youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
03.02.2019

Na turnaji v Českém Těšíně s elévy v sestavě 4. místo!!!

Na sedmý turnaj do Českého Těšína jsme odjížděli značně oslabeni o řadu omluvených i neomluvených hráčů. Zbylé hráče doplnili elévci a společně bojovali o dobrý výsledek. Podali společně skvělý výkon, který je povzbuzením do dalších zápasů.

Sven Hanslián v akci

VS. 3:0
FBC DDM Srdcovka Český Těšín   1. FBK Rožnov p/R

K úvodnímu zápasu turnaje kluci nastoupili trošku rozpačitě, elévci se teprve rozkoukávali ve svém prvním zápase s „velkými“ protihráči, hráči základní sestavy si zvykali na nové posty, které museli zaujmout za své nemocné nebo omluvené spoluhráče. Přesto byli rovnocennými soupeři domácím, kteří nás v minulých zápasech lehce přehrávali. Konečný výsledek 3:0 pro Český Těšín, vznikl až v závěru, kdy se kluci snažili vyrovnat a po chybách v obraně soupeř odskočil.

VS. 4:5
1. FBK Rožnov p/R   PASKOV SAURIANS

Od úvodního buly bylo vidět, že kluci moc chtějí soupeřům oplatit porážku z domácího turnaje. Hned v úvodu trefili Šimon a Oto tyč a opět zafungovalo okřídlené nedáš dostaneš a soupeř využil nedostatečného důrazu v obraně k vedení 2:0. Trefami Alexe a Oty jsme srovnali, poločas ovšem skončil dvoubrankovým vedením soupeře. Když soupeř přidal další branku, nevypadalo to s týmem dobře. K útoku na vyrovnání zaveleli překvapivě elévci. David Procinger vstřelil gól a Oto přidal další. Kluci se vzepnuli k velikému tlaku, z čehož vzešla řada střel na bránu soupeře. Ani v závěrečné power play jsme gól nevstřelili a po bojovném výkonu prohráli 5:4.

Radost po gólu

VS. 3:6
TJ Slovan Havířov   1. FBK Rožnov p/R

Proti Slovanu Havířov kluci pokračovali v bojovné náladě a přesto, že jsme v poločase prohrávali 1:3, zápas nevzdali. K obratu opět zaveleli elévci, trefil se Tomáš Blinka po skvělém napadání Dominika Vaška. Obrat dovršili Oto a Dominik.

VS. 3:5
1. FBK Rožnov p/R   FbK Horní Suchá

Poslední zápas byl velice vyrovnaný, neustále jsme sice dotahovali skóre, ale soupeř vždy vedl jen o gól. V závěru byly nařízena dvě trestná střílení, na ty už kluci nedokázali odpovědět.

Mladší žáci 1. FBK RpR

Na turnaji v Českém Těšíně mladší žáky 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm reprezentovali:

Vzadu zleva: Kryštof Poruba (C), René Jež, Alex Bernátek, Tomáš Blinka, Dominik Vašek, David Procinger, Robin Matějka (za Davidem), Dominik Baránek.

Vpředu zleva klečící: Adam Hegar, Oto Dressler, Šimon Sewiola, Sven Hanslián (Gk)

Vpředu : Dan Rissel (Gk)

Komentář Reného Hegara, vedoucího týmu Rožnovanů: „Na turnaj se omluvilo DESET hráčů, navíc tři byli neomluveni, což asi zamrzí nejvíce. Co mne mrzí, že omluvenek pro nemoc byla jen asi třetina.Takže zůstalo pouze sedm statečných a gólman Dan Rissel. Ještě se uzdravil Alex Bernátek a doplnili nás elévci Tomáš Blinka, David Procinger, Dominik Vašek a jako druhý gólman Sven Hanslián. Všichni elévci se skvěle adaptovali na hru mladších žáků a podávali vynikající výkon. Podařilo se jim i vstřelit branky, což si zasloužili. Musím pochválit i Svena, svou premiéru v bráně mladších žáků zvládl na výbornou. Ostatním hráčům děkuji za chuť reprezentovat svůj tým a za obětavý výkon, kdy museli zastoupit své chybějící kolegy na pro ně nezvyklých postech. Obzvlášť jsem rád, že kluci dokázali bojovat v každém zápase do posledních vteřin. Opět se na lavičku vrátil bojovný týmový duch a vzájemná podpora. Děkuji i rodičům hráčů za podporu svých dětí a pomoc s odvozem na turnaj a skvělé fandění na turnaji. Na závěr chci za celý tým poděkovat Robinu Matějkovi, který jel reprezentovat svůj tým přesto, že měl na tento den naplánovanou rodinnou oslavu svých 13. narozenin. Stává se z něj výborný obránce, který je pro tým důležitý. Doufám, že se mu líbila jak hra na turnaji, tak malá oslava s dortem, kterou jsme společně se spoluhráči uspořádali. Vše může být inspirací pro ostatní.

Oslava Robinových narozenin

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista