06.02.2019

Remízový nový rok

Do nového roku vstoupily Sršnice tak napůl – dovezly alespoň jeden bod za remízu s domácím týmem Šumperka a bohužel vyrovnaný zápas s Paskovem a hubený náskok minutu před koncem neudržely a prohrály 6:7. Je však nutno říct, že v počtu 7+1 byl výkon vcelku ucházející.

VS. 2:2
FbC Asper Šumperk   1. FBK Rožnov p/R (0:0, 1:1, 1:1)

K prvnímu zápasu nastoupily rožnovské hráčky s tím, že v předchozím střetnutí s týme ze Šumperku to měly poměrně jednoduché (12:3) avšak, co bylo předtím neplatí pořád!! Soupeřky vyměnily golmanku a to teda GOLMANKU! Celá první třetina se nesla v dobývání šumperské svatyně, kterou si naprosto neskutečně chránila Davidová. Polapala opravdu i stoprocentní šance, kdy už rožnovské hráčky nechápaly....

Začátek druhé třetiny už hráčkám Rožnova utekl, když po buly inkasovaly první branku...ale nemínily to tak nechat a ideálně vzápětí odpovědět....ale ejhle...v bráně by nesměla stát šumperská Davidová! Prostřelit se ji povedlo až v sedmé minutě ze "standartky", kdy se Konrádová trefila na milimetr přesně a bylo vyrovnáno! Do konce třetiny se žádná strana již neprosadila a tak se šlo do té poslední části smírně.

V osmé minutě poslední části se KONEČNĚ prosadila také "šutérka" Jitka....(Davidová prostě čapla snad všechno) a na Rožnovu teď zbývalo jediné - uhájit hubený výsledek....minutu a půl před koncem se však trefila šumperská Švábová a bylo vyrovnáno.

Sluší nám to i zezadu 😀

VS. 6:7
1. FBK Rožnov p/R   PASKOV SAURIANS (1:4, 4:1, 1:2)

Druhý zápas začal lépe pro rožnovské Sršnice - v úvodní minutě se krásnou, přesně trefenou střelou, prosadila Konrádová! To však bylo vše, co rožnovské ženy do konce první části předvedly....naopak soupeřky se činily! A to hned čtyřikrát!!! Au! Soupeřky měly krásně nacvičené signály a nabíhání si předd branku, kdy častokrát překvapily rožnovské obránce za jejich zádami.
Tam, kde tak dobře soupeřky skončily, tak i navázaly - úvod druhé části - 1:5! Potom se už naštěstí skoro zlomené Sršnice vzpamatovaly a postupně se prosadila Konrádová, Elichová, Vojkůvková i Zvonková a hned to bylo veselejší - stav na konci druhé části byl vyrovnaný 5:5.
Poslední třetina byla vyrovnaná, Sršnice v o dost menším počtu sice už sbíraly poslední kousky sil, ale vidina nějakého toho bodíku byla přednější. Skore se zvyšovalo ještě na obou stranách po jednom gólu - 6:6. Potom přišlo vyloučení Zvonkové, oslabení však zvládly.....po jejím naskočení na hru mohla vedení na rožnovskou stranu strhnout Vojkůvková, která by však nesměla minout, po rychlé akci na jeden dotek, prázdnou branku. Sršnice si na poslední dvouminutovku naordinovaly,že remízu udrží a nejlépe podrží balonek na straně soupeře....ale ejhle...Bartošová byla proti, vypíchla míč a skákavou střelou po zemi překvapila Žočkovou...5:6....Sršnice to ještě zkoušely, bohužel v poslední vteřny trefila Blažková pouze tyčku a tak si Rožnov z prvního výjezdu v roce 2019 dovezl alespoň bod za remízu.

Komentář Evy Vojkůvkové, vedoucí týmu žen: „Do Šumperka jsme jely v hodně skromné sestavě, bohužel však už to asi lepší nebude, tak se s tím budeme muset nějak porvat a hlavně si zvyknout. Za sebe musím říct, že je mi tak trošku smutno, když se kouknu na střídačku a tam dva lidi… Hold, staré mázy už to nezachrání… Co se týče výkonu, tak si myslím, že v počtu, v jakém jsme jely, to bylo adekvátní… jako pozitivní poznatek vnímám fakt, že jsme střílely snad nejvíc ze všech výjezdů – v prvním případě překážela gólmanka a v druhém případě branka  😛  Jo a chtěla bych holkám poděkovat, samozřejmě.