youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
11.02.2019

Ze Sršňat se stala Lvíčata!

V neděli 10.2. nastoupili mladí sršni k dalšímu turnaji v kategorii elévů. Tentokrát se turnaj odehrával v prostředí domácí Hornets arény. Po posledním, ne zcela vydařeném turnaji v Paskově, probíhala příprava družstva v oblasti vytrvalosti a individuálních dovedností. A v nedělní ráno se tak před domácí halou scházeli motivovaní a odhodlané Sršňíci.

Elévové na turnaji bojovali jako Lvi

VS. 10:5
Florbal Exelsior Havířov   1. FBK Rožnov p/R

Přestože Sršňata vypadala, že jsou probuzená, tak na hřišti to tak rozhodně nevypadalo. Zejména první poločas jsme nedokázali probudit svaly a hráči se na palubovce spíše procházeli, než běhali. Technicky a fyzicky připravený soupeř na nic nečekal a naši ospalost velmi rychle potrestal. Ve druhém poločase se nám již lehce rozlepily oči a přidala se bojovnost, ale na zvrat to nestačilo.

Sven Hanslián při svém kormidlování na střídačce elévů

VS. 20:0
1. FBK Rožnov p/R   1. SC Bohumín´ 98

Jakoby se během 24 minut Sršňata dospala a probudila. Zápas začala s vervou, obětavostí a zvednutou hlavou. Celý zápas jsme výsledek kontrolovali a zaslouženě vyhráli. Nutno přiznat, že Bohumín družstvo teprve skládá a bohužel skončil celkově na pátém místě na turnaji.

„Genderově“ téměř vyvážená střídačka domácích

VS. 14:7
1. FBK Rožnov p/R   FbK Horní Suchá

Po předchozích výsledcích jsme nastoupili s přesvědčením, že Horní Suchou porazíme a že to bude pohodička. Houževnatý a snaživý soupeř nám však ukázal, jaké má drápy a celý první poločas s námi hrál naprosto vyrovnanou partii. Pak se ukázala větší střídačka a zejména touha vyhrát. Sršňata se v druhé půlce rozehrála a dokázala soupeře přesvědčivě přehrát.

Soupeři tentokrát mladým Sršňům příliš starostí nenadělali

VS. 10:17
FbC KOVO KM Frýdek-Místek   1. FBK Rožnov p/R

K poslednímu zápasu tohoto turnaje jsme nastupovali s vědomím, že se hraje o konečné umístění a vítěz bude ten veselejší co se týká medailových pozic. Široký kádr Frýdku, kombinace a fyzická připravenost dala našim Sršňatům řádně zabrat, ale projevila se jejich bojovnost a nalezli v sobě nejen rychlost Sršně, ale i sílu a hravost lvíčat. Frýdek – Místek byl po urputném boji poražen a rožnovští elévové se tak mohli radovat z dalších bodů.

Závěrečné defilé, kterého se Sršňata nemohla dočkat

Sršňata po velmi slušném výkonu, podporovaném domácím prostředím a touhou ukázat, že opravdu něco umí, obsadila druhé místo a dosáhla tak nejlepšího letošního turnajové umístění. Konečně si zaslouženě mohli naplno zakřičet svůj herní pokřik a užít si konečný výsledek.

David Procinger si bude stříbrné medaile určitě považovat

Komentář Martina Kozla, asistenta trenéra Svena Hansliána: „Kluci nám trenérům dokázali, že rozhodnutí zúčastnit se velkého „posezónního“ čtyřdenního turnaje v Brně je správné.  Kluci chtějí hrát a patřit i na akce takového charakteru. Lehkou kaňkou celého turnaje je nízká účast domácích fanoušků. Mohli si totiž celý turnaj užít s hráči a k tomu je řádně povzbudit.

Stříbrná sestava domácích Sršňat

Na turnaji mladé Sršně reprezentovali:

Brankáři:

Hanslián Sven, Semela Jakub

Hráči:

Ondřej Bačík, Tomáš Blinka, Matouš Kozel, Martin Skopový, Alex Kubín, Hana Semelová, David Karlík, Adéla Porubová, Dominik Vašek, David Procinger, Matyáš Třetina, Josef Bělunek a Martin Křenek

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista