05.03.2019

Rožnovští dorostenci dále tlučou bídu s nouzí

Rožnované po čtyřech prohrách mířily na další dvojzápas a hned v úvodním utkání chtěli porazit Opavu a dotáhnout se k ní bodově. To se však nepodařilo, naopak z toho byl výprask od Slezanů. V druhém utkání pak Sršni předvedli výkon lepší, ale na lídra soutěže z Paskova taktéž nestačili. Od posledního místa v tabulce je tak dělí už jen tři body a pokud nechtějí potupně spadnout, budou muset v příštích utkáních bodovat.

Opava většinu zápasu útočila

VS. 1:8
1. FBK Rožnov p/R   S.K. P.E.M.A. OPAVA (0:1, 0:2, 1:5)

Zápas proti Opavě jsme rozehráli s obrannou taktikou, která nám v první třetině vycházela, i když jsme začali trochu vlažně a inkasovali jsme gól. Druhá třetina začala tím, že jsme opět inkasovali branku a následně se nechal na pět minut vyloučit Jiří Kloss. Toto oslabení se povedlo přežít s jediným inkasovaným gólem. Třetí třetina se nám nepovedla a po sérii tří obdržených branek krátce po sobě kluci zápas odevzdali.

Rychlý kontr rozehrává Richard Plandor

VS. 2:5
1. FBK Rožnov p/R   PASKOV SAURIANS (1:1, 1:2, 0:2)

Zápas proti vedoucímu celku naší soutěže, Paskovu, jsme začali zlepšeným výkonem a nasazením s touhou po vítězství. Podařilo se nám vstřelit branku, ale neproměňovali jsme další šance. Paskov vyrovnal, ale náš nejlepší hráč zápasu, Vojtěch Žanta, vsítil svůj druhý gól a zase jsme vedli. Tvořili jsme si další šance, ale bohužel se nám nepodařilo je proměnit. To se ukázalo jako stěžejní, protože Paskov své šance proměnil a utkání vyhrál. Hráli jsme dobře, ale nedávali jsme góly, nicméně zlepšení oproti prvnímu rannímu utkání bylo patrné.

Paskov v utkání dokázal Rožnovu, proč vede tabulku

Trenér Přemysl Kloss viděl oba dvojzápasy takto: „Mírně jsme se zlepšili, dlouho jsme se soupeři drželi krok, zejména ve druhém utkání jsme smolně neproměnili velké šance (cca 3 nájezdy) a oni dali skoro vše. Pomohl nám gólman starších žáků, Martin Sklář, ale potřebuje ještě malinko vyrůst, aby se mohl lépe poprat s vyspělými dorostenci a jejich střelbou.

Závěrečný pozdrav týmů po utkání

V obranných řadách Rožnova hraje i Jirka Brandstettr, ten oba zápasy viděl takto: „V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu Opavy. Věděli jsme, že je Opava kombinací lepší než my, tak jsme se rozhodli tomu přizpůsobit styl hry. První třetinu nám to fungovalo, ale nebyli jsme schopni dát víc gólů a nakonec jsme prohráli 8:1. Druhý zápas jsme hráli proti Paskovu a i přes velkou snahu jsme prohráli. Do dalšího výjezdu musíme zapracovat na naší souhře a kombinaci.

Oslava branky v zápase s Paskovem

Do sestavy se vrátil i Martin Škývara, který byl poměrně zklamaný z obou výsledků zápasů: „Skoro celý první zápas jsme jen bránili. Moc jsme se nedostávali k míčku a když už, tak jej útočníci ztratili na soupeřově půlce. V druhém zápase se toto zlepšilo. Párkrát jsme si soupeře vyťukali, ale bohužel z toho nikdy nepadl gól.

Rožnovská střídačka při utkání

Dalším návratem do sestavy byla účast Daniela Drápaly, který laboroval více než polovinu sezóny: „Na posledním výjezdu se nám vůbec nedařilo. Šance které jsme měli jsme doslova „spálili“… Dále bylo několik zbytečných vyloučení a hráli jsme dokonce i oslabení 3 proti 5, které se podařilo ubránit ale poté jsme stejně dostali branku. V zápase proti Opavě jsme věděli, že to bude těžké a soupeř nám nedá nic zadarmo, což také potvrdilo. V druhém zápase to bylo o něco lepší a vyrovnanější. Herně jsme byli lepší, ale když neumíme proměnit gólovky, tak výsledek odpovídá.