youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
01.02.2019

Kvarteto domácích utkání odstartují Sršni s Aligátory!

Tým elitního týmu mužů se po posledním výjezdu základní části vrací na domácí palubovku, kde díky losu dohraje zbytek základní části. Do Rožnova přijede tým z Klobouků u Brna.

2. února 2019 od 19:00 RpR vs. Aligátoři Brno

Národní liga má za sebou odehraných již 18 kol a pomalu nyní začíná jít v každém zápase týmům, které ještě nemají jisté play off, ale i týmům, které o play off bojují, o všechno. Toto se bohužel stále týká i Rožnova, i když se zdá být, že může být elitní tým Sršňů relativně v klidu na okupujícím pátém místě tabulky Národní ligy, tak opak je pravdou. Tabulka je dost vyrovnaná a Rožnov stále nemá jistou první osmičku, ale ani nemá nemožný dosah na první čtyřku, na kterou ztrácí čtyři body. Jestli ovšem nemá jistou osmičku pátý Rožnov, tak už vůbec jí nemá jistou sobotní host, který přijede pod Radhošť. Aligátoři se nachází na osmém místě a náskok na deváté místo mají pouhé dva body, na desáté pak body čtyři. Tudíž v každém zápase mají s nadsázkou řečeno nůž na krku a určitě si nebudou chtít zopakovat loňský neúspěch, když do play off nepostoupili, loni Aligátorům play off uteklo o pět bodů. Když už jsem se vrátil k minulé sezóně, tak byli to právě Sršni, kteří postupovali z posledního možného postupového místa a právě Sršni v předposledním kole vzali Kloboukům naději na play off, když zvítězili doma výsledkem 6:2. Ovšem první duel s Aligátory loni Sršni totálně nezvládli, když si odvezli z Hodonína nálož deseti branek za konečný výsledek 10:3. Vzájemný duel v letošní sezóně skončil lépe pro Sršně, když dokázali po nájezdech zvítězit 6:7.  Jak už čísla tak nějak napovídají, určitě to nebude pro Rožnov lehký zápas, můžeme očekávat i dost branek.

Rožnov město florbalové…

V sobotu proti Sršňům bude stát druhá nejlepší přesilovka v lize, alespoň podle procentuální úspěšnosti, lepší než 45,45% využití přesilovek Aligátorů má už jen Telnice. Rožnov má úspěšnost 37,14% což taky není úplně hanebné číslo. Nutno také zmínit, že Aligátoři krom přesilovek jsou nejméně vylučovaným týmem v lize, pouhých 52 trestných minut! Rožnov 91 trestných minut. Ovšem abych nevyzdvihoval jen pozitiva soupeře, tak všechny příznivce a také brankáře s obranou Rožnova potěší fakt, že stále si drží nejmenší počet obdržených branek v lize (80). Aligátoři jich obdrželi 101, ovšem útok už tak jásat nebude. Třetí místo v nejméně vstřelených branek si drží pouhých 88 gólů Rožnova. Aligátoři stihli vstřelit gólů již 96.

Když je na hřišti Joska, většinou je o střelci branky jasno

Zajímavost: Určitě je potřeba zmínit produktivního hráče hostů, Lukáše Gregra, který i když hraje, dle výsledků spíše v průměrném až podprůměrném týmu, tak stále se dokáže pravidelně prosazovat a sbírat kanadské body. Loni zaznamenal v sezóně 59 bodů a to se jeho tým do play off, jak už jsme zmínili, nedostal, letos má na kontě 45 bodů a v bodování celé ligy je na krásném třetím místě. Rožnov má na své straně zase dobře známého Jožku Viktoříka, který má letos bodů zatím 41 a v bodování celé ligy je na místě pátém.

Do sestavy domácích se vrátil i Petr Červený

Zápas startuje tradičně v 19 hodin! Přijďte povzbudit domácí Sršně a dotlačit je k zisku důležitých bodů.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista