30.01.2019

Poloviční radost rožnovských juniorů

První výjezd v roce 2019 zavedl juniory do nedaleké Čeladné, kde je čekali silní soupeři v podobě vítkovického „B“ týmu a domácího Frýdku-Místku. Rožnov byl rozhodnut před zápasy navázat na dobré výsledky z první poloviny sezóny.

Vojtěch Žanta posílil juniory z řad dorostenců

VS. 4:2
1. SC TEMPISH Vítkovice B   1. FBK Rožnov p/R (1:0, 2:1, 1:1)

Start prvního zápasu proti Vítkovicím se rožnovským moc nevyvedl, když hned první střelu zápasu musel Škrobák lovit z branky. Nicméně Rožnov zlepšil hru a do konce první části soupeře do dalších vážnějších šancí nepustil. Druhá část bohužel začala podobně jako ta první a Vítkovice po pár minutách vedly už o tři branky. Nedisciplinovanost Vítkovic však Rožnovu pomohla, kdy v přesilové hře snížil všudepřítomný Smékal. Ve třetí třetině Rožnov zvýšil tempo avšak stačilo to pouze ke snížení na konečných 2:4.

VS. 2:5
FbC KOVO KM Frýdek-Místek   1. FBK Rožnov p/R (1:5, 0:0, 1:0)

Před druhým zápasem proti Frýdku-Místku si junioři dali za cíl zlepšit hru a zvýšit počet střel na bránu. Tak se také stalo. Rožnov trestal každou nedůslednost Frydku gólem a první část tak ovládli 5:1, čímž vyhnali golmana domácích z brány. Zbylé dvě třetiny již Rožnov kontroloval průběh zápasu. Soupeř sice začal více napadat, ale nepovedlo se mu nic než snížit na konečných 5:2 a to i díky kvalitním zákrokům rožnovského golmana.

Oba zápasy byly běhavé a fyzicky náročné

A jak viděl výkony Štěpán Štorek, útočník rožnovské juniorky? „První zápas byl z naší strany trošku ospalý, navíc soupeř měl štěstí na pár laciných gólů, i když  jinak byl zápas dle mého názoru vyrovnaný. Na druhý zápas už jsme se ale pořádně rozcvičili a začali prvním gólem, na který jsme navázali soustředěným výkonem, který nás dovedl k bezpečnému náskoku a zápas jsme v klidu dohráli.