04.02.2019

Rožnov získal definitivní jistotu play off

Do Rožnova zavítal tým, který bojuje o play off. Od zápasu se očekával tuhý boj, ale domácí v něm byli přece jenom favorité. Utkání nakonec rozhodla první polovina zápasu, kdy si domácí vypracovali vedení 4:1. I přes hrozivou 3. třetinu, s množstvím domácích vyloučení ale se skvělým brankářem Obšivačem, uhájili Sršni domácí tvrz a porazili Aligátory z Klobouků.

Ondra Smékal je v elitním týmu Sršňů už jako doma

02. 02. 2019, 19:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

4
Škrobák Jiří(G), Obšivač Marek(G), Žitník Pavel, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Kostelecký Jakub, Zimmer Denis, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Šichtař Daniel, Barabáš Stanislav, Červený Petr, Smékal Ondřej, Štamposký Zbyněk, Viktořík Josef

2
Sestava FbC Aligators Klobouky:
Rychlý Patrik(G), Zbořil Pavel, Král Dominik, Líznar Tomáš, Gremmel Jakub, Kolaja Michal, Jakubec Thomas, Jedlička Patrik, Vaverka Daniel, Hos Tomáš, Frank Ondřej, Chmela František, Kejík Viktor, Gregr Lukáš

po částech: 3:1, 1:1, 0:0

2.Žniva, 20.Hegar(Barabáš), 20.Burýšek(Hegar), 31.Viktořík

branky (asistence) FbC Aligators Klobouky:
8.Zbořil(Gregr), 35.Vaverka(Kejík)

rozhodčí: Axmann Lukáš, Šiška Radek
vyloučení: 6:2; využití: 1:0; diváků: 58

Začátek utkání vyšel lépe pro domácí, kdy se hned v prvním střídání prosadil šťastnou tečí junior Smékal. Poté se hra opticky srovnala, ale hosté měli několik nebezpečných především brejkových situací. Z jedné takové situace se jim podařilo srovnat stav. V dalším průběhu se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale ani jeden tým nebyl úspěšný. Domácím se podařilo ubránit své první vyloučení, a v jeho konci měli možnost si zahrát přesilovou hru. Tu se jim podařilo zkušeně proměnit Hegarem a znovu se ujmout vedení v zápase. Uběhlo 15 vteřin a Rožnov udeřil potřetí. Burýšek svou prudkou střelou po zemi uzavřel skóre v první třetině na 3:1.

Ve druhé třetině byl v její první polovině jasně lepší Rožnov. Na 4:1 zvyšoval Viktořík a hned v zápětí minul úplně prázdnou branku z metru Burýšek. Dobrý dojem z druhé třetiny však domácím vzala snižující branka na 4:2. Třetina se pak dohrála bez dalších úprav a změn.

Od začátku třetí třetiny byli hosté nebezpečnější a domácí více a více nervózní. V poslední třetině sice žádná branka nepadla, ale domácí si připsali 5 vyloučení, dokonce hráli i v dvojnásobném vyloučení ve 3, od půlka třetiny hráli hosté bez brankáře přičemž nastřelili několik tyček a jen díky Obšivačovi v bráně se skóre během celého zápasu nezvrhlo v rožnovský neprospěch.

Stanislav Barabáš poznává, že zápas může být v soubojích značně tvrdý

Komentář Pavla Volka, trenéra brněnských Aligátorů: „Děkujeme soupeří za férové utkání. Někteří naši hráči by se měli nad sebou zamyslet, jestli vůbec chtějí hrát Národní ligu. Do Rožnova jsme dnes jeli pro vítězství. Bohužel, když neproměníme přesilovku 5 na 3, tak nemůžeme vyhrát. Děkuje rozhodčím, pořadatelům, divákům.

Tomáš Knebl byl vyhlášen nejlepším hráčem domácích

Komentář Miroslava Kasla, spokojeného/nespokojeného trenéra domácích Valachů: „Výhra! Jsem rád za tři body, ale nevím, jestli jsme dnes byli lepším týmem. Jsem velice nespokojen s naší nedisciplinovaností, ale zároveň jsem rád, jak dobře jsme zvládli oslabení. Dnes nás hlavně podržel gólman a také hodně tyček. Soupeřům přeji šťastnou cestu domů a divákům děkuji za podporu.