youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
15.02.2019

Elitní tým Sršňů v předposledním kole doma přivítá Žďár nad Sázavou!

A tým mužů se po poslední výhře nad Třebíčí posunul na čtvrté místo v tabulce Národní ligy. Muži to jistě budou chtít potvrdit i v dalším utkání se Žďárem nad Sázavou, který stále bojuje o elitní osmičku.

Národní liga – 21. kolo – Rožnov vs. Žďár n/S

Základní část Národní ligy se blesku rychle blíží ke svému konci. Pokud si týmy chtějí udržet své pozice, tak by nejlépe už neměly v žádném z posledních dvou kol zaváhat. Tabulka je opravdu našlapaná a dalo by se říct, že téměř žádný tým nebude mít až do posledního kola své momentální postavení v tabulce jisté. Rožnov si v posledním kole na oko snadno poradil s Třebíčí, když zvítězil 7:2. Zatímco Sršni se díky této výhře a ostatním výsledkům posunuli na čtvrté místo v tabulce, Třebíč tím poslali do neoblíbeného play down. Nutno však dodat, že vzhledem k ostatním výsledkům by Třebíči ani výhra nad Rožnovem nepomohla. Když už jsme zmínili posun v tabulce, tak se na ni pojďme blíže zaměřit:

Průběžná tabulka Národní ligy – východ po 20. kole

Z výše předvedené tabulky je jistých jen pár faktů. Rožnov teoreticky může být nejlépe třetí, zároveň může být nejhůře šestý. Aktuálně se ovšem Sršni nachází na čtvrté pozici. Pokud si chtějí tuto pozici udržet, tak musí nekompromisně zvládnout zbylé dva duely. Hlavně ten poslední v derby s Kopřivnicí bude nejspíše klíčový, ale nepředbíhejme. Tentokrát však stojí proti Sršňům Žďár nad Sázavou, který jak je dle tabulky vidno stále bojuje o play off… a nic nemá ztraceno!!! Mimo postupové příčky jsou totiž hráči Žďáru jen díky skóre. Sršni mají náskok o pouhý bod na nepříjemně na záda dýchající Spartak Hluk. A po minulém kole jsou o dva body nad kopřivnickými Vikingy. S Žďárem letos Sršni naplno dokázali bodovat venku, když zvítězili 4:6. Ovšem lehký zápas to v žádném případě nebyl. Ve Žďáru už dlouhodobě hrají zkušení borci jako například Petr Tlustoš, který naplno boduje i v letošní sezóně. A jeho zkušenosti by se právě v takových zápasech jistě mohly hodit. Což konec konců dokázali hráči ze Žďáru i v loni, když byli ve stejné situaci, tedy na pokraji play off. V posledním kole porazili na domácí palubovce loni suverénní Náchod. Ovšem ani tak to na postup do play off loni Žďáru nestačilo. Elitní osmička jim utekla o dva body. Tuto sezónu to budou chtít bez pochyby napravit.

Lukáš Novosad a jeho přísný pohled věnovaný soupeři

Když se podíváme do statistického okénka obou týmů, tak nejvyrovnanější statistikou je počet vstřelených branek. Těch mají Sršni o jednu méně než soupeř, tedy 99 na straně Rožnova a rovných 100 na straně Žďáru. Další co je potřeba zdůraznit jsou trestné minuty obou týmů. Sršni začínají být čím dál více vylučovaní a na svém kontě mají již 115 trestných minut. Zatímco soupeř ze Žďáru téměř jednou tolik méně, 61 trestných minut, což je třetí nejmenší počet v celé lize.

Pavel „Bejk“ Žitník dokáže vyrazit z obrany i do útoku

Zajímavost: Když ještě nahlédneme do statistického okénka obou týmů, tak opět vyčnívá Sršní obranná hra. Která je podle statistik s 84 obdrženými brankami stále nejlepší v celé lize. Žďár obdržel letos 138 branek, což je naopak nejvíc z celé Národní ligy.

Přijďte povzbudit Sršně o další důležité body v boji o udržení se v elitní čtyřce! Zápas startuje tradičně v 19 hodin.

Pavel Barabáš v šanci před brankou hostí

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista