04.03.2019

Hluk srovnal sérii s Rožnovem

Dramatické utkání se odehrálo v neděli na palubovce domácích sršňů. Domácí nezačali druhé utkání zrovna šťastně, a přestože vstřelili úvodní branku, téměř celý zápas museli dotahovat. To se jim podařilo pět minut před koncem, ale soupeř dalšími dvěma slepenými brankami rozhodl ve svůj prospěch.

Hráči s drobotinou

03. 03. 2019, 16:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

4
Obšivač Marek(G), Holčík Petr(G), Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Smékal Ondřej, Štamposký Zbyněk, Viktořík Josef

6
Sestava FBK Spartak Hluk:
Podškubka Richard(G), Kolečkář Lukáš(G), Duda Vojtěch, Petlan Jiří, Janča Tomáš, Krchňáček Pavel, Hubáček Ondřej, Cileček Adam, Jílek Radim, Krchňáček Martin, Holý Jan, Tuhý Martin

po částech: 1:2, 0:1, 3:3

4.Viktořík(Chmelař), 48.Burýšek(Štamposký), 53.Viktořík(Burýšek), 60.Kittel(Barabáš)

branky (asistence) FBK Spartak Hluk:
14.Petlan(Krchňáček), 20.Holý(Petlan), 33.Krchňáček, 58.Duda(Cileček), 59.Krchňáček(Krchňáček), 60.Krchňáček

rozhodčí: Both Martin, Černín Vladimír
vyloučení: 3:3; využití: 0:0; diváků: 198

První třetina by se dala v rychlosti nazvat taktickou bitvou. Hrálo se v podobném duchu jako první zápas a domácí se jako první ujali vedení. Hosté však byli také nebezpeční a pokud je nevychytal domácí brankář s obranou, postavila se jim do cesty branková konstrukce. I tak se jim podařilo svou zarputilostí a důrazem získat nad domácím celkem navrch a první třetinu opanovat 1:2.

Druhá pasáž zápasu byla v režii hostujícího celku z Hluku. Ti Valachy místy doslova válcovali. Nenechali je pořádně rozehrát a ti se tak do jakékoli šance dostávali pouze sporadicky. Na hřišti přibylo na důrazu a agresivitě, která byla sice občas už přes únosnou mez (ovšem nikoli podle rozhodčích), ale domácí si zřejmě neuvědomili, že jde o play off, a nedokázali se s tím v hlavách popasovat. I přes svou drtivou převahu však hosté dokázali uspět na domácí obrannou hru pouze 1x, a do šaten se šlo za stavu 1:3.

Do posledního dějství vstoupilo úplně jiné domácí mužstvo. Svou aktivitou nejprve srovnali poměr sil na hřišti, poté začali hostující celek přehrávat. Snižující branky visely ve vzduchu a postupem času i přišly. Zbývalo necelých šest minut do konce a domácí srovnali skóre zápasu a na hřišti byli tím lepším celkem. Kdo čekal, že domácí dokonají obrat, tak byl nepříjemně zaskočen. Nešťastná situace se zraněním jednoho z hráčů zapříčinila utlumení rožnovského tlaku a hostující tým dostal oddech na zvednutí morálky. To se jim podařilo a navíc necelé tři minuty do konce znovu překlopili vedení na svou stranu. V konečném tlaku Rožnova domácí ještě 2x inkasovali a jednou kosmeticky upravili konečné skóre na 4:6.

Textový online z utkání – zde.
Video online z utkání – zde.

Nejlepší hráč utkání, Jakub Štůsek v hráčském souboji

Komentář Pavla Barabáše, kapitána Rožnova: „Dnes tomu něco chybělo a soupeř byl po většinu utkání lepší. I tak se nám podařilo vrátit se do zápasu a srovnat, bohužel závěr opět patřil hostům. Děkuji soupeři za zápas a divákům za podporu.

Poděkování rožnovského klubu za spolupráci s Červeným křížem ve Val. Meziříčí

Lehce žoviální komentář Martina Tuhého, hrajícího trenéra hostů: „Celou noc mě nenechala spát neskutečně nabitá domácí soupiska, a tak jsem nechal doma Toma Olberta a vzal místo něj „Poola“ Krchňáčka. Výsledkem bylo vítězství. Těšíme se na odvety do nových domácích prostředí, vyvážíme play off do Uherského Brodu a Uherského Hradiště. Díky klukům.

Vyrovnávací branka Petra Burýška

Dojem Zbyňka Macury, člena vedení rožnovského klubu: „Myslím, že se prozatím ukazuje, že se potkaly sousední týmy po základní části. Dominantou Hluku je určitě útok, kde mají několik šikovných hráčů. Ať už tvořivé a produktivní typy, jako Janča s Olbertem, tak vyloženě brejkové hráče, jako jsou například bratři Krchňáčkové. Obecně Hluku moc nevoní zdlouhavá a trpělivá rozehrávka Sršňů. Většinou jim takto v dosavadních zápasech Valaši brnkali na nervy a plynuly z toho hostující nedovolené zákroky. Pískat oba zápasy sobotní sudí, pravděpodobně v neděli bychom viděli utkání s větší nadějí na úspěch domácích. Co Hluku určitě vyhovovalo, tak to byla „rozháraná“ hra nahoru/dolů. V ní se především bratři Krchňáčkové cítí jako ryba ve vodě, což se i v neděli potvrdilo. Jestli si dobře pamatuji, tak kromě jediné branky všechny zbylé padly právě z rychlého kontru hostů. Věřím, že pokud Sršni svou hru uklidní, počkají si na chyby soupeře, pak bude slušná šance ukončit sérii přímo v Hluku, nebo minimálně vrátit sérii zpět do Rožnova. Sršni by si to určitě zasloužili, protože týmový duch, kolegiálnost či vzájemná hráčská podpora určitě fungovala v týmu Valachů mnohem více, než u soupeře, který se zdá spíše sbírkou individualit, ať už výkony, či vzájemnou komunikací mezi hráči Hluku.