youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
09.02.2019

Muži D se z Petrovic vrátili neporaženi, ale bodů moc nedovezli

Uplynulou neděli vyrazilo mužské Déčko až do dalekých Petrovic, kde jim soupeřem byl domácí lídr soutěže Petrovice a předposlední Cobra Hať. S oběma soupeři se Sršni popasovali zhruba stejně a po dvou remízách se vrátili se dvěma bodíky do tabulky.

Mužská rezerva musela po náročném výjezdu udělat po cestě domů několik povinných zastávek…

VS. 6:6
Z.F.K. Petrovice D   1. FBK Rožnov p/R D (1:0, 4:3, 1:3)

Do zápasu s domácím celkem a zároveň lídrem soutěže vstoupila rožnovská záloha vlažně a první částí se spíše protrápila, čehož soupeř využil ke vstřelení jedné branky.
Sršni dokázali zareagovat až na začátku druhé části, čímž spustili krátkou přestřelku. Nejprve křižnou přihrávku využil Čegan, poté Sršni inkasovali po nedůrazu před vlastní bránou. Na to zareagoval Šichtař vymetením pavučinky v petrovické brance, ale soupeř opět odskočil povedenou střelou z nulového úhlu. To se nelíbilo Smékalovi, který pár vteřin na to napodobil kolegu a uklidil míček do již vymeteného rohu branky. To bylo ale ze strany Sršňů v této třetině vše, naopak Petrovice znovu šly do vedení, které si navíc pojistili dalším gólem do šatny.
Krátká, ale důrazná porada o přestávce vyústila ve větší aktivitu rožnovského celku, který se chtěl pokusit o vyrovnání. Na snížení Čegana ještě dokázaly Petrovice zareagovat a odskočily zpět na dvoubrankový rozdíl. Sršni se tak 4 minuty před koncem odhodlali ke hře v šesti, naopak Petrovice se soustředily už spíše jen na urputné bránění výsledku a dotírajícím Sršňům nabídly dvě přesilové hry. Ani jednou z nich Rožnované nepohrdli a minutu před koncem srovnali s lídrem krok a s chutí pak šahali i po vítězství, leč poslední střela se závěrečným hvizdem jen těsně minula branku.

VS. 5:5
1. FBK Rožnov p/R D   FBC Cobra Hať (1:0, 1:3, 3:2)

V druhém zápase čekal Sršně soupeř z opačného konce tabulky, ale kdo by čekal snadnější utkání, velmi by se spletl. Cobra od začátku hrála velmi důrazně a dychtivě po gólech, takže Rožnov jen stěží úvodní část ustál bez inkasovaní. Čegan navíc z dobrého napadání vytěžil úvodní gól a Sršni dnes poprvé šli do vedení.
Soupeř však našel odpověď hned po přestávce, kdy dohrával přesilovou hru. Na vyrovnávací gól dokázali ještě Sršni reagovat z hole Kociána, který zužitkoval svůj důraz před brankou, zbytek prostřední části ale patřil spíše soupeři, který si do posledního dějství přenesl těsný jednobrankový náskok.
Ten se jim podařilo hned zkraje třetiny navýšit a Sršni tak byli v podobné pozici jako v prvním zápase - do konce zápasu už jen dotahovali. Nejprve využili i třetí dnešní přesilovku a nedlouho poté byl k úniku vyslán znovu Čegan aby dokonaným hattrickem srovnal stav. O minutu později si ještě jednou dokázala Cobra vybojovat náskok, ale hned vzápětí nechytatelnou pumelenicí srovnal Šichtař. Utknání se tak dohrávalo za nerozhodného stavu, kdy obě družstva měla ještě pár slušných šancí, ale bránkáři tou dobou již měli zavřeno. I v tomto utkání se tak Sršni s protihráči rozešli smírně a s 6 remízami ze 14 zápasů jasně dominují lize ve stylu hry "dokážeme hrát vyrovnaně s každým".

Dojem z utkání s dvěma rozdílnými soupeři Matyáše Vávry, juniorského gólmana ve službách „D“ týmu: „I když jsme v obou zápasech dotahovali, myslím, že jsme měli na víc než remízy. Dostali jsme smolné góly. Do příštích zápasů by to chtělo zapracovat hlavně na důrazu v předbrankovém prostoru.

K utkání se vyjádřil i Karel Kocián, člen sestavy „D“ týmu již několikátou sezónu: „Kdyby nám někdo řekl, že budeme remizovat s prvním týmem tabulky (který do té doby nevyhrál jen jeden zápas) a navíc u nich doma, tak to bereme všemi deseti. Je sice škoda, že jsme nakonec ani jeden zápas nevyhráli, protože soupeři nebyli jednoznačně lepší, na druhou stranu však můžeme být rádi, že nám Čegy vystřílel alespoň ty 2 body.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista