14.01.2019

Rožnov si upevnil pátou pozici před Hlukem

V zápase atraktivním pro diváky, s rychlou hrou a nabitým emocemi, využil Rožnov větší počet hráčů. V závěru díky většímu zbytku sil strhl vedení definitivně na svoji stranu třemi góly v rozmezí pěti minut. Potvrdil tak svou výhru z prvního utkání proti nováčkovi východní divize Národní ligy, týmu z Hluku.

Rožnované v utkání šli štěstí naproti, stálo je to však spoustu sil

12. 01. 2019, 20:03, SH Spartak Hluk

3
Sestava FBK Spartak Hluk:
Podškubka Richard(G), Kolečkář Lukáš(G), Zábrana Tibor, Duda Vojtěch, Blizňák Lukáš, Petlan Jiří, Olbert Tomáš, Janča Tomáš, Krchňáček Pavel, Hubáček Ondřej, Cileček Adam, Jílek Radim, Krchňáček Martin, Zatloukal Jakub, Holý Jan, Tuhý Martin

5
Škrobák Jiří(G), Holčík Petr(G), Kristek Filip, Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Červený Petr, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

po částech: 1:2, 1:0, 1:3

branky (asistence) FBK Spartak Hluk:
1.Krchňáček(Krchňáček), 39.Krchňáček(Hubáček), 47.Duda

9.Viktořík(Žitník), 19.Kittel, 53.Viktořík(Barabáš), 56.Červený(Barabáš), 58.Viktořík(Kittel)

rozhodčí: Havelka Michal, Mlčoušek Zdeněk
vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 47

Zápas nezačal pro hostující Rožnov dobře. Hned v první minutě prohrál rožnovský bek souboj v rohu a domácí toho dokázali využít přihrávkou zpoza branky a otevřením skóre zápasu. I v několika dalších minutách měli domácí převahu nad valachy, ale tu jim hosté vzali v polovině třetiny, kdy se jim podařilo srovnat na 1:1. Vyrovnávací branka rožnovské hráče nabudila, ti vysunuli presing a domácím hodně zněpříjemňovali rozehrávku. Z jedné takové situace vytěžili hosté i vedoucí branku na 1:2 čímž také skončila první třetina.

Ve druhé třetině se začalo na hřišti jiskřit a několikrát šly týmy do oslabení či přesilové hry. Hra Rožnova nabyla na nepřesnosti a domácí měli několik velmi slušných šancí i přes dobré bloky rožnovanů. V bráně však čaroval junior Škrobák, který za svá záda nenechal propadnout ani jedinou šanci domácích. Hráčům Hluku se však nakonec podařilo jej prostřelit a na konci druhé třetiny srovnat na 2:2.

V poslední třetině se nejprve ujala šance domácích, kteří tak opět strhli vedení na svou stranu. Posledních 10 minut však patřilo střelecky pouze Rožnovu. V rozmezí pěti minut dokázali 3 góly rozhodnout utkání a 3 body pro Rožnov pod Radhoštěm. Hosté tak v zápase o 5. misto odolali tlaku vyzyvatele z Hluku a uštědřili mu i ve druhém vzájemném zápase porážku.

Štůsek (vlevo) si po podzimních trablech užil utkání v plné síle

Komentář Pavla Barabáše, asistenta trenéra hostů: „Dobré utkání od obou týmů. Ve třetí třetině rozhodla naše lepší fyzická kondice a lepší koncentrace do utkání. Děkujeme soupeřům za férové utkání.

Komentář Martina Tuhého, trenéra domácích: „Trenér dnes nemá náladu vtipkovat proto jen říká: ,,pomalu nás opouští humor“ je to již třetí prohra v řadě.(tečka) PS: prodám křečka.(tečka) Ale jinak jsme dnes hráli celkem slušně.