youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
30.01.2019

,,Na domácí půdě se vždycky hraje lépe…“ Marek Obšivač před kvartetem posledních domácích zápasů

Zdravíme všechny příznivce či soupeře rožnovského klubu. Dnes pokračujeme s „po výjezdovými“ rozhovory.  Po posledním výjezdu v základní části elitního týmu Sršňů, jsme o rozhovor požádali dlouhodobou oporu Rožnova, který však poslední zápasy dlouho chyběla. Jedná se o brankáře, který nerad prohrává a loni se nemalou měrou podílel na zisku titulu, všichni jistě již víte, že jde o Marka Obšivače!

Domácí brankář Obšivač. Dlouho držel tým skvělými zákroky.

Ahoj, jak bys ve zkratce zhodnotil poslední utkání Rožnova?

Ahoj. Dle mého názoru zápas, který jsme odehráli, připomínal spíše boj o každý míček a úplně to neodpovídalo soupeření týmů v horních patrech tabulky. Tým Letky hrál především zezadu a snažil se narušit naši rozehrávku již u naší branky a my se jejich hře bohužel přizpůsobili.

Ty si se v brance Rožnova objevil po delší době? Bylo pro tebe o to složitější zvyknout si rychle na zápasové tempo?

Ano, je pravda, že florbal jsem v poslední době hodně omezoval kvůli dokončování studia na vysoké škole. Na zápasové tempo jsem se připravoval již v sobotu, kdy jsem úspěšně odchytal dva zápasy za „B“ tým Rožnova.

Obšivač symbolicky s náchodským Burešem, autorem hattricku

A hned jsi musel čelit dvěma nájezdům, které jsi bohužel nezvládl, ale jinak v těžkých chvílích jsi předváděl výborné zákroky a po tvé dlouhé zápasové odmlce ani moc nešlo na tobě znát, že bys nějakou dobu nechytal. Je nějaký způsob jak se gólmani udržují ve formě?

Podle mě byly oba nájezdy nařízeny hodně přísně. V rámci nových pravidel, kdy se hráč může s míčkem vracet je pro gólmana těžší nájezd chytnout. Bohužel k mojí smůle jsem ani jeden nechytil a tým tím nepodržel. Formu jsem nikdy neměl, proto ani nevím, jak si ji mám udržovat (směje se).

Zbytek základní části už Rožnov odehraje na domácí palubovce, může to být výhoda?

Určitě je to velká výhoda, protože na domácí půdě se vždycky lépe hraje a fandí nám naši věrní fanoušci.

Rychlé přesuny jsou základem práce gólmanů

Jak celkově vidíš letos šance Rožnova?

Doufám, že se po základní části umístíme do 4. místa, abychom čtvrtfinále začínali na domácí půdě. A cíl bude napodobit úspěšné tažení play-off jako v minulém roce.

Máš nějaký svůj předzápasový rituál? Pokud ano, prozradíš nám jaký?

Ano, vždycky chodím všude poslední, to znamená ze šatny i na nástup před zápasem. Jiný speciální rituál asi nemám. Vždy se chci zkoncentrovat sám na sebe a podat co nejlepší výkon abych pomohl co nejvíce týmu.

Obšivač a Viktořík brání soupeři v brejku

Chtěl bys něco vzkázat hráčům nebo fanouškům?

Všem hráčům bych popřál zbytek sezóny bez zranění a všechny fanoušky pozvat na zbylé domácí zápasy v sezóně!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista