrát či nehrát doma má podle mě velký dopad na vývoj zápasu.

Gólová oslava v podání Davida Žnivy

Máš nějaký předzápasový rituál? Pokud ano prozradíš nám jaký?

Rituál nemám, ale od rozcvičky se snažím co nejvíc se soustředit na zápas a zahrát nejlépe jak umím.

Někdy florbal bolí – to ví i David Žniva

Chtěl bys něco vzkázat hráčům nebo fanouškům?

Klukům, aby panovala stejná atmosféra na střídačce jako minulé play-off a divákům bych chtěl poděkovat, za jejich čím dál tím větší účast. Jsou pro nás velkým motivujícím článkem a doufám, že tribuna bude jen a jen plnější a dalšími zápasy, které se budeme s týmem snažit vyhrát a opět dotáhnout ligu do vítězného konce.

Florbalové začátky v regionálním klubu ve Frenštátě pod Radhoštěm

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista