08.01.2019

Béčkaři vypotili tři body

Ani sněhová kalamita nepřekazila odjezd „B“ týmu do nedalekých Smilovic, kde nejprve podlehl papírově silnější Mohelnici v poměru 2:3, ale chuť si spravil na Bílovci, kterého udolal velmi těsně 2:1.

Čekání na instrukce mezi třetinami

VS. 2:3
1. FBK Rožnov p/R B   FBC Mohelnice (1:3, 1:0, 0:0)

Mohelnice dorazila na zápas s nezvykle vysokým počtem hráčů, konkrétně 15 do pole, navíc posíleni o 2 hráče Svitav z národní ligy, kteří střídavě v Mohelnici startují. Úvod zápasu tomuto rozpoložení také odpovídal, vymrzlá hala se brzy proměnila v horké peklo, Mohelnice měla herní převahu a jejich útočné kombinace Sršni eliminovali jen za cenu faulů, jeden z nich vyústil ve dvouminutový trest a soupeř chladnokrevně využil přesilovku kombinací do prázdné brány. Štastné srovnání přišlo po náhozu Pavlici zpoza brány, mohelnický obránce si přikopl míček do vlastní brány. V poslední minutě ale přišly další dva zásahy z hole soupeře a po první siréně tak svítil na ukazateli stav 1:3 v neprospěch Rožnova. Nezabránil tomu ani urputně bránící Štamposký, který tímto zápasem dovršil úctyhodnou pětistovku odehraných ligových zápasů, gratulujeme !!

Druhou třetinu začali lépe Sršni, Plesník tenisovým forhendem napálil nahozený míček z rohu přímo před branku, kde očekával spoluhráče Pavlicu a ten také ze vzduchu zametl míček za záda bezmocného gólmana. Akce jako ze švédské superligy zvedla ze sedadel všech 7 přihlížejících diváků. Mohelnice mohla opět odskočit na rozdíl dvou branek, ale nabídnuté trestné střílení vychytal tygřím skokem Jasný.

Ve třetím dějství se tempo hry srovnalo a na šance se Rožnov Mohelnici minimálně vyrovnal. Nicméně žádná ze střel neměla gólový efekt. Závěrečnou hru bez brankáře zahráli Sršni dobře, ale pouhá nastřelená spojnice branky na srovnání nestačila.

Předzápasová pohodička

VS. 1:2
FBC Spartak Bílovec   1. FBK Rožnov p/R B (1:2, 0:0, 0:0)

Úvod druhého zápasu dominoval Rožnov s míčkem na hokejkách a soupeře nepustil téměř k ničemu. Až z čistajasna proklouzl mezi rožnovskými obránci hbitý Wachtarczyk a bekhendem otevřel skóre zápasu. Odpověď ale přišla záhy, volný úder ze střední vzdálenosti dobře sehráli Herman s Konvičným a první jmenovaný srovnal stav. O pět minut později si tito dva hráči role vyměnili, volný úder téměř ze stejného místa zakončil Konvičný. Trenér Plesník jen nevěřícně kroutil hlavou, protože tuto herní činnost v tréninkovém plánu zakomponovanou nemá. Že by nějaké novum z Islandu?

Druhá třetina nepřinesla žádnou změnu, Bílovec působil unaveným dojmem, držení míče hrálo jednoznačně pro Rožnov, nicméně gólovou střelu Sršni nezaznamenali. Za zmínku stojí jen nařízené trestné střílení ve prospěch Rožnova, ke kterému byl vybídnut jubilant Štamposký, ale na soupeřova gólmana bohužel nevyzrál.

Poslední část lze rozdělit na dvě části, v první stále Rožnov marně okupoval bíloveckou obrannou hradbu, ve druhé pak našel soupeř poslední zbytky sil a závěrečný tlak umocněný odvoláním brankáře řádně prověřil psychickou i fyzickou odolnost Valachů. Semknutou obranu navíc podpořil výborně chytající Jasný a Rožnov se tak mohl radovat ze zisku tří bodů a upevnění pozice ve středu tabulky.
A kdo tvrdí, že se ve florbale na 2 góly nevyhrává, nechť se přijde přesvědčit do béčka, tam je všechno možné.

Jubilant Štamposký načal o víkendu svou druhou pětistovku startů v dresu Sršňů… Gratuluje nejen prezident klubu Plesník, ale celý Sršní florbalový rožnovský roj!!!

První zápasy roku 2019 Dalibor Plesník, kapitán a trenér týmu, okomentoval takto: „Sváteční kilíčka navíc byla znát a tomu odpovídalo i tempo hry. Je nutno se rychle vrátit do tréninkového módu a hru trochu odlehčit. Zatím je to všechno na náhodu, technické kombinace v naší hře prostě chybí. Vyzdvihnout ovšem musím hru do obrany a obětavé zákroky všech účastníků.“

Další zápasy odehrají muži „B“ 25.1.2019 v Českém Těšíně, síly porovnají s Kostelcem na Hané a ostravskou Letkou B.08