28.01.2019

Letka Ostrava vyhrála i podruhé

Nepříjemný a nevyzpytatelný soupeř z Ostravy přivítal v neděli vyzyvatele z Rožnova pod Radhoštěm. V rychlé hře plné nepřesností, nájezdů a vyloučení se lépe zorientovali domácí hráči, kteří ustáli konečný tlak Rožnova a ubránili těsné vítězství 5:4.

Úvodní nástup

27. 01. 2019, 18:00, ČPP Aréna Ostrava

5
Sestava FBC Letka Toman Finance Group:
Hrabáček Martin(G), Fučík Roman(G), Blana Vojtěch, Lokša Tomáš, Hubl Dominik, Toman Lukáš, Kopp Martin, Dohnal Ivo, Ondruch Dalibor, Kahánek Radim, Bregin Petr, Jurák Radek, Klemens Tadeáš, Holuscha Pavel, Krupa Martin, Pavlík Petr, Wollný Adam, Mrázek Jan

4
Škrobák Jiří(G), Obšivač Marek(G), Kristek Filip, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Barabáš Stanislav, Smékal Ondřej, Štamposký Zbyněk, Viktořík Josef

po částech: 1:0, 1:1, 3:3

branky (asistence) FBC Letka Toman Finance Group:
16.Ondruch, 26.Blana(Ondruch), 43.Ondruch, 51.Hubl, 53.Kahánek(Hubl)

31.Viktořík(Barabáš), 48.Viktořík(Barabáš), 57.Žniva(Novosad), 59.Burýšek(Viktořík)

rozhodčí: Prouza Michal, Rogowski Petr
vyloučení: 4:3; využití: 1:2; diváků: 25

První třetina hostům nevyšla dle jejich představ. Ostrava, prezentující se nátlakovou obranou a nacvičenými herními situacemi, byla pro rožnovany nepříjemným soupeřem a od začátku zápasu to dokazovala. Rožnov se celou první třetinu nemohl dostat do zaběhnutých kolejí a kupily se nezdary. Školácké vyloučení ještě Rožnov ustál, poté sám neproměnil přesilovou hru a ke zmaru první třetiny měli domácí trestné střílení, které se jim podařilo proměnit. Valaši měli také několik šancí, ale vytěžili z nich pouze několik závarů a jedno břevno.

V úvodu druhé třetiny byl opět vyloučen hostující hráč, ale domácím se přesilové hry nedařily, a ani tentokrát nebyli úspěšní. Především brankář Obšivač držel doposud a defacto celý zápas naděje Rožnova na nějaký bodový zisk. V 6.minutě vytěžila Ostrava druhou branku po chybě rožnovské pětky, ale v polovině zápasu hosté kontrovali přesilovou hrou, kterou zužitkovali ihned v jejím zárodku. Kontaktní gól hosty nabudil, ti zvýšili tempo a stali se Ostravě více než rovnoceným soupeřem. Rožnov sice domácí ve druhé třetině přestřílel, ale stále prohrával po 2 třetinách 2:1.

Ani úvod třetí třetin nebyl z pohledu valachů povedený. Trestné střílení domácích opět využito a skóre se měnilo v neprospěch rožnovských hráčů. Ti však zbraně nesložili a domácí brankář musel čarovat. Hostující snahu o zvrácení stavu přibrzdilo jejich 3. vyloučení, které se již domácím podařilo potrestat. V zápětí dal Rožnov tyčku a z protiútoku inkasoval na 5:2. Zápas se zdál rozhodnut. Následné vyloučení domácích v 53.minutě ještě hosté nepotrestali, ale jejich hra bez brankáře již úspěšná byla. V rozmezí 2 minuta vstřelili hosté 2 branky a snížili na 5:4. Přestože vyrovnání viselo ve vzduchu gól nepadl a Ostrava ve vyhroceném konci zápasu uhájila vítězství 5:4.

Pokřik Sršňů v ostravské ČPP aréně

Komentář Petra Gajdy, domácího trenéra: „Děkujeme soupeře za zápas. Bylo to z obou stran tvrdé utkání, ale celkem férové. My jsme hráli výborně do obrany ze situace 5 na 5 jsme obdrželi jenom jeden gól. Na druhou stranu jsme jenom 3 dali. Vytvořili jsme si zase spoustu gólovek, šetříme si střelecký prach do play-off. Jsem spokojen, odmakaný zápas. Kontrolovaný až skoro do konce. Přejeme soupeři hezkou cestu domů.

Komentář Pavla Barabáše, hostujícího kapitána: „Dneska není moc co hodnotit, nic nám nefungovalo. Možná nám soupeř vnutil svou hru, a proto nám nic nefungovalo. Děkuji soupeři za férovou hru a divákům za atmosféru.