05.02.2019

„V posledních třech zápasech se musíme dát dohromady v hlavách…,“ vyzývá před play off, Tomáš Knebl!

Zdravíme všechny příznivce či soupeře rožnovského klubu. Dnes pokračujeme s „po zápasovými“ rozhovory.  Po vydařeném posledním utkání na domácí palubovce proti Aligátorům, si elitní tým Sršňů zajistil jistotu play off, navíc se dotáhl na čtvrtou Kopřivnici o pouhý bod. Poslední tři kola tímto slibují napínavý boj o první čtverku. K rozhovoru se nám po zápase s Aligátory dostavil hráč, který bohužel delší dobu bojuje se zraněními, každopádně stále to nevzdává. Když je fit, tak pravidelně nastupuje v obraně Sršňů jako spíše ofenzivní obránce, který skvěle doplňuje útočníky, dámy a pánové, nejlepší hráč posledního utkání, Tomáš „Skála“ Knebl!

Tomáš Knebl v zápalu boje – foto George J Romanek

Ahoj, jak bys ve zkratce zhodnotil poslední utkání Rožnova?

Ahoj, ahoj! Z posledního utkání mám smíšené pocity, první třetinu jsme hráli hrozný chaos a Klobouky byly určitě lepším týmem, druhá třetina se nějak srovnala a ve třetí třetině pět našich nesmyslných vyloučení, které jsme naštěstí ubránili. Můžeme být rádi za tři body, ale myslím že jsme utrpěli vítězství.

Tomáš Knebl rád překonává životní výzvy

Tobě osobně se zápas vyvedl, stal jsi se nejlepším hráčem utkání za Sršně. Na to, že stále chvílemi bojuješ se zraněním to určitě přidá na sebevědomí, co ty na to?

Nevím proč jsem byl vyhlášený nejlepším hráčem, přišlo mi že se mi povedla až třetí třetina, ale určitě to potěší a včera na tréninku se mi hrálo skvěle 😀. O zraněních máš pravdu, bojuji s celým svým tělem už nějaký ten pátek a není to nic příjemného. Několikrát jsem zvažoval úplný konec s hraním, protože si připadám i před kluky jako hypochondr. Holt nemám štěstí jako Jarda Jágr a 25 let sportování už mě nějak semlelo 😀.

Florbalové začátky a duo Pražis/Kneblis

V týmu již dlouhodobě zastáváš roli ofenzivního obránce, vždy jsi hrál takového ofenzivního beka?

Beka hraji asi poslední 3-4 sezóny, dřív jsem hrál většinou centra, takže mi tam útočně choutky zůstaly. Za to jsem rád, baví mě z obrany podporovat útočně akce a pressing kluků.

Teď trochu odbočím, dost kluků asi nejen v kabině ti říká ,,Skála“, jak jsi k této přezdívce přišel?

To je dlouhá historie, nemá to původně ani nic společného s hraním. Přezdívky se ale chytil „Daník“ (Daniel Šichtář pozn.), když se o ní náhodou dozvěděl, a začala jeho celoroční propaganda, po které mi tak spoluhráči začali postupně říkat 🙂.

Superfinále v Praze 2017 v Praze, tam Tomáš s ostatními Sršni nemohl chybět

Rožnov stále bojuje o elitní čtyřku, ty osobně by jsi chtěl začínat doma nebo venku?

Raději bych po loňském play-off začínal doma, ale není to priorita. V posledních třech zápasech se hlavně potřebujeme dát dohromady v hlavách jako skvělá parta ochotna si navzájem pomoct a bojovat jeden za druhého.

Koncerty bývají Tomášovou doménou

Máš nějaký svůj předzápasový rituál? Pokud ano, prozradíš nám jaký?

Dřív jsem před zápasem chodíval do sprchy, poslední dobou už to moc nedělám 😀 , tak už zůstává jen rituál, že při pokřiku stojím u levé tyčky branky.

Chtěl bys něco vzkázat hráčům nebo fanouškům?

Hráčům nevím, možná ať se navzájem více podporujeme a fanouškům aby chodili ve větším počtu. Atmosféra, která před pár lety bývala pravidlem mi opravdu chybí!