07.01.2019

Telnice oplatila Rožnovu porážku

Do rožnovské bašty dorazila Telnice, aktuálně druhý tým tabulky východní divize Národní ligy. Telnice domácím oplatila předchozí domácí prohru a v divácky atraktivním utkání nakonec zvítězila 3:7.

Patrik Hegar má radost z úspěchu první útočné formace

05. 01. 2019, 19:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

3
Škrobák Jiří(G), Holčík Petr(G), Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Barabáš Stanislav, Červený Petr, Viktořík Josef

7
Sestava TROOPERS Orel Telnice:
Turiak Rudolf(G), Mati David, Houbal Roman, Kubala Petr, Gregor Jakub, Voltner Petr, Minich Daniel, Jeski Petr, Budík Daniel, Večeřa Rudolf, Ondráček Petr, Kadlec Petr, Suchomel Tomáš, Hruška Daniel, Mlejnek Vít, Daler Jan

po částech: 1:2, 2:4, 0:1

18.Barabáš(Viktořík), 31.Viktořík(Chmelař), 35.Barabáš(Viktořík)

branky (asistence) TROOPERS Orel Telnice:
9.Mlejnek(Ondráček), 13.Večeřa(Daler), 21.Budík(Suchomel), 25.Houbal(Gregor), 32.Daler(Jeski), 36.Suchomel(Daler), 58.Budík(Kadlec)

rozhodčí: Gavlas Libor, Mikula Lukáš
vyloučení: 3:2; využití: 0:2; diváků: 50

Zápas začal velmi svižně a bylo na co se dívat. Oba týmy zakončovaly své útoky a oba brankáři si nemuseli stěžovat na nudu v bráně. Skóre zápasu se otevřelo v 8. minutě kdy si míč srazil do vlastní brány domácí obránce. Následně byl vyloučen jiný domácí hráč a hosté se po dorážce ujali vedení 0:2. Zaskočený Rožnov vypadl z tempa a jejich snaha pozbyla přesnosti v útoku. I tak se však ujala dobrá domácí kombinace na jejímž konci stal Barabáš Pavel a snížil na 1:2.

Úvod do druhé třetiny domácím nevyšel. Po nedorozumění a chybě v rozehrávce hosté odskočili už na 1:4. Klíčové pro další vývoj bylo, že Telnice dokázala vždy hned odpovědět na snižující branku domácích. Ti nejprve snížili po výborném přesunu, ale hosté hned v další minutě potrestali domácí vyloučení. Na další snižující branku domácích odpověděli také do minuty krásnou střelou do šibenice jinak vynikajícího brankáře Holčíka.

V poslední třetině domácí vytáhli presing a naháněli hosty po celém hřišti, kýžené branky se jim však nepodařilo dosáhnout. Sami však inkasovali ve hře bez brankáře a hostující Telnice tak vyhrála poměrem 3:7.

Denis Zimmer si odskočil na výpomoc z Panthers Otrokovice

Komentář Pavla Barabáše, kapitána domácích: „Soupeř prokázal své zkušenosti, díky kterým zaslouženě vyhrál. Nás dlouhou dobu držel ve hře skvěle chytající brankář. Rozhodujícím faktorem stejně jako v minulém utkání byly proměněné přesilové hry soupeře. Děkuji soupeřům za férovou hru a divákům za podporu.

Petr Holčík v jednom ze svých dobrých zákroků v průběhu utkání

Komentář Petra Jeskiho, vedoucího hostů: „Relativně vyrovnané utkání, které se nám podařilo zvládnout a oplatit domácím prohru z prvního setkání. Jsem velmi rád, že jsme vydrželi celé utkání na tři kompletní pětky, a že jsme dali víc gólů než soupeř. Děkujeme soupeři.

Kluci z Telnice mohli mít v závěru utkání radost z výhry v Rožnově

Komentář Stanislava Barabáše, domácího hráče: „Pěkné utkání, ve kterém jsme udělali víc chyb než soupeř a měli taky trošičku smůlu – první gól jsme si dali sami, druhý v oslabení, čtvrtý po mém fatálu, pátý v oslabení a sedmý do prázdné branky. Hosté navíc vždy kontrovali do minuty po našem gólu. Výsledek není příliš lichotivý, ale předvedená hra nebyla nejhorší.