youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
31.01.2019

Starší žáci plně zužitkovali domácí prostředí Hornets Arény

Pokud nějaký tým nemá jednoduché podmínky pro svou přípravu, tréninky, pak jsou to starší žáci. Ti se však v domácím prostředí dokázali vzepřít svému osudu a nejenže remizovali s předním týmem tabulky, celkem Petrovic, ale zároveň dobrou formu a hru potvrdili i v utkání následujícím s tabulkovým sousedem z Frýdku – Místku, na který tak po výhře ztrácí již jen dva body.

Martin Sklář byl obrovskou oporou starších žáků v průběhu celého turnaje

VS. 4:4
Z.F.K. AQM Petrovice   1. FBK Rožnov p/R (0:0, 1:2, 3:2)

Rožnovský tým v domácím prostředí se od prvních minut nezalekl soupeře z čela tabulky a byl vyrovnaným soupeřem. První třetiny sice byla bohatá na šance, ale vládli v ní gólmani. Zejména Martin Sklář v domácí svatyni několikrát dokázal, že v tomto ročníku na Moravě je jedním nejtalentovanějších gólmanů. Ve druhé části domácí z brejku šli do vedení. Soupeř sice přidal v útočení, ale výsledkem byla po chybě v obraně druhá branka domácích. Zejména rodiče na tribuně začali doufat, že po nepovedených výkonech v dosavadním průběhu sezóny by se mohlo v domácím prostředí zadařit. Hosté je ještě do konce druhé třetiny malinko zchladili snižující brankou, ale o přestávce před závěrečnou částí bylo i jednobrankové vedení velmi nadějné. Do té nakonec Sršni vtrhli bez bázně a v polovině třetiny už vedli o dvě branky, když hattrick v utkání dokončil Jamie Šindel. V té chvíli byla celá hala na nohou a soupeř v defenzívě. Valachy přibrzdil Hubert Smetana, jehož vyloučení hosté využili ke snížení na jedinou trefu. Do tlaku se hráči Petrovic dostali i po rozehraném buly, ale brankář Sklář jim bral naději na vyrovnání. Bohužel. to se jim nakonec zdařilo pár sekund před závěrečným hvizdem. Utkání tak skončilo remízou, nicméně pro domácí to byl zisk důležitého bodu s tabulkově mnohem lépe postaveným soupeřem.

 

Honza Rumplík zakládá jeden z protiútoků.

VS. 5:3
1. FBK Rožnov p/R   FbC KOVO KM Frýdek-Místek (1:0, 2:2, 2:1)

Bojovnost, nasazení a touhu po zisku bodů si přenesli Sršni z prvního utkání i do tohoto druhého zápasu. V něm chtěli bodovat a překvapit Frýdek - Místek, který byl v tabulce o jednu příčku před nimi, ale s výrazným bodovým rozdílem. Stejně jako v prvním utkání, i v tomto druhém nejdříve kralovali brankáři. Martin Sklář v domácí svatyni chytil několik nebezpečných střel, soupeřům zase vyřešil dva úniky po křídle. V závěru první části však byl krátký na přízemní střelu k tyči a Rožnov tak šel do pauzy s jednogólovým vedením. To se brzy po úvodu druhé části rozplynulo po kombinační akci soupeře, ale Jakub Kornel jako správný kapitán znovu zvedl prapor Rožnova. Nejdříve strhl vedení na stranu Valachů a když soupeř znovu vyrovnal, nebál se postavit k nařízenému trestnému střílení a s velkým přehledem ho proměnil. Pokud šel po první části Rožnov na přestávku s jednogólovým vedením, pak na tu druhou to bylo shodné. Ve třetí části to byl nejdříve boj o každý metr, kdy soupeř se tlačil do útoku a Rožnované zase snažili využívat každé situace ke smrtícím kontrům. Jeden z nich nakonec proměnili a vedli o dvě branky. Stav vydržel až do závěrečných minut a soupeř se tak odhodlal tři minuty před koncem ke hře bez brankáře. Valaši několikrát minuli prázdnou bránu soupeře, až nakonec tam zapadla střela Sršňů minutu před koncem a odstartovala tak euforii v domácím táboře. Soupeř ještě v závěrečné minutě dokázal kosmeticky upravit výsledek utkání, nicméně vítězství zůstalo na straně Rožnovských!

 

Jakub Kornel jako správný kapitán se nezalekl ani trestného střílení a s přehledem ho proměnil

Brankář Sršňů, Martin Sklář, poskytl svůj dojem z odchytaných utkání: „První zápas jsme chtěli zahrát co nejlépe, což se nám také povedlo, bohužel jsme doplatili na malý důraz před bránou a dostali jsme gól cca deset sekund před koncem závěrečné části. Do druhého zápasu jsme nastoupily s tím, že máme na to, abychom získali tři body. Ze začátku jsme hráli vyrovnaně, pak jsme přes naše vedení dostali dva zbytečné góly, ze kterých jsme se dokázali oklepat a nakonec si dojít pro vítězství.

Adam Kedroň i přes svůj výškový handicapem překvapil trenéry svou precizností v osobních soubojích

Turnaj zhodnotil i Zbyněk Macura, zastupující trenér v utkání s Frýdkem – Místkem: „Kluky musím pochválit, všichni si během obou zápasů hrábli na dno a předvedli výkony, které jsme u nich během sezóny prozatím neregistrovali. Už první utkání a remíza s Petrovicemi klukům nalila do žil sebevědomí. To pak prodali v zápase s Frýdkem – Místkem. Je vidět, že Kuba Kostelecký kluky na trénink vede systémově a ti se trénink od trénink či zápasu zlepšují. Klukům přeji, aby zbytek sezóny pro ně byl bodově a výkonově úspěšnější, než odehraný podzim. No a nemůžu zapomenout na rodiče, kteří byli po celou neděli skvělí, klukům pomáhali, fandili jim a byli pověstným hráčem navíc. V atmosféře, kterou připravili, se utkání snad ani nedala prohrát.

Skupinová fotka z domácího turnaje byla plná úsměvů

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista