youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
08.03.2019

Sršni potřebují o víkendu v Hluku minimálně jedno vítězství

Úvodní zápasy série mezi Rožnovem a Hlukem měly vyrovnaný průběh. V sobotu byli šťastnější domácí, v neděli naopak hosté. Celkově je tak série vyrovnaná a přesunuje se z Valašska na Jižní Moravu. Spokojenější s tímto stavem jsou určitě hráči Hluku, kteří si minimálně pro jedno vítězství do Rožnova přijeli a také si ho odvážejí. Je však otázkou, zda budou hrát ve svém typickém domácím prostředí, neboť sobotní utkání je nahlášeno do Uherského Brodu (textový online) a to nedělní dokonce do Uherského Hradiště (textový online). Vypadá to tedy, že výhoda domácího prostředí se tím z velké části smaže a nebylo by divu, kdyby se obě utkání odehrála spíše před komorní kulisou. 

3. a 4. utkání čtvrtfinále play-off Národní ligy

Než se podíváme na víkendové duely, zkusme se podívat na ostatní série naší ligy. Začněme play-down, kde o tomto víkendu započnou duely mezi Žďárem a Horní Suchou a taktéž mezi Opavou a Třebíčem. V prvním duelu je určitě papírovým favoritem Žďár nad Sázavou, nicméně Horní Suchá už několik let svou zarputilostí potvrzuje, že právě v záchranářských zápasech ožívá a dokáže ze sebe vymáčknout leccos navíc. Naopak v duelu Opavy s Třebíčí se čeká velmi vyrovnaná bitva i celá série. Oba celky letos zůstaly za očekáváním po dlouhodobé části a určitě mají potenciál i kádr na Národní ligu, proto případný sestup kteréhokoliv z nich by byl překvapením. Pokud se podíváme na play-off, kde hrají i Sršni, tak ještě jedna série je stejně jako ta rožnovská vyrovnaná. A překvapivě to byli Orli z Telnice – tým, kteří letos vyhrál základní části a nebojí se „chvástat“ na svých webových i FB stránkách pohrdavými prohlášeními, padli s celkem Svitav. On už samotný výběr Hyder ze Svitav ostatní týmy překvapil, méně už pak porážka Orlů v prvním utkání v domácím prostředí. Přestože pohrdavými výrazy nadále na stránkách nešetří, dokázali alespoň v neděli se Svitavami sérii srovnat a bude zajímavé, jak bude celá série pokračovat dále. „Ex“superligový kádr mluví spíše pro Orly z Telnice, ale trenérské zkušenosti a taktika zase pro Lubomíra Kocourka, trenéra Svitav… za vydavatele článku bychom to viděli na páté rozhodující utkání na půdě Telnice. Druhá série mezi Letkou a brněnskými Aligátory dopadá podle předpokladů. Domácí si došli dvakrát pro vítězství a přestože i jejich trenér nešetří „přehnaným optimismem“, výsledky prozatím mluví za vše a bylo by velkým překvapením, pokud by série nebyla po víkendu rozhodnuta ve prospěch Letky. Třetím duelem je určitě souboj brněnským Gulliverů a kopřivnických Vikingů. Leckdo v závěru základní části zaznamenal znatelný pokles formy Gulliverů, nicméně ani Vikingové nepřesvědčovali oslnivou formou. Čekal se spíše vyrovnaný stav, ale Gulliveři zejména v prvním utkání doslova vymazali Vikingy „z ledu“. Do Kopřivnice se tak série přesunuje s vedením Gulliverů a Vikingové budou muset zmobilizovat vše dostupné, aby dokázali sérii vrátit zpět do Brna. 

Vítězná branka Josefa Viktoříka

Ostatně to bude čekat i Sršně, kteří nedokázali doma dvakrát zvítězit a drobnou výhodu tak nechali na straně Hluku. V závěsu však mají vidinu, kdy letos hráli s Hlukem již čtyřikrát a hned třikrát slavili vítězství. Bude to opět souboj především rožnovské defenzívy s ofenzívou Spartaku. A s tou určitě hosté nemohou být zvlášť spokojeni. V tomto ohledu zklamali především Janča s Olbertem, dohromady za celý víkend je na jejich kontě jeden jediný kanadský bod. Částečně je nahradili bratři Krchňáčkové, kterým zejména v neděli vyhovovala rozháraná hra „nahoru/dolů“, kterou oba týmy především ve druhé třetině praktikovaly. Bude jedním z klíčů víkendového dvojzápasu, aby Sršni zůstali trpěliví na rozehrávce a počkali si na své šance, které určitě v utkání přijdou. Mohou se nadále spolehnout především na duo Pavel Barabáš – Josef Viktořík, oba lídři i během víkendově spolehlivě dirigovali rožnovskou hru. Pokud odhlédneme od hráčů, můžeme se ještě zaměřit na gólmany. Tam byla určitě výhoda na straně Rožnova, což v sobotu Marek Obšivač i potvrdil. V neděli se však jeho oponent v brance Hluku vypjal opravdu k fantastickému výkonu. Podařilo se mu během utkání zneškodnit hned několik velmi dobrý příležitostí Valachů a držel tak akce Hluku velmi vysoko. Bude však otázkou, zda dokáže svůj výkon znovu zopakovat. Která strana bude mít v jednotlivých utkáních navrch? Ofenzíva Hluku, jejich domácí prostředí, ojedinělý nadstandardní výkon gólmana Podškubky, nebo širší kádr Rožnova, spolehlivý Marek Obšivač v brance, týmové pojetí hry i týmový duch střídačky? To se dozvíme až o víkendu.

Úvodní nástup s dětmi

Zajímavosti: V dosud odehraných zápasech play-off mezi Rožnovem a Hlukem nebyla zužitkována ani jedna přesilová hra, touto výhodou v play-off oba týmy prozatím pohrdly. Obecně prozatím v obou zápasech platilo, že kvantita neznamenala kvantitu – konkrétně prozatím prohrál pokaždé tým, který prohrál na počet střel, nicméně i s menším počtem střel dokázal vstřelit více branek a být tak mnohem efektivnější, než jeho soupeř. 

Petr Burýšek při střelbě

Jednotlivá utkání startují v sobotu 9. března ve velmi brzkých 13:00 v hale Uherského Brodu a v neděli 10. března v 16:00 v Uherském Hradišti! Přijďte Sršně povzbudit v třetím a čtvrtém zápase čtvrtfinále play-off!

Lukáš Novosad v souboji jeden na jednoho

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista