10.02.2019

Rožnov porazil předposlední Třebíč

S odhodláním oplatit Třebíči prohru na jejich hřišti začali domácí hráči Rožnova druhý vzájemný zápas. Po celý čas prokazovali lepší produktivitu, hru na míči, a v poslední třetině i obrannou hru než hostující hráči. Svým výkonem se zasloužili o vítězství 7:2 a postup v tabulce na průběžnou čtvrtou příčku tabulky.

Stanislav Barabáš na své „kličkované“

09. 02. 2019, 19:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

7
Škrobák Jiří(G), Obšivač Marek(G), Kristek Filip, Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Knebl Tomáš, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Žniva David, Barabáš Pavel, Šichtař Daniel, Barabáš Stanislav, Smékal Ondřej, Štamposký Zbyněk, Viktořík Josef

2
Sestava Snipers Třebíč:
Brestovský Petr(G), Bazala Jan(G), Macálka Lukáš, Vlach Lukáš, Štveráček Lukáš, Sýkora Tomáš, Dlabač Jaroslav, Benáček Adam, Picmaus Milan, Kelbler Michal, Blažek Ondřej, Svoboda Josef

po částech: 4:0, 1:2, 2:0

11.Viktořík(Žniva), 16.Smékal(Chmelař), 17.Viktořík(Žniva), 18.Smékal(Chmelař), 27.Kostelecký(Novosad), 58.Novosad(Barabáš), 59.Štamposký(Viktořík)

branky (asistence) Snipers Třebíč:
32.Blažek(Benáček), 35.Benáček(Blažek)

rozhodčí: Krátký Jakub, Vojkůvka Pavel
vyloučení: 6:4; využití: 1:0; diváků: 50

Od začátku zápasu diktovali domácí tempo hry. Byli více v držení míčku a hosty v první třetině přestříleli. Největší rozdíl však spočíval v brankářích. Rožnovský obšivač pokryl všechny střely hostí kdežto hostující brankář kapituloval hned čtyřikrát. První branku vstřelili domácí v přesilové hře, další 3 přidali v rozmezí minuty a půl. Hrozivou závěrečnou pětiminutovku první třetiny hosté doslova přetrpěli. Domácí měli několik dalších velešancí, ale buď to byla tyčka nebo se s tím útočníci nepopasovali podle představ. Úvodní třetina tak skončila 4:0 pro domácí Rožnov pod Radhoštěm.

Druhá třetina však nebyla pro sršně tak dominantní jako ta první. Sice to i nadále vypadalo opticky dobře, hosté však byli více nebezpeční dopředu a domácí Obšivač si na nedostatek práce nemusel stěžovat. Domácí nejprve přidali 5 branku, ale druhá půle vyzněla lépe pro hráče Třebíče, kteří dokázali 2 brankami korigovat dosud velmi nepříjemný stav na 5:2. Ve druhé třetině se nic dalšího nestalo a do šaten se tak šlo za stavu 5:2 pro domácí.

Třetí třetině měli největší slovo rozhodčí. Napařili celkem 7 trestů za různorodá provinění převážně na straně rožnovských hráčů. Hosté však nedokázali najít recept na bezchybnou obrannou hru Rožnova, a Obšivače, sami však 2x inkasovali v posledních 3 minutách. Konečné skóre se zastavilo po šedesáti minutách na 7:2. Domácí Třebíči oplatili prohru z prvního vzájemného zápasu a díky této výhře poskočili na průběžné 4. místo před Kopřivnici.

V utkání si Třebíč často pomáhala fauly

Komentář Pavla Barabáše, kapitána domácího celku: „Po celou dobu utkání jsme tahali za delší konec, i přesto si soupeř vytvořil několik šancí, které ale skončily na jistém Obšivačovi.Góly jsme obdrželi až po našich hrubých chybách, to dostalo soupeře zpět do hry, ale závěr jsme si dokázali pohlídat. Děkuji soupeřům za férovou hru a divákům za podporu.

Zbyněk Štamposký uzavřel utkání brankou „po švédsky“ ze vzduchu

Komentář Michala Pazderníka, trenéra hostů: „Utkání jsme ztratili nepovedenou první třetinou. Zlepšený výkon od druhé třetiny jsme nedokázali korunovat více vstřelenými brankami a domácím gratulujeme k vítězství. Děkujeme za utkání.