youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
08.02.2019

Do zápasu s Třebíčí půjde elitní tým mužů s jistotou play off!

Elitní tým mužů se po posledním utkání může „uklidnit“, protože si vzhledem k výhře nad Aligátory a ostatním výsledkům zajistil postup do play off.

Národní liga – 20. kolo – Rožnov vs. Třebíč

Národní liga se kvapem blíží ke svému závěru základní části. Zbývají nám poslední tři kola a začnou boje, na které se všichni, nejen hráči, ale také fanoušci těší. Ale nebudeme předbíhat, stále mají Sršni o co hrát, navíc když po posledním zápase se přiblížili první čtyřce na pouhý bod. Soupeř, který pod Radhošť přijede až z daleké Třebíče si v posledním zápase dost zkomplikoval možný postup do play off, jelikož ztratil doma s Opavou všechny tři body a na postupovou osmou příčku ztrácí sedm bodů. To nebude pro hráče z Třebíče vůbec lehký úkol, zvláště když na ně čeká v předposledním kole první Telnice. To Sršni si v posledním kole poradili s Aligátory výsledkem 4:2 a zajistili si tak postup do play off a zároveň se dotáhli na čtvrtou Kopřivnici na pouhý bod! Nicméně nepříjemně dýchající na záda pátý Hluk je za Rožnovem také o pouhý jeden bod, tabulka je tedy velmi našlapaná a vypadá to, že o pořadí v první čtverce bude jisto nejspíše až na samém konci základní části.

Jakub Kostelecký v šanci před brankou hostí

Když porovnáme obě mužstva, není moc věcí v čem by soupeř z Třebíče vynikal nad domácími Sršni. Snad jen fakt, že doma Třebíč v letošní sezóně Rožnov hladce přejel 7:3. A také už klasický větší počet vstřelených branek, který je 119 zásahů ke 92 vstřeleným brankám Sršňů. V obdržených brankách Rožnov stále kraluje celé lize, když obdrželi pouhých 82 branek! A dokazují, že pořekadlo „nejlepší obrana je útok“ nemusí být pravidlem. Přeci jen tady ale ještě máme jeden dost velký rozdíl. Třebíč, která se nachází sice až na předposledním místě v tabulce Národní ligy skupiny východ, má třetí nejlepší hru v oslabení! V procentech 76 je krásné číslo ubráněných oslabení na tým, který se nachází v tabulce na takové pozici. Rožnov má procentuální úspěšnost oslabení 69, což taky není vůbec špatné číslo.

Petr Burýšek při rozehrávce domácích

Zajímavost: Hra Rožnova se v posledních kolech už více začíná přibližovat hře, kterou budou chtít hrát Sršni v play off, tj. na dobře postavené a fungují obraně. Konec konců výsledky z posledních čtyř kol tomu i odpovídají – 3:5 pro Sršně v Hluku, 4:2 pro Sršně doma s Gulls, 5:4 v neprospěch Sršňů v Ostravě a 4:2 pro Sršně s Aligátory, což je celkové skóre 17:12. Tedy v průměru tři obdržené branky na zápas, což je na florbalové poměry velmi slušné číslo a ne nadarmo Rožnov kraluje v nejmenším počtu obdržených branek v celé lize.

Zápas startuje tradičně v 19 hodin! Přijďte povzbudit domácí Sršně v honbě za první čtverkou, tj. za začátkem play off v domácím prostředí Hornets Arény!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista